Veľtrhy Vinitaly a SOL 2013 vo Verone predstavia 7. – 10. apríla výborné vína a olivové oleje (FOTO)

BRATISLAVA, 27. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – Najväčším svetovým vinárskym sviatkom je jednoznačne veľtrh Vinitaly v talianskej Verone. Tento rok sa uskutoční už 47. ročník tejto atraktívnej udalosti a to v dňoch 7. – 10. apríla 2013. Už tradične sa v rovnakom termíne koná aj 19. ročník medzinárodného veľtrhu extra panenského olivového oleja SOL & AGRIFOOD.

Vinitaly

Tento rok sa 47. veľtrh Vinitaly uskutoční v dňoch 7. – 10. apríla 2013.
Tento rok sa 47. veľtrh Vinitaly uskutoční v dňoch 7. – 10. apríla 2013.

Na Vinitaly sa v roku 2012 na ploche 94 862 m²  predstavilo 4255 vystavovateľov, ktorých vína degustovalo 140 655 návštevníkov, za účasti 2496 novinárov.

Z prieskumu, ktorý sa konal na konci ročníka 2012 vyplynulo, že účasť na veľtrhu pomáha upevniť imidž firmy (97 % respondentov) a potvrdzuje zvýšený záujem o dané produkty (98 % respondentov).

Dôležitosť účasti na Vinitaly potvrdzujú aj zahraniční vystavovatelia.

Celých 86 % z nich sa domnieva, že vďaka komunikácii s návštevníkmi na veľtrhu si vytvorili aktívne nové obchodné kontakty. Ako vyplýva z prieskumu, blížiaci sa ročník Vinitaly sľubuje ďalší nárast zahraničných vystavovateľov a to hlavne vďaka snahe Veronafiere propagovať svoje veľtrhy v 60 krajinách sveta. Všetky tieto aktivity pomáhajú vylepšiť B2B kontakty zúčastnených firiem.

Vinitaly si udržuje vedúce postavenie v medzinárodnom obchode s vínom, a to 23% podielom na trhu,“ hovorí Giovanni Mantovani, generálny riaditeľ Veronafiere. „Je dôležité, aby sme naďalej podporovali jednotný obraz talianskeho vinárstva s cieľom posilniť tradičné hodnoty a zároveň zhodnotiť realizované zdroje,“ pokračuje Mantovani.

Aktuálny ročník predstaví už druhýkrát Salón biovín. Prvý ročník zaznamenal obrovský úspech, a preto v roku 2013 organizátori rozširujú ponuku tak, aby čo najviac uspokojili návštevníkov. Jednou z noviniek sú nové priestory – jedná sa o rozšírenie pavilónu 11, ktorý bude slávnostne otvorený práve počas Vinitaly 2013. Medzi vystavovateľmi budú aj producenti a distribútori biovín zo zahraničia.

Vinitaly, ktorého prvý ročník odštartoval v roku 1977, je prvým veľtrhom vína na svete. Už od počiatku spadá pod organizáciu vystavovateľskej správy Veronafiere, ktorá je prvým priamym organizátorom veľtrhov v Taliansku a patrí medzi tri hlavné v Európe.

V dňoch 7. – 10. apríla 2013 sa koná už 19. ročník medzinárodného veľtrhu extra panenského olivového oleja SOL & AGRIFOOD.
V dňoch 7. – 10. apríla 2013 sa koná už 19. ročník medzinárodného veľtrhu extra panenského olivového oleja SOL & AGRIFOOD.

SOL & AGRIFOOD, Enolitech

V rovnakom termíne sa koná tento rok už 19. ročník medzinárodného veľtrhu extra panenského olivového oleja SOL & AGRIFOOD. Návštevníci budú môcť ochutnať olivový olej asi zo všetkých krajín, kde sa produkuje.

Okrem olejov budú prezentované aj ďalšie súvisiace produkty ako napríklad: octy, sirupy, pivo, maslo a margarín, syry, huby, džemy, korenia a mnoho ďalších.

Tohtoročné nové rozmiestnenie expozičných stánkov umožňuje vystavovateľom prezentovať rôzne výrobky na jednom mieste.

Opäť sa vracia „Golosario Prize“ – cena pre najlepšie produkty expozície. Enolitech sa zameriava zase skôr na vybavenie a súvisiace zariadenia a technológie určené pre producentov vína a olivového oleja.

Viac informácií o veľtrhoch nájdete na: www.vinitaly.com, www.solagrifood.com a www.enolitech.com.

Vystavovateľská správa Veronafiere

Veronafiere sa zaoberá organizáciou veľtrhov už viac ako sto rokov. Vďaka strategickej polohe Verony patrí k najväčším a najdôležitejším organizátorom veľtrhov minimálne v európskom meradle.

V priebehu rokov sa vystavovateľská správa Veronafiere niekoľkokrát prispôsobila požiadavkám verejnosti a okrem potravinárskeho a poľnohospodárskeho sektoru, ktorý bol vždy hlavným smerom, sa začala zaoberať aj inými oblasťami ako napríklad stavebníctvom, dopravou, cestovným ruchom a inými. Veronafiere kontinuálne podporuje podniky v ich stratégii dobývania medzinárodných trhov.

Viac o Veronafiere nájdete na: www.veronafiere.it.

Fotogaléria:

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Celá správa tu: Vinitaly a SOL 2013 predstavia výborné vína a olivové oleje

.

Pre viac informácií, prosím, kontaktujte:
Mgr. Martina Pašteková
Omnimedia Public Relations, s.r.o.
E-mail: pastekova@omnimedia.sk
Tel.:  +421 240 200 828, +421 917 958 014

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.