GEFCO vyvinulo pre závod Mosaic del Sur unikátnu prepravnú stratégiu šitú na mieru

COURBEVOIE/BRATISLAVA, 26. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – GEFCO vyvinulo medzinárodnú prepravnú stratégiu šitú na mieru pre závod Mosaic del Sur, ktorá zabezpečí dohľadateľnosť zásielok a zníži tranzitný čas pre tohto španielskeho výrobcu dekoratívneho cementu, terrazza a Zellige dlaždíc.
Mosaic del Sur zveril GEFCO komplexné riadenie dodávateľských tokov z Maroka a vývoz do Európy, Spojených štátov, Ázie a na Stredný východ. GEFCO taktiež umožňuje výrobcovi priame sledovanie svojich zásielok prostredníctvom špecializovaných online portálov.

Medzinárodné riešenie vyvinuté pre efektívne doručenie 2 000 objednávok ročne po celom svete

Od svojho založenia v roku 2002, objemy objednávok podniku Mosaic del Sur stále rastú a požiadavky na dodávky sa geograficky rozširujú. Tento výrobca dlaždíc oslovil v roku 2004 GEFCO, ktoré upútalo svojou medzinárodnou pôsobnosťou, regionálnymi skúsenosťami ako aj schopnosťou riadiť toky na vstupe aj výstupe.

GEFCO v súčasnosti prepravuje 1 800 ton tovaru leteckou prepravou a 4 000 balíkov lodnou a cestnou prepravou, čo sa rovná 2 000 objednávkam ročne.
GEFCO v súčasnosti prepravuje 1 800 ton tovaru leteckou prepravou a 4 000 balíkov lodnou a cestnou prepravou, čo sa rovná 2 000 objednávkam ročne.

Cieľom spolupráce bolo vyvinúť riešenie na optimalizáciu dovozu a vývozu, a zároveň zjednodušiť proces operatívy. GEFCO Španielsko v spolupráci s Mosaic del Sur vytvorili na mieru šitú logistickú stratégiu, ktorá rieši priority a podmienky zákazníka, zároveň aj špecifické požiadavky daného regiónu.

Od roku 2004 GEFCO prepravuje výrobky Mosaic del Sur zo závodu Tangier v Maroku do Madridu, kde sa preclievajú a konsolidujú. Následne sa prepravujú zákazníkom v Európe, Spojených štátoch, Japonsku a na Strednom východe lodnou, leteckou alebo cestnou prepravou v závislosti od vhodnosti jednotlivých prepravných riešení alebo kombinácií. Priamy prístup k spoľahlivému a účinnému informačnému systému GEFCO umožňuje Mosaic del Sur získavať nepretržité informácie o stave dodávky a využívať možnosť sledovania dodávok v reálnom čase.

GEFCO v súčasnosti prepravuje 1 800 ton tovaru leteckou prepravou a 4 000 balíkov lodnou a cestnou prepravou, čo sa rovná 2 000 objednávkam ročne. Mosaic del Sur odhaduje, že ušetrí minimálne jeden deň na všetkých dodávkach a celý týždeň na dodávkach loďou, za čo vďačí hlavne centralizácii logistických operácií do platformy v Madride. Vďaka týmto službám zdobia dlaždice výrobcu trendové reštaurácie, obchody, hotely, špičkové luxusné hotely a súkromné domy po celom svete.

Dlhotrvajúce partnerstvo založené na vysokom profesionálnom štandarde a službách šitých na mieru

Pre Mosaic del Sur je táto dlhodobo trvajúca spolupráca so GEFCO dôkazom dobrého vzťahu, ako aj kvality poskytovaných logistických služieb. „GEFCO zaviedlo prepravnú stratégiu, ktorá zahŕňa všetky fázy nášho dodávateľského reťazca. Ľudský faktor je taktiež dôležitý, keďže naše obchodné vzťahy sa opierajú o dôveru a kontinuitu: so GEFCO spolupracujeme už od roku 2004. Pre zvýšenie našej schopnosti reagovať máme v GEFCO k dispozícii jedinú kontaktnú osobu, ktorá koordinuje všetky operácie. Presnosť informácií, promptné sprostredkovanie a skvelá koordinácia operatívnych tímov GEFCO sú rozhodujúcimi faktormi,” uviedol Pierre Babin, zakladateľ Mosaic del Sur.

V súlade s pomocou GEFCO v expanzii podniku do zahraničia, operátor zdvojnásobil od roku 2009 svoje príjmy generované s Mosaic del Sur.

„Špičková kvalita výrobkov Mosaic v kombinácii s efektivitou logistických služieb GEFCO nám umožnili rozvinúť tento trhový segment, ktorý predtým neexistoval. Možnosti pre budúci rast sú veľké a rôznorodé, hoci závisia od záujmu zákazníka o tento dekoratívny štýl,” uviedol Juan Manuel De Cruz, manažér pre námornú prepravu GEFCO Španielsko.

Skúsenosti Overseas a Overland k službám zákazníka

V rámci služieb Overseas poskytuje GEFCO, ako odborník na medzinárodnú prepravu, optimalizované riešenia šité na mieru pre doručovanie tovaru door-to-door prostredníctvom lodnej ako aj leteckej prepravy pre viac než 300 destinácií v 100 krajinách. GEFCO je prítomné na piatich kontinentoch so spoľahlivou medzinárodnou sieťou skladov a partnerov. Výrobným podnikom ponúka služby v oblasti zásobovania ako aj distribučnú logistiku hotových výrobkov. S cieľom poskytnúť kompletný a konkurencieschopný rozsah celkových služieb GEFCO tiež poskytuje služby s pridanou hodnotou ako colné a daňové zastúpenie, skladovanie, dočasné uskladnenie a prípravu objednávok.

Ponukou Overseas služieb sa spájajú najväčšie integrované pozemné prepravné siete po celom svete vrátane 137 skladísk prepojených 462 medzinárodnými linkami. Vďaka tejto expanzívnej a husto prepojenej globálnej sieti môže GEFCO poskytovať zbernú službu, prepravu plne/čiastočným vyťažením a expresné doručovacie služby šité na mieru zákazníka.

Skupina GEFCO

GEFCO udáva trend v logistike pre priemyselné podniky. Prostredníctvom svojich piatich kľúčových oblastí – Overland, Overseas, Logistics solutions a Gefboxsystem, Automotive a colné a daňové zastúpenie – GEFCO dodáva globálne a inovatívne riešenia či už v domácej alebo v medzinárodnej logistike a v inbound či outbound preprave pre celú škálu priemyselných požiadaviek.
GEFCO, zastúpené v 150 krajinách sveta, sa radí medzi 10 najväčších európskych zasielateľských a logistických spoločností s obratom 3,6 miliardy € za rok 2012 s počtom 11 200 zamestnancov. S vyše 300 obchodnými pobočkami po celom svete GEFCO rozvíja svoje aktivity v krajinách strednej a východnej Európy, v centrálnej a východnej Ázii, na Blízkom Východe, ako aj v Južnej Amerike.

GEFCO SLOVAKIA
Denis RENARD
General Director
Tel: + 421 2 32 13 29 10
E-mail : denis.renard@gefco.net

MEDIA IN – public relations agentúra
Zuzana LACOVÁ
Managing partner
Tel: +421 2 32 15 12 28
E-mail : zuzana.lacova@cohnwolfe.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.