Jaroslav Baška o investícii Continental: Verím, že okrem manuálnej práce bude zameraná aj na výskum a inovácie

BRATISLAVA, 11. apríla 2013 (tlacovasprava.sk) – Vyjadrenie poslanca NR SR a rodáka z neďalekej obce Dohňany Jaroslava Bašku o plánovanej investícii nemeckej spoločnosti Continental v objeme 250 miliónov eur a vytvorení 600 pracovných miest v Púchove:

Jaroslav Baška o investícii spoločnosti Continental
Poslanec NR SR Jaroslav Baška na otvorení jednej z hál vo fabrike Continental v Púchove. Foto: jaroslavbaska.sk

“Je to dobrá správa pre Slovensko a ďalší z pozitívnych krokov vlády SR na podporu zamestnanosti. Plánovaná investícia, ktorej detaily sú uvedené v memorande, nie je dielom náhody, ale istej kontinuity.

Nemecká spoločnosť Continental vstúpila do Matadoru, a.s. už pred pätnástimi rokmi a našla tu žičlivé podnikateľské prostredie a vzdelaných ľudí,“ pripomenul Baška a dodal:

Dnes dostáva reálne kontúry jej ďalšia investícia a verím, že okrem výkonu manuálnej práce bude zameraná aj na výskum a technologické inovácie v oblasti gumárenského priemyslu.

600 nových pracovných miest je impulzom nielen pre samotné mesto, blízky región, ale aj celý Trenčiansky kraj. Výška tejto investície a to, ako sa Continental posledných 15 rokov správa, naznačuje, že je pripravený zostať v Púchove minimálne ďalších 15 rokov, čo výrazne ekonomicky posilní tento región.

Ešte jedna spojitosť s týmto príbehom. V Matadore som začal pracovať v roku 1998, kedy Continental odkúpil časť tejto fabriky – divíziu nákladných pneumatík. Po čase získal aj jej zbytok a ja som v súčasnosti uvoľnený na výkon verejnej funkcie poslanca NR SR už ako zamestnanec Continental Matador Rubber s.r.o.,” doplnil na záver Baška.

Kontakt pre media:
Vladimír Bielik
asistent poslanca NR SR J. Bašku
Tel: +421 903 400 028
jaroslav_baska@nrsr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.