Začali sa talentové prijímačky na stredné školy, potrvajú do 15. apríla 2013

BRATISLAVA, 25. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – Na stredných školách sa dnes začali talentové prijímacie skúšky, v rámci ktorých sa budú overovať športové aj talentové schopnosti i nadanie uchádzačov.

Talentové prijímacie skúšky potrvajú do 15. apríla 2013. Presný termín skúšok si určuje každá škola individuálne. Uchádzači o štúdium si môžu podať dve prihlášky na tento typ štúdia, pričom im stále, v prípade neúspechu, ostáva možnosť prihlásiť sa do 10. apríla 2013 aj na ostatné stredné školy s prijímacími skúškami v riadnom termíne.

Podrobné informácie o ponuke stredných škôl sú uverejnené na stránke Školského výpočtového strediska v Liptovskom Mikuláši.

Zoznam študijných odborov a učebných odborov, v ktorých sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania je nasledovný: zdravotnícky záchranár, diplomovaný fyzioterapeut, masér, obchodná akadémia – bilingválne štúdium, učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo, gymnázium – bilingválne štúdium, gymnázium – šport, skupina študijných odborov  Umenie a umeleckoremeselná tvorba I, skupina študijných odborov a skupina učebných odborov 85 Umenie a umeleckoremeselná tvorba II,  triedy stredných škôl s bilingválnym vyučovaním, triedy športových škôl, športové triedy v stredných školách.

PhDr. Michal Kaliňák, PhD.
hovorca ministra a riaditeľ tlačového a informačného odboru
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Stromová 1, 813 30 Bratislava
Mobil: +421 905 403 292
Fax: 02 593 744 00

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.