Akvizíciou portálu Autovia.sk rozširuje Azet svoje portfólio auto-moto inzercie

BRATISLAVA, 4. apríla 2013 (tlacovasprava.sk) – Internetová jednotka Azet.sk nadobudla od spoločnosti Alma Media 100 % akcií portálu Autovia.sk. Autovia.sk je tretím najnavštevovanejším internetovým autobazárom na Slovensku.

Portál Autovia.sk bol spustený v roku 2001 a dnes ho mesačne navštevuje 280 933 reálnych používateľov zo Slovenska (zdroj: Gemius Explorer, RUsk 01/2013). Portál bol prvou webovou stránkou s auto-moto inzerciou na Slovensku, ktorý ponúkal možnosť kupovať a predávať nové a ojazdené autá, ako aj motorky, náhradné diely, nákladné autá a karavany. Autovia.sk navyše poskytuje rôzne služby, napríklad adresár miestnych predajcov áut, vzory zmlúv, štatistické údaje o vývoji cien konkrétnych modelov áut, ako aj novinky a testy áut.

Azet.sk, ktorý prevádzkuje slovenský portál s auto-moto inzerciou Autobazar.sk, využije svoju pozíciu na trhu na ďalší rozvoj značky Autovia.sk s cieľom stať sa silnou platformou pre spotrebiteľov a obchodných partnerov.

„Touto akvizíciou urobila spoločnosť Azet.sk dôležitý strategický krok smerom k budúcemu rozširovaniu svojho on-line portfólia auto-moto inzercie na Slovensku a k posilneniu našej pozície na trhu,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Azet.sk Milan Dubec.

Celá správa tu: Akvizíciou portálu Autovia.sk rozširuje Azet svoje portfólio auto-moto inzercie

O Azet.sk

Spoločnosť Azet.sk, ktorej väčšinovým vlastníkom je Ringier Axel Springer Slovakia, je najväčším horizontálnym internetovým portálom, ktorý navštevuje viac ako 884 000 reálnych používateľov denne a viac ako 2 805 000 mesačne. Spoločnosť bola založená v roku 1997 a jej ponuka rôznych webových stránok a on-line služieb dnes zasahuje viac ako 80 % slovenských používateľov internetu.

Zdroj: AIMmonitor – IAB Slovakia – Mediaresearch & Gemius, január 2013

Mgr. Mária Cacáková | AZet.sk
marketing and PR manager
Azet.sk, a.s. | Prievozská 14, 821 09 Bratislava
e-mail: cacakova@firma.azet.sk
tel.: 0911 104 557
fax: +421 269 298 288

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.