J&T BANKA dosiahla za rok 2012 čistý zisk vo výške 13,2 mil. EUR, objem vkladov sa medziročne zvýšil o 18 %

BRATISLAVA, 28. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – J&T BANKA a. s., pobočka zahraničnej banky dosiahla za rok 2012 čistý zisk vo výške 13,2 mil. EUR, počet klientov medziročne narástol o 15 % a objem vkladov sa zvýšil o 18 %. Výrazný nárast zaznamenali provízie z administrácie emisií dlhopisov a čisté úrokové výnosy. Kapitálová primeranosť na konsolidovanej úrovni predstavuje 11,9 % a voľná likvidita 18,4 mld. CZK.

Vyplýva to z auditovaných výsledkov (IFRS) J&T BANKY a. s., za rok 2012.

Rok 2012 bol pre J&T BANKU z hľadiska obchodného, ako aj finančného veľmi úspešný. Najlepšie to vyjadruje nárast čistého zisku o 40 % a nárast objemu vkladov o 18 %. Klienti využívali najmä výhody atraktívnych úrokových sadzieb na termínovaných vkladoch spolu s benefitmi stále populárnejšieho klubu MAGNUS.

Zároveň značne narástol ich záujem o investovanie, a to najmä do korporátnych dlhopisov, zmenkových programov, štruktúrovaných vkladov, ale aj do zlata. Vďaka zaujímavým investičným príležitostiam a najvýhodnejším vkladovým produktom na trhu nás klienti čoraz viac vyhľadávajú práve na dlhodobé investovanie a sporenie, čo výrazne posilňuje aj našu stabilitu“, vysvetľuje Andrej Zaťko, riaditeľ a člen predstavenstva J&T BANKY.

J&T BANKA 2012: VÝKAZ ZISKOV A STRÁT - vybrané ukazovatele
J&T BANKA 2012: VÝKAZ ZISKOV A STRÁT – vybrané ukazovatele

Na náraste prevádzkového zisku o 37,8 % sa podieľali najmä čisté úrokové výnosy, ktoré sa zvýšili o 42,1 % na 33,9 mil. EUR. Úrokové výnosy dosiahli úroveň 58,6 mil. EUR. Napriek zníženiu úrokových sadzieb na vkladových produktoch sme zaznamenali príliv depozít, čo sa premietlo do 9 % -ného nárastu úrokových nákladov, ktoré predstavujú 24, 7 mil. EUR.

Prevádzkové náklady dosiahli 18,1 mil. EUR, čo predstavuje 37,1 % -ný medziročný nárast. Tento výsledok je ovplyvnený zvýšením administratívnych nákladov o 29,5 % najmä z dôvodu investícií do infraštruktúry a systémového vybavenia. Osobné náklady vzrástli o 63,9 % na úroveň 5,5 mil. EUR. Ich výška je do určitej miery ovplyvnená rozvojom benefitného systému pre zamestnancov.

V roku 2012 sa zvýšila aj dynamika obchodovania na finančných trhoch. Popri konzervatívnych vkladových produktoch narástol záujem klientov o výnosnejšie zhodnocovanie prostriedkov, ako napríklad štruktúrované depozitá, ktoré môžeme považovať za základné investičné produkty. Ich podiel sa medziročne zvýšil o 15,3 %. Značne narástol aj objem investícii do dlhopisov, zmenkových programov, podielových fondov ako aj fyzického zlata. Tento fakt sa pozitívne prejavil na objeme cenných papierov v správe, ktorý narástol o 105,6 %

Objem klientskych vkladov sa medziročne zvýšil o 18,3 %, čím presiahol 690 mil. EUR. Najväčší nárast zaznamenali vklady so splatnosťou od 1 do 5 rokov ( 35,5 %), ktoré zároveň predstavujú stabilnú základňu budúceho financovania podnikateľských aktivít banky.

Celá správa tu: J&T BANKA V ROKU 2012 POTVRDILA SVOJU POZÍCIU INVESTIČNÉHO EXPERTA

J&T BANKA Bratislava je členom skupiny J&T. Zameriava sa na poskytovanie služieb privátneho a investičného bankovníctva. Prvý účet otvorila 6. marca 2006. Okrem J&T BANKY Praha a J&T BANKY Bratislava sú súčasťou bankového holdingu aj J&T BANK Moskva, J&T BANK & TRUST Barbados, J&T Investiční společnost, a.s., J&T IB and Capital Markets a ATLANTIK finanční trhy, a. s. Viac na http://www.jt-banka.sk.

Nikol Kubaská, JUDr.
Riaditeľka odboru externej a internej komunikácie
J&T
Dvořákovo nábrežie 8, 811 02 Bratislava
RIVER PARK
Tel.: +421 2 59 418 272
Fax.: +421 2 59 418 115
Mobil: +421 904 11 99 11

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.