ŠKODA zaznamenala nárast predaja Handy ZŤP vozidiel o 24 %, na Slovensku sú 4 centrá

BRATISLAVA, 21. apríla 2013 (tlacovasprava.sk) – ŠKODA Handy ZŤP centrá od svojho otvorenia dodali zákazníkom spolu 48 automobilov pre hendikepovaných vodičov. Značka tak dodala hendikepovaným motoristom o 30 vozidiel viac ako v roku 2011, čo predstavuje nárast o 24 %. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko sa na výročnej konferencii so svojimi partnermi zhodla na potrebe pokračovania projektu a jeho podpore aj v roku 2013.

„Projekt ŠKODA Handy ZŤP pomáha ponúkať plnohodnotné služby zdravotne hendikepovaným motoristom už viac ako rok, pričom štvrté centrum bolo otvorené v marci minulého roku v Bratislave. Chcel by som poďakovať všetkým partnerom, vďaka ktorým môže tento unikátny projekt fungovať a pomáhať hendikepovaným vodičom s integráciou do spoločnosti. Koncept bezbariérových predajní sa ukázal ako úspešný, čo potvrdzujú pozitívne reakcie návštevníkov predajní, ako aj rastúci trend predaja špeciálne upravených vozidiel. Aktivity ŠKODA Handy ZŤP centier preto podporujeme aj v tomto roku,“ uviedol Jan Mach, vedúci oddelenia pre Predaj a veľkoodbery spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

ŠKODA Handy ZŤP centrá
ŠKODA Handy ZŤP ponúkajú v súčasnosti štyri centrá, a to Auto Valušek v Bratislave, Autonovo v Banskej Bystrici, Autocentrum Minárik v Žiline a PO CAR v Prešove.

Zo špecializovaných bezbariérových predajní si v roku 2012 odnieslo automobily ŠKODA spolu 48 hendikepovaných zákazníkov, čo je o 30 vozidiel (24 %) viac ako v roku 2011.

Z celkového počtu 494 predaných vozidiel za rok 2012 v rámci štyroch autorizovaných predajcov ŠKODA, ktorými sú Auto Valušek v Bratislave, Autonovo v Banskej Bystrici, Autocentrum Minárik v Žiline a PO CAR v Prešove, tvorili automobily pre hendikepovaných takmer 10 %.

ŠKODA Handy ZŤP centrá pokračujú so svojimi aktivitami aj v roku 2013, na čom sa zhodli zástupcovia ŠKODA AUTO Slovensko s ďalšími partnermi na výročnej konferencii, ktorá sa konala minulý mesiac.

Jednotlivé centrá budú podporené spoločnosťou ŠKODA AUTO Slovensko sumou vo výške 1 500 eur na regionálne aktivity pre hendikepovaných motoristov. Rovnakou sumou prispejú aj ďalší partneri projektu VOLKSWAGEN Finančné služby a Allianz – Slovenská poisťovňa. V prípade, že predaj centier budú z 1 % tvoriť automobily určené pre hendikepovaných motoristov, dostanú centrá na svoje aktivity ďalších 1 500 eur. ŠKODA Handy ZŤP Centrá sa v tomto roku zúčastnia tiež rôznych kultúrnych a verejných podujatí, ktoré spadajú pod marketingový plán zmluvného partnera AV Mobilita.

Program riešenia a rozvoja dopravnej mobility osôb so zdravotným postihnutím ŠKODA Handy ZŤP ponúkajú v súčasnosti štyri centrá, a to Auto Valušek v Bratislave, Autonovo v Banskej Bystrici, Autocentrum Minárik v Žiline a PO CAR v Prešove.

Zamestnanci v každom centre ponúknu všetky potrebné informácie, služby a asistenciu pri kúpe nového automobilu zákazníkom so zdravotným hendikepom, vrátane poradenstva pri úpravách vozidla podľa druhu postihnutia. Tieto centrá fungujú v rámci partnerskej siete firmy ŠKODA AUTO Slovensko. Do projektu sú rovnako zapojení silní partneri, ktorí ZŤP klientom ponúkajú zvýhodnené služby poistenia, financovanie vozidla či individuálne úpravy a prestavby vozidiel.

Značka ŠKODA si je vedomá svojho vedúceho postavenia na slovenskom automobilovom trhu a z toho vyplývajúcej spoločenskej zodpovednosti voči najširšej občianskej spoločnosti. Preto popri sponzoringu športu a kultúry je sociálna angažovanosť ďalším z pilierov stratégie spoločnosti. Cieľom spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko je integrácia osôb so zdravotným postihnutím do spoločnosti pomocou a s dôrazom na vytváranie plnohodnotných pracovných miest.

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:

Lucia Busquet, PR manager, ŠKODA AUTO SLOVENSKO s.r.o.
Lucia.busquet@skoda-auto.sk; +421 904 701 345

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.