V Dúbravke na Saratovskej ulici zrekonštruuje BSK internát na nové ubytovanie pre učiteľov (FOTOGALÉRIA)

BRATISLAVA, 10. apríla 2013 (tlacovasprava.sk) – Bratislavský samosprávny kraj plánuje na leto tohto roka dokončenie až ôsmich ubytovacích jednotiek pre učiteľov. Vzniknú na internáte SOŠ automobilovej J. Jonáša na Saratovskej ulici.

Kraj sa rozhodol pomôcť učiteľom, ktorých platy sú tabuľkové, ale náklady na život sú práve v bratislavskom regióne omnoho vyššie ako inde. „Preto sme sa rozhodli poskytnúť naše ubytovacie kapacity. Robíme to v rámci viacerých internátov, ktoré má Bratislavská župa pod sebou,“ povedal župan. „Toto je naša odpoveď na situáciu, ktorú by mal riešiť viac štát,“ dodal Pavol Frešo.

Fotogaléria:

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Župa sa takýmto spôsobom snaží pomôcť tým, ktorí by za iných okolností boli nútení zo školstva odísť. „Napriek tomu, že je kríza a napriek tomu, že z objektívnych príčin nevieme realizovať žiadne veľké investície, pomôžeme učiteľom aspoň takto – v malom,“  dodal bratislavský župan.

Na internáte kraj zrekonštruuje chodbu na prvom poschodí. Vzniknú tak ubytovacie jednotky s dvoma izbami, kúpeľňou a kuchyňou. Chodba by mala byť uzavretá, bude na nej aj odkladací priestor. Ako informoval riaditeľ Odboru školstva BSK Roman Csabay, do sprevádzkovania prvej polovice chodby v lete BSK plánuje investovať 60-tisíc až 70-tisíc eur.

Bratislavský samosprávny kraj má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 58 stredných škôl. Pracuje na nich 2657 zamestnancov, z toho je 1924 učiteľov.

Mgr. Miroslava Rácová
tlačová tajomníčka
Bratislavský samosprávny kraj
Sabinovská 16, Bratislava,  820 05
T: 00421 2 48 26 42 09
M: 00421 902 973 539
E: miroslava.racova@region-bsk.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.