ŠKODA AUTO Slovensko od svojho vzniku v roku 1993 predala viac ako 750 000 vozidiel, z toho najviac modelu Fabia I.

BRATISLAVA, 24. apríla 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko oslavuje svoje jubilejné 20. výročie pôsobenia na slovenskom automobilovom trhu. Slovenské zastúpenie značiek ŠKODA a Seat vzniklo pred dvadsiatimi rokmi, 19. apríla 1993.

Počas svojej existencie si spoločnosť vybudovala stabilnú pozíciu najúspešnejšieho importéra slovenského automobilového trhu. ŠKODA AUTO Slovensko od roku 1993 dodala zákazníkom 727 662 vozidiel značky ŠKODA a 43 365 automobilov značky Seat.

„Je mi cťou, že môžem stáť pri jubilejnom 20. výročí fungovania našej importérskej spoločnosti. Som hrdý, že týchto úžasných 20 rokov je príbehom tradície a profesionality, ale aj príbehom úspechu, napredovania a znamenitého vývoja,“ povedal Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko. „Za ten čas sme sa dokázali posunúť nielen v kvalite našich služieb, ale aj vo vnímaní tých najdôležitejších – našich zákazníkov,“ dodal Sklenář.

20 rokov Škoda Auto Slovensko
Najúspešnejším automobilom na Slovensku v histórii existencie ŠKODA AUTO Slovensko je ŠKODA Fabia prvej generácie, tvorí až 33,7 % z celkového predaja.

Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko si na domácom trhu dlhodobo udržiava stabilnú pozíciu najúspešnejšieho importéra. Svojim zákazníkom ponúka najširšiu sieť predajní a autorizovaných servisov na Slovensku.

Dominantný post slovenského zastúpenia značiek ŠKODA a Seat potvrdzuje aj predaj viac ako 750 tisíc automobilov od vzniku spoločnosti.

Z celkového počtu predaných vozidiel pripadá v prospech značky ŠKODA až 727 662 automobilov.

Najúspešnejším automobilom na Slovensku v histórii existencie spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko je ŠKODA Fabia prvej generácie, ktorá vo svojich všetkých karosárskych prevedeniach (hatchback, kombi, praktik) tvorí až 33,7 % z celkového predaja. Spolu s druhou generáciou modelu Fabia je to až 43,6 % predajov.

Na Slovensku sa mimoriadne darilo aj modelu Octavia. Iba prvej generácie obľúbeného liftbacku/combi sa predalo celkovo 102 272 kusov, pričom spolu s druhou a treťou generáciou sa počet predaných kusov vyšplhal až na 195 113 kusov (26,8 % celkového predaja).

Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko bola do konca roka 2012 na Slovensku tiež importérom značky Seat. Od roku 1993 dodala spoločnosť zákazníkom 43 365 automobilov, pričom najviac, až 14 867 (34,3 %) vozidiel tvoril model Ibiza. Najväčší trhový podiel na Slovensku dosiahla značka Seat v roku 1995 (6,0 %). Priemerný trhový podiel Seatu sa za 20 rokov pôsobenia ŠKODA AUTO Slovensko na trhu ustálil na 3,81 %. Najobľúbenejším Seatom v histórii je model Ibiza. Od 1. januára 2013 zastrešuje predaj a servis značky Seat na Slovensku iný koncernový importér.

Celá správa tu: ŠKODA AUTO Slovensko od svojho vzniku predala viac ako 750 000 vozidiel

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:
Lucia Busquet, PR manager, ŠKODA AUTO SLOVENSKO s.r.o.
Lucia.busquet@skoda-auto.sk; +421 904 701 345

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.