Televízie DAJTO a FOOOR sú oddnes bezplatne dostupné v DVB-T

BRATISLAVA, 24. apríla 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Skupina Markíza pokračuje v rozširovaní pokrytia svojich najmladších televíznych staníc DAJTO a FOOOR. Počnúc dnešným dňom, stredou 24. apríla 2013, sa stali súčasťou ponuky digitálneho terestriálneho vysielania (DVB-T) na Slovensku.

Televízie DAJTO a FOOOR sú bezplatne dostupné v DVB-T
Televízie DAJTO a FOOOR sú bezplatne dostupné v DVB-T

Obe stanice boli na základe zmluvy uzatvorenej medzi spoločnosťami MARKÍZA-SLOVAKIA a Towercom zaradené do 1. celoplošného multiplexu DVB-T, ktorý bol spustený koncom marca 2013 a pokrýva približne 80 % slovenských domácností.

“Telka pre chlapa” DAJTO a komediálny FOOOR sú dostupné bezplatne všetkým divákom, ktorí majú možnosť prijímať signál 1. multiplexu. Stačí, aby si na svojich set-top boxoch či na televízoroch so zabudovaným DVB-T tunerom zvolili možnosť automatického ladenia.

Teší nás, že si televízie DAJTO a FOOOR vďaka zaradeniu do DVB-T nájdu ďalších divákov. Rozšírenie ich distribúcie zároveň prispeje k posilneniu líderskej pozície skupiny Markíza na slovenskom televíznom trhu,” povedal Zdenko Ryšavý, riaditeľ Centra techniky skupiny Markíza.

Televízia DAJTO má v súčasnosti pokrytie 75,3 % a FOOOR 55,7 % obyvateľov Slovenska. V rámci DVB-T boli doposiaľ zo staníc mediálnej skupiny CME na Slovensku šírené TV Markíza (pokrytie 99,7 %) a DOMA (pokrytie 98,3 %).

Lukáš Kočišek
PR manažér / PR Manager
MARKÍZA – SLOVAKIA, spol. s r.o.
Bratislavská 1/A, 843 56 Bratislava
M (+421) 904 700 228
T (+421) 2 68274123
Kocisek.Lukas@markiza.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.