V Jasnej pod Chopkom vyrastie nová interaktívna kongresová miestnosť za 1,2 milióna eur s 350 miestami

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, 4. apríla 2013 (tlacovasprava.sk) – Nízke Tatry sa chcú sa stať lídrom v kongresovej turistike na Slovensku. K tomuto cieľu má pomôcť aj nová interaktívna kongresová miestnosť, ktorú začínajú stavať v Jasnej pod Chopkom. Okrem konferencií a školení na Liptov prinesie aj potrebnú dávku kultúry v podobe divadelných predstavení a koncertov.

Kongresová turistika patrí z ekonomického hľadiska k dlhodobo najvýnosnejším formám cestovného ruchu. V poslednom čase sa však stáva fenoménom nielen mestských, ale už aj tatranských hotelov. Napriek tomu, že od roku 2009 niektoré z nich zaznamenávajú klesajúci trend, tento produkt im najmä mimo zimnej a letnej sezóny pomáha vyrovnávať hospodársky výsledok, alebo ho dokonca vylepšovať.

V Jasnej pod Chopkom vyrastie nová interaktívna kongresová miestnosť za 1,2 milióna eur je 350 miest
V Jasnej pod Chopkom vyrastie nová interaktívna kongresová miestnosť za 1,2 milióna eur je 350 miest

Napriek znižovaniu výdavkov firiem na akcie tohto typu, kongresový turizmus stále tvorí 30 % z celkového obratu hotela,“ konštatuje riaditeľ Hotela Jánošík v Liptovskom Mikuláši Marián Polák.

Zlepšiť výsledky v tejto oblasti by mohli investície do dopravnej infraštruktúry a tiež nové netradičné zariadenia. Jedno také začínajú práve stavať v Jasnej. Kapacita netradičnej haly za 1,2 milióna eur je 350 miest, čo z nej urobí najväčšiu kongresku v Nízkych Tatrách. Nezanedbateľná je i jej výška 4,2 metra, ktorá umožní usporadúvať aj väčšie podujatia. Hotelieri na Liptove si totiž dali za cieľ pritiahnuť pod Chopok kusisko kultúry a zábavy. „

Viem si živo predstaviť, že by sa tu robili podobné projekty ako napríklad televízna Partička. Našou ambíciou je však pritiahnuť do Nízkych Tatier aj populárnych spíkrov a prednášajúcich z celého Slovenska a širokého zahraničia,“ prezrádza riaditeľ Wellness Hotela Grand Peter Bednarčík, ktorý odhaľuje aj ďalší rozmer kongresovej miestnosti.

Aby nezívala prázdnotou, väčšinu času v nej budú môcť tráviť deti, a to nie hocijako. Stačí ich prihlásiť do interaktívnej škôlky a počas týždňového pobytu v hoteli z nich pri náučných hrách môžu vyrásť malí Einsteini. „Sú to moderné prvky, ktoré motivujú každého šarvanca, aby sa neustále hýbal, rozmýšľal a riešil rôzne úlohy. Sedieť pri televízore alebo počítači predsa môže aj doma,“ dodáva riaditeľ hotela.

Kongresová turistika je podľa štatistík Svetovej obchodnej organizácie tretím najdynamickejšie sa rozvíjajúcim odborom na svete. Na tejto štatistike preto stavia aj Slovenská agentúra pre cestovný ruch. „Prostredníctvom našich aktivít chceme posunúť Slovensko z pozície jednej z najmenej poznaných kongresových destinácií v Európe na zaujímavú, atraktívnu a konkurencieschopnú destináciu, ktorá má účastníkom kongresov a konferencií čo ponúknuť,“ tvrdí Jaroslava Čujková z Odboru kongresového turizmu SACR.

Výhodou organizovania kongresov v Nízkych Tatrách je najmä krásne horské prostredie a možnosť spojiť prácu s dovolenkou. Tento produkt láka na Liptov aj ľudí, ktorí by tento región možno inak nenavštívili. „Kongresová turistika má podiel na raste návštevnosti celého regiónu. Približne 5 – 7 % účastníkov  takýchto podujatí sa následne do hotela vracia v rámci individuálneho pobytu s rodinam,“ hovorí riaditeľ Wellness Hotela Chopok Tomáš Kubica.

Kongresy v horách nie sú len o práci, ale najmä o zážitkoch, ktoré stojí za to si zopakovať.

REGION LIPTOV, oblastná organizácia cestovného ruchu    

Združuje subjekty verejného a súkromného sektora s cieľom jednotnej propagácie regiónu Liptov ako jedinečného „zeleného“ regiónu pre aktívne trávenie voľného času plného zážitkov. Zakladajúci členovia: GINO Paradise Bešeňová, Aquapark Tatralandia, Kúpele Lúčky, Ski&bike park Malinô Brdo,  mestá Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Liptovský Hrádok a obce Bešeňová, Lúčky a Pribylina.

Kontaktná osoba:  
Ing. Miroslava Korčeková
Tel.: +421 917 111 044, +421 44 55 65 401
e-mail: korcekova@klasterliptov.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.