Premiér Robert Fico v relácii Modré z neba zodvihne hodenú rukavicu od Jany (FOTO)

BRATISLAVA, 3. apríla 2013 (tlacovasprava.sk) – Na kritiku vážne chorej Jany reaguje sám predseda vlády Robert Fico. Dokáže jej pomôcť v ťažkej životnej situácii? Plnenie tajných snov na Markíze pokračuje. Obľúbená šou Modré z neba s moderátorom Vilom Rozborilom ponúkne v stredu 3. apríla 2013 o 20:20 ďalšiu trojicu dojímavých príbehov.

Prvé aprílové vydanie sa začne príbehom statočného otca Ľuboša, ktorý sa už viac ako tri roky sám stará o svoje deti – sedemročného Jakuba a štvorročnú Lucku. Matka detí ich opustila a Ľuboš sa stal otcom na plný úväzok. Jakubko trpí ochorením DMO, je odkázaný na pravidelné cvičenie, rehabilitácie, treba mu venovať zvýšenú pozornosť. Ľuboš sníva o väčšom byte, kde by bol priestor na cvičenie so synom, ako aj o možnosti pracovať, hoci v skrátenom pracovnom čase. Modré z neba sa rozhodlo splniť tieto sny.

Premiér Robert Fico v relácii Modré z neba zodvihne hodenú rukavicu od Jany
Premiér Robert Fico v relácii Modré z neba zodvihne hodenú rukavicu od Jany

Divákov chytí za srdce aj emotívny príbeh o Natálke, ktorá od jedenástich rokov trpí mentálnou anorexiou. Vyhladovala sa na hmotnosť iba 22 kilogramov a doslova jej išlo o život. Okrem diagnózy však túto rodinu postihlo ďalšie trápenie. Sociálne úrady totiž usúdili, že Natália je týraná vlastnou mamou a musí byť umiestnená v krízovom centre. Našťastie, zvrat v príbehu nastal vďaka TV Markíza, ktorá o Natálke odvysielala reportáž. Štrnásťročné dievča ostalo u svojej mamy a napísalo do Modrého z neba s jediným cieľom: poďakovať, ospravedlniť sa a povedať jej, že je najlepšou mamou na svete.

Modré z neba zavŕši pokračovanie príbehu onkologickej pacientky Jany, ktorá bola odhodlaná ísť pred Úrad vlády SR a žiadať premiéra Roberta Fica, nech jej ukáže, ako má dôstojne vyžiť zo svojho biedneho invalidného dôchodku. Úrad vlády SR však zareagoval veľmi promptne. Janu si premiér pozval do svojej kancelárie a následne prišiel aj do štúdia Modrého z neba…

Šou Modré z neba je zároveň štartérom pomoci. Ťažký osud ľudí sa po vysielaní snažia zmierniť aj diváci. Pomoc im môžu ponúknuť prostredníctvom facebookovej fan page Modré z neba, ktorá ma v súčasnosti viac než 297-tisíc fanúšikov. Jednotlivým príbehom sa venuje aj webstránka modrezneba.markiza.sk. Návštevníci sa na nej môžu dozvedieť aj množstvo zaujímavostí o šou.

Lukáš Kočišek
PR manažér / PR Manager
MARKÍZA – SLOVAKIA, spol. s r.o.
Bratislavská 1/A, 843 56 Bratislava
M (+421) 904 700 228
T (+421) 2 68274123
Kocisek.Lukas@markiza.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.