V Košiciach vyrastie Univerzitný vedecký park TECHNICOM, projekt získal nenávratný príspevok vyše 39 miliónov eur

BRATISLAVA, 25. apríla 2013 (www.tlacovasprava.sk) – V Košiciach vyrastie Univerzitný vedecký park TECHNICOM. V stredu 24. apríla 2013 podpísal minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Dušan Čaplovič a rektor Technickej univerzity v Košiciach Anton Čižmár zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku vo výške viac ako 39 mil. eur.

Vedecký park TECHNICOM je tak v poradí štvrtý univerzitný projekt podporený z Operačného programu Výskum a vývoj. Ide o ďalší z univerzitných vedeckých parkov. Košický park bude zameraný na aplikovaný výskum v oblastiach Informačné a komunikačné technológie, Elektrotechnika, automatizácia a riadiace systémy, Strojárstvo, Stavebné inžinierstvo a Environmentálne inžinierstvo.Na projekte budú spolupracovať aj Prešovská univerzita v Prešove a Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Minister Dušan Čaplovič už podpísal zmluvu o nenávratný finančný príspevok na projekt Výskumné centrum AgroBio Tech v Nitre v objeme viac ako 26, 3 mil. eur. Ďalší schválený projekt sa týkal Univerzitného vedeckého parku STU Bratislava, na ktorý bolo vyčlenených 42 mil. eur.

Prvým podporeným projektom bol Univerzitný vedecký park „Campus MTF STU” – Cambo pre STU v Bratislave, konkrétne pre jej Materiálnotechnologickú fakultu v Trnave a to vo finančnom objeme viac ako 42 mil. eur.

Podľa ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Dušana Čaploviča „ide o výraznú pomoc vzdelávaniu, výskumu a praxi, pričom pred podpisom je vznik ďalších technologických parkov v ktorých sa budú realizovať veľmi ambiciózne zámery.“

PhDr. Michal Kaliňák, PhD.
hovorca ministra a riaditeľ tlačového a informačného odboru
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Stromová 1, 813 30 Bratislava
Mobil: +421 905 403 292
Fax: 02 593 744 00

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.