Sériová výroba Zetor Major sa začala, základná cena je 550 000 Kč (FOTO)

BRNO, 10. apríla 2013 (tlacovasprava.sk) – Sériovou výrobu nového traktoru Zetor Major zahájil tradiční výrobce zemědělské techniky, společnost ZETOR TRACTORS a.s. První vyrobené traktory zamíří nejen do Česka, ale i do Velké Británie, Polska, Irska, USA či Dánska. Do konce roku počítá Zetor s výrobou kolem 900 kusů traktoru Zetor Major.

Zetor Major zamířil do sériové výroby
Do konce roku počítá Zetor s výrobou kolem 900 kusů traktoru Zetor Major.

„Na období leden až duben 2013 zatím evidujeme potvrzené objednávky na více než 350 traktorů modelu Zetor Major, což mírně předčilo naše očekávání.

Znamená to, že plánovaná produkce pro  toto období je již nyní vyprodaná,“ říká Marián Lipovský, zástupce výkonného ředitele a výrobní ředitel společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

„Zájem  o nový model nás velmi těší. Dosavadní vývoj také potvrzuje náš původní předpoklad, podle něhož v roce 2013 počítáme s výrobou 900 kusů těchto traktorů,“ doplňuje Lipovský.

Základní cena Zetoru Major je 550 000 Kč, finální cena samozřejmě závisí na provedení, které si zákazník zvolí.

Při vývoji nejnovějšího modelu, kterým Zetor Major je, využila společnost i externí specialisty z oblasti vývoje. Také do budoucna nabízí ZETOR TRACTORS a.s. příležitost ke spolupráci dalším externím vývojovým týmům. „S ohledem na naše záměry mohu potvrdit, že Zetor Major není naší poslední velkou novinkou. Už nyní se zákazníci mohou těšit na další nové modely v portfoliu značky Zetor,“ uzavírá Marián Lipovský.

Základní informace o modelu Zetor Major:

– Nový model Zetor Major patří do výkonové kategorie do 80 koní a jedná se o traktor, který je určený především pro majitele menších či rodinných farem.
– Mezi klíčové atributy patří vynikající poměr cena/výkon. Jedná se o spolehlivý, výkonný a na údržbu nenáročný model se čtyřválcovým motorem.
– Novinka navazuje na stejnojmenný model, který byl v historii značky jedním z nejúspěšnějších traktorů.  Tento model si získal pověst traktoru na celý život.

Podrobnější technické informace:

Zetor Major zamířil do sériové výroby
Jedná se o spolehlivý, výkonný a na údržbu nenáročný model se čtyřválcovým motorem.

Převýšení točivého momentu (přes 35 %) snižuje nutnost podřazování. Výkon motoru zůstává konstantní v širokém pásmu otáček.

Nový Zetor Major je vybaven plně synchronizovanou čtyřstupňovou převodovkou s třístupňovou redukcí a reverzací a umožňuje 12 + 12 rychlostí.

Model využívá hydrauliku s mechanickou regulací.

Hydraulika pracuje v obvyklých režimech – tedy polohová, silová a smíšená. Vyznačuje se nejen vysokou zdvihací silou, ale i plynulou regulací spouštění včetně funkce hydraulického zámku při transportu nářadí.

Traktor je vybaven dvousekčním nebo jednosekčním přídavným rozvaděčem.

Komfortní kabina je konstruovaná s ohledem na praktičnost využití. Dostatek prostoru a ergonomicky řešené ovládací prvky usnadňují obsluze traktoru práci. Na přání klienta je kabinu možné vybavit klimatizací a přípravou pro montáž rádia. Kabina obsahuje také střešní okno pro bezpečnou práci s čelním nakladačem.

Na přání je možné traktor vybavit majákem, různými provedeními koncovek tříbodových závěsů a odlišnými rozměry pneumatik.

Fotogaléria:

Jana Raganova
MEDIASHOT s.r.o.
Trenčianska 57, 821 09 Bratislava
tel. +421 914 11 21 21
+421 905 486 129

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.