Legendárny továrenský jazdec značky Škoda Johny Haugland sa predstavil v Bratislave

BRATISLAVA, 26. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – Dlhoročný spolupracovník tímu Styllex Motorsport Nór Johny Haugland sa v pondelok v Bratislave zúčastnil na tlačovej konferencii usporiadanej pri príležitosti 30. výročia založenia tímu Styllex motorsport a zahájenia sezóny 2013.

Legendárny továrenský jazdec značky Škoda (1971-1990) už 22 rokov prevádzkuje v Nórsku zimnú rally školu. Popri majstroch sveta Petrovi Solbergovi a Richardovi Burnsovi, je od decembra 2012 jej absolventom aj jazdec tímu Styllex motorsport Maťo Koči.

Z 32 účastí na pretekoch majstrovstiev sveta rally v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch, 31 krát štartoval s automobilom značky ŠKODA, s ktorým sa štyrikrát umiestnil v prvej desiatke absolútneho poradia. V 106-tich medzinárodných pretekoch vyhral svoju triedu. Rešpekt si získal veľmi plynulými, možno nie najefektnejšími, ale obvykle najrýchlejšími prejazdmi zákrut. Na Slovensku štartoval na popradskej Rally Tatry, po prvý krát v roku 1976, kedy skončil na druhom mieste hneď za pamätnou Alpinkou Vladimíra Hubáčka (viď foto).

Spolupráca Haugland – Styllex motorsport sa začala pred 19-timi rokmi v roku 1994 a viedla k zisku prvého z ôsmych titulov absolútnych majstrov Slovenska v rally.

V nadchádzajúcej sezóne bude skúsený John konzultantom talentovaného Maťa.

Peter Sisák, PR manažér

sisak@styllex.com
Tel.: +421 908 777 101

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.