IT spoločnosť Softec vyvinula pre ČSOB Poisťovňu webovú aplikáciu Biznis Plus

BRATISLAVA, 27. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – Popredná slovenská IT spoločnosť Softec vyvinula pre ČSOB Poisťovňu webovú aplikáciu Biznis Plus určenú na podporu sprostredkovaného predaja poistenia pre malých a stredných podnikateľov (SME) – napr. poistenia majetku, zodpovednosti, a pod. Aplikácia by mala výrazne zjednodušiť prácu interným aj externým predajcom poisťovne a zároveň znížiť ich chybovosť. Doposiaľ museli mnoho úkonov vykonávať ručne.

Spomínaná aplikácia bola poisťovni dodaná v rekordne krátkom čase. Od podpisu zmluvy po odovzdanie ubehli len necelé štyri mesiace, a to vrátane vianočných sviatkov (september 2012 – január 2013). V súčasnej dobe už beží aplikácia v pilotnej prevádzke (zatiaľ ju využíva len vlastná predajná sieť poisťovne). Pre Softec Group je to prvý projekt pre túto poisťovňu i celú skupinu KBC. Okrem zjednodušenia návrhu poistnej zmluvy a celkového skvalitnenia práce predajcov by mala znížiť aj riziko zle uzavretých zmlúv.

Aleš Mičovský, výkonný riaditeľ Softec Group: „Využili sme predchádzajúce skúsenosti s aplikáciami na predaj iných poistných produktov, naše znalosti princípov SME produktov a technologické schopnosti našich vývojárov. Bola to pre nás nová skúsenosť. Za najväčší úspech však považujem, že sa nám podarilo klienta presvedčiť, že nie sme len čisto softvérovou firmou, ale máme aj hlboké znalosti z oblasti poisťovníctva.“

Vývoj tejto predajnej aplikácie bol omnoho zložitejší než bežných aplikácií zameraných na predaj poistenia domácnosti, cestovného poistenia alebo poistenia motorových vozidiel. Navyše sa nejedná o masový produkt. Samotná aplikácia obsahuje cca 1 100 položiek, ktoré medzi sebou súvisia, verne odrážajú nielen štruktúru a pravidlá samotného poistného produktu, ale sú v nich zakomponované aj biznis procesy správy obchodných prípadov, ktoré sú v pozadí.

„Aplikácia umožní našim predajcom pomerne jednoducho pripraviť pre klienta niekoľko verzií ponuky, vytlačiť ich a postupne s ním doladiť ponuku až k podpisu zmluvy. Navyše dokáže kontrolovať súvislosti a upozorniť na prípadné chyby, aby nedošlo k uzatvoreniu zlej zmluvy“, vysvetľuje Ing. Peter Lukács, riaditeľ Odboru underwritingu a produktového manažmentu SME ČSOB Poisťovne.

O spoločnosti Softec

Softec je významnou konzultačno-softwarovou spoločnosťou, ktorá poskytuje služby okrem Slovenska a Česka v ďalších ôsmich krajinách strednej a východnej Európy. Jedná sa predovšetkým o poradenstvo v oblasti informačných systémov, analýzu, návrh a vývoj komplexných IT riešení, systémovú integráciu alebo outsourcing. Medzi kľúčových zákazníkov patria napríklad významné spoločnosti z oblasti bankovníctva, poisťovníctva, štátnej správy a telekomunikácii. V roku 2012 sa stala na Slovensku IT firmou roku. V súčasnej dobe má na Slovensku a v Česku takmer 270 zamestnancov.

Pavel Šafránek

PRConsultant

mobil SK: 421 944 372 468

mobil CZ: 420 606 721 872

e-mail: ps@pavelsafranek.cz

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.