Pozrite si, ako Juraj Kukura krstil prémiové brandy Ararat – národnú pýchu Arménska (FOTOGALÉRIA)

BRATISLAVA, 27. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – V priestoroch hotela Radisson Blu Carlton sa zišli znalci kvalitného alkoholu, aj známe osobnosti, aby na našom trhu privítali arménsku národnú pýchu – prémiové tradičné brandy Ararat. S prianím, aby sa už čoskoro stalo neodmysliteľnou súčasťou aj našich chvíľ, ho pred prítomnými oficiálne na slovenský trh uviedol krstný otec Juraj Kukura spolu s vedením spoločností Jan Becher – Slovensko a Yerevan Brandy Company, ktorej predstavitelia pri tejto výnimočnej príležitosti pricestovali priamo z Arménska.

JURAJ KUKURA POKRSTIL KLENOT ZO SRDCA ARMÉNSKA
JURAJ KUKURA POKRSTIL KLENOT ZO SRDCA ARMÉNSKA

Medzi prvými, ktorí mohli slávne brandy ochutnať, boli aj známe a obľúbené tváre, ako napr. Ľubomír Paulovič s dcérou Veronikou .

Za svoju bohatú chuť a výnimočnú arómu, ktoré vraj svojho času vzali dych aj samotnému Winstonovi Churchillovi, vďačí legendárny Ararat až tristo slnečným dňom ročne v údolí rovnomennej biblickej hory a unikátnej miestnej odrode hrozna, z ktorej sa vyrába. Teraz si môžete tento klenot zo srdca Arménska vychutnať aj vy!

Juraj KUKURA: Nepovažujem sa za vášnivého cestovateľa, ale je pravda, že vo svojom živote som navštívil už pár… (milo ironicky) desiatok krajín. A nech som prišiel kamkoľvek, stretol sa s rôznymi kultúrami, zvyklosťami – všade a vždy som u ľudí objavil jednu spoločnú vlastnosť: Zmysel pre pôžitok.

A to je zmysel natoľko omamný, že často človek ani nevie, čo v rozmare preň vykoná. Ako ja: Ešte v osemdesiatych rokoch sa mi podarilo natáčať v Ázii. Vtedy, bez akéhokoľvek väčšieho rozmýšľania, som si na nakrúcanie vzal niekoľko fliaš piva. Nič neobvyklé, však? Až do momentu, kým som neprišiel na miesto určenia a ako jednu z prvých vecí sa dozvedel, že – koho prichytia s pohárom, toho zbičujú. Už som sa videl…

A tak som jedného pekného rána vstal, zašiel priamo za miestnym starostom a osobne ho požiadať o povolenie piť alkohol, takže som mal na to doslova papiere. Ako keď si normálne vybavujete napríklad… stavebné povolenie. Takže potom zakaždým, keď som chcel pivo, do krásnej veľkej knihy si zapísali: moje meno, číslo pasu, povolenia a dokonca aj číslo daného piva!

Ale to viete… ide o ten pôžitok a dnes, nie som si síce celkom istý, ale predpokladám, že nebudeme potrebovať povolenie od primátora Bratislavy, aby sme si vychutnali ten pravý pôžitok!

Fotogaléria:

Lenka Čepková
PR executive
Media & Communication Consulting, spol.s r.o.
Liptovská 2/A, P.O.Box 159 ▪ 820 05 Bratislava 25
Tel.č./fax: + 421 2 53 41 00 85 ▪ Mobil: +421 905 869 213

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.