Víťazkou 16. ročníka súťaže Mladý účtovník sa stala študentka Monika Kalabová z Prievidze

ŽILINA, 22. apríla 2013 (tlacovasprava.sk) – 16. ročník súťaže Mladý účtovník sa úspešne ukončil, tentokrát s rekordnou účasťou. Na celoštátnom kole 12. apríla 2013 v Žiline si svoje účtovnícke zručnosti porovnalo 15 najlepších študentov, z ktorých sa najlepším mladým účtovníkom stala študentka Monika Kalabová z Prievidze.

Celolovenskú súťaž v účtovníctve pre žiakov stredných škôl pripravila Slovenská komora certifikovaných účtovníkov (SKCú) v spolupráci so spoločnosťou KROS a.s. Do finále – celoštátneho kola v Žiline postúpilo 15 najlepších študentov účtovníctva z celého Slovenska.

Víťazom olympiády Mladý účtovník 2013 sa stala Monika Kalabová, ktorá je študentkou Obchodnej akadémie v Prievidzi. Za prvé miesto v súťaži, na ktorú ju zodpovedne pripravovala Ing. Terézia Micková, získala finančnú odmenu 333 €.

Na druhom mieste sa umiestnil a netbook získal Lukáš Homola z Obchodnej akadémie v Bratislave. Na treťom mieste sa tabletu potešila Martina Maradíková z Obchodnej akadémie v Trenčíne.
Finančnou odmenou 333 € a elektronikou boli odmenení aj pedagógovia, ktorí pripravovali na súťaž troch najlepších mladých účtovníkov. Aj študenti na 4. – 15. mieste boli odmenení a za postup do celoštátneho kola získali finančnú odmenu 33€.

V tomto ročníku sa súťaže zúčastnilo doteraz najviac 81 škôl a vyše 2300 žiakov, čo hovorí o vzrastajúcom záujme a obľúbenosti olympiády na stredných školách.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť v mladých ľuďoch záujem o účtovníctvo a ukázať im, ako to v praxi naozaj vyzerá. Účastníci regionálnych a celoštátnych kôl cieľ splnili a potvrdili, že zvládnu riešiť zložité účtovné prípady a že majú dostatok vedomostí na to, aby sa mohli po ukončení školy uplatniť v práci.
Veľká vďaka patrí nielen všetkým zúčastneným študentom, ktorí sa poctivo pripravovali, ale aj pedagógom, ktorí sa študentom venovali veľakrát aj mimo vyučovania hodín účtovníctva.

Informácie poskytol:
Mgr. Jiří Galdia
vedúci marketingového oddelenia KROS a.s.
Tel.: 041/707 18 04
mail: galdia@kros.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.