Gurmán Fest 2013: V Bratislave vás čaká Zdeněk Pohlreich aj michelinovskí kuchári Josean Alija či Eric Marten (FOTO)

BRATISLAVA, 25. apríla 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Medická záhrada v Bratislave sa tento rok už po piatykrát stane miestom najväčšieho gastronomického sviatku na Slovensku. GURMÁN FEST Bratislava ponúkne od piatku 7. do nedele 9. júna 2013 naozaj bohatý program. Návštevníci sa stretnú s najlepšími kuchármi na svete a budú mať možnosť ochutnať ich vychýrené delikatesy.

Návštevníci budú mať príležitosť spoznať či znovu zažiť najkvalitnejšie slovenské reštaurácie a hotely, vyhlásených someliérov, barmanov, sládkov, baristov a ďalších odborníkov v oblasti gurmánstva, ktorí im nielenže predvedú svoje umenie, ale ich aj čo-to naučia. Filozofiou GURMÁN FESTU totiž je, že aj príprava a konzumácia jedla môže byť umenie.

Gurmán Fest 2013 v Bratislave
Gurmán Fest 2013 v Bratislave prezentujú Radoslav NACKIN (vpravo), riaditeľ Gurmán festivalov a vydavateľ gastronomického sprievodcu Gurmán na Slovensku. Marek FAJČÍK, producent kávy Ebenica a Martin KORBELIČ (v strede), Le Monde Restaurant & Bar.

Už v prvý deň festivalu – v piatok  7. júna je pripravený mimoriadne atraktívny a bohatý program. Otvorenie festivalu je stanovené na 12.00. Za účasti Pavla Freša – predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, Milana Ftáčnika – primátora Bratislavy a starostky Starého Mesta, Tatiany Rosovej prebehne v podvečerných hodinách na hlavnom pódiu slávnostné otvorenie 5. ročníku Gurmán Festu Bratislava.  Piatok by sme mohli nazvať aj Dňom československých kuchárov.

Návštevníci festivalu budú pritakávať „Áno, šéfe“  Zdeňkovi Pohlreichovi, televíznej hviezde zo susednej Českej republiky, ktorý nás poctí svojou účasťou a predvedie nám svoje kulinárske kúsky. Neskôr  budete mať jednu z mála príležitostí stretnúť sa s držiteľom ceny Gurman Award – Kuchár roka na Slovensku z posledných dvoch ročníkov, Mariánom Filom. Na verejnosti totiž veľmi nevystupuje, pretože nerád zatvára svoju reštauráciu Chateau Čereňany, ktorej je šéfkuchárom i majiteľom zároveň.

V prípade, že budete vyčerpaní bohatým programom, osviežiť sa môžete vo festivalovej kaviarni Ebenica pri šálke lahodnej kávy. V pravidelných intervaloch sa tiež počas kaviarenských workshopov naučíte, ako správne kávu pripraviť a servírovať. V piatok večer bude v priestoroch hotela Sheraton prebiehať slávnostný galavečer a my spoznáme nových držiteľov ocenenia Gurman Award. Organizátori vyhlásia tohtoročných najlepších kuchárov a someliérov a rozdelia zlaté vidličky pre víťazné reštaurácie.

Sobota 8. júna bude aj o zábave. Vybrané celebrity a zástupcovia niektorých slovenských médií si zasúťažia v pečení palaciniek Crêpes d’Or. Deti sa môžu tešiť na detskú školu varenia, kde budú variť  s najmladšou autorku kuchárskych kníh na Slovensku, dnes takmer osemnásťročnou Helenou Kramárovou.

Dospelí nech sa pripravia na školu karvingu (vyrezávanie z potravín), ale aj na farmársky ovocný a zeleninový trh, kde zistia, že produkty zdravej výživy ulahodia nielen vášmu zdraviu, ale aj chuťovým pohárikom. Sobotný podvečer je vyhradený pre Joseana Aliju, španielskeho michelinového šéfkuchára, ktorý predvedie live-cooking priamo na pódiu. Spoznáte však aj ďalších zahraničných a domácich vyhlásených kuchárov.

Napríklad Igor Čehy je držiteľom ceny Kuchár roka na Slovensku z roku 2007 a od februára tohto roku má svoju reštauráciu Mlyn 108 v Modre.  Bjoren Juhnke je zas Nemec, ktorý pracoval spolu s Gordonom Ramsayom v michelinovskej reštaurácii v Anglicku a dnes je šéfkuchárom v reštaurácii River Bank bratislavského hotelu Kempinski. Na sobotňajší večer si organizátori pripravili ďalšiu novinku – a tou je slávnostný galavečer v reštaurácii Le Monde s názvom Gurmánsky večer  Erica Martena a Martina Korbeliča!

V nedeľu 9. júna sa určite nevynechajte vystúpenie svetovej gurmánskej celebrity – Eric Martin, michelinovský šéfkuchár a majiteľ belgickej reštaurácie Lemonnier totiž bude variť na hlavnom pódiu. Vystrieda ho ďalší „Kempinski“ šéfkuchár – Gabriel Kocák z Grand restaurant v hoteli Kempinski Vysoké Tatry. Popoludní sa prídťe pozrieť na Starostovskú džemovačku. Popoludní budú starostovia bratislavských mestských častí súťažiť, ktorý z nich uvaril najlepší džem. Výťažok z ich predaja bude určený na charitatívne účely.

V stánku La Patisserie vystúpia cukrári, ponúknu recepty a cenné rady. Vo Svete nápojov zas môžete ochutnať všakovaké nápoje, či zúčastniť sa na prednáške Asociácie someliérov Slovenska. Navyše – v stánku cestovnej kancelárie, ktorá sa špecializuje na gurmánske zájazdy, získate tip na dobrú a chutnú dovolenku.

Organizátori GURMÁN FEST-u každoročne program obohacujú, aby bolo podujatie pre návštevníkov stále atraktívnejšie. V tomto roku pribudlo niekoľko už spomínaných noviniek. Poprvýkrát v histórii festivalu si návštevníci budú môcť zakúpiť vstupenky aj v predpredaji, a to prostredníctvo webstránky http://www.predpredaj.sk. Okrem toho, hudobné vystúpenia budú prebiehať v priebehu celého víkendu, nielen večer.

Novinkou tiež je, že tradičná Gurmánska tombola o hodnotné a delikátne ceny dodané našimi partnermi a vystavovateľmi bude prebiehať dvakrát za deň, aby si mohli prítomní výhercovia ceny osobne prevziať. Ekologicky zmýšľajúci návštevníci sa určite potešia kompostovateľnému riadu. GURMÁN FEST Bratislava je jednoducho podujatím, ktoré by milovníci kulinárskych zážitkov nemali obísť.

Radoslav NACKIN

Riaditeľ Gurmán festivalov a vydavateľ gastronomického sprievodcu Gurmán na Slovensku, udeľujúceho tituly  Gurman AWARD a zlaté vidličky najlepším reštauráciám a šéfkuchárom na Slovensku.

Marek FAJČÍK

Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Pôsobil v pozícii finančného manažéra vo viacerých farmaceutických spoločnostiach. V roku 2009 založil firmu Elicsire (čítaj Elixir) s cieľom venovať sa výrobe kávy a rozvoju vlastných značiek kávy. Tri druhy kávy z produkcie tejto firmy – Ebenica Piano, Ebenica Harmonelle a Ebenica Intensiivo získali začiatkom roku 2013 významné svetové ocenenie kvality kávy udeľované americkým združením Coffee Review, a zaradili sa tak do rebríčku TOP 10 európskych espresso káv. Neustále upevňujú pozíciu svojej značky vo svete aj na Slovensku. Po prvýkrát v histórii festivalu bude kaviareň tejto značky jeho súčasťou.

Martin KORBELIČ

Martin Korbelič má za sebou bohaté skúsenosti v gastronómii. Začínal v luxusnej reštaurácii Casablanca v Bratislave, pôsobil vo Viedni, v pozícií šéfkuchára v reštaurácií Apollo, bol aj na stážach vo Francúzsku, v reštauráciách ocenených michelinovými hviezdami. Rozbiehal aj reštauráciu UFO. Do Le Monde Restaurant & Bar prišiel z reštaurácie Camouflage, kde pôsobil v pozícií šéfkuchára od roku 2007. Je víťazom národného kola najprestížnejšej kuchárskej súťaže Bocused´Or (2010). V roku 2010 absolvoval aj stáž vo Francúzsku v reštaurácií hotela Cordellian-Bages, ktorá je ocenená dvoma Michelinovými hviezdami. Stáž absolvoval pod vedením šéfkuchára Jeana Luca Rocha Serralheiro, držiteľa najvyššieho francúzskeho titulu v oblasti kulinárskeho umenia MOF (Meilleur Ouvrier deFrance).

Kontakty:

Organizátor:
Radoslav Nackin, nackin@gurman-club.sk

PR servis:
Advantage, spol. s r.o.
Barbora Žiačiková, 0903/422 119, office@advantage.sk
Linda Vodislavská, 0911/422 120, vodislavska@advantage.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.