Začína sa podávanie prihlášok do Henkel Art.Award, víťazná cena predstavuje hodnotu 35 000 eur

BRATISLAVA, 25. apríla 2013 (twww.tlacovasprava.sk) – V roku 2013 spoločnosť Henkel Central Eastern Europe (Henkel CEE) už po dvanásty raz udelí cenu Henkel Art.Award. Súťaž je určená kreatívnym umelcom z 23. krajín strednej a východnej Európy. Jej garantmi sú okrem spoločnosti Henkel aj združenie KulturKontakt AustriaMúzeum moderného umenia vo Viedni (Museum der Modernen Kunst Stiftung Ludwig Wien – MUMOK).

Víťaz súťaže získa nielen peňažnú výhru vo výške 7000 eur, ale aj vynikajúcu príležitosť predviesť svoje umelecké diela na samostatnej výstave vo svojej krajine ako aj vo viedenskom múzeu  MUMOK. Celková hodnota tejto ceny za umenie tak predstavuje 35 000 eur.

„Umenie prispieva k vzájomnému porozumeniu medzi ľuďmi a posilňuje pozitívny prístup k k ich pokojnému spolunažívaniu“, hovorí Günter Thumser, generálny riaditeľ Henkel CEE. „ Prostredníctvom našej ceny Henkel Art.Award chceme prispieť k tomuto pozitívnemu vývoju v strednej a východnej Európe.”

Tento rok budú v rámci súťaže Henkel Art.Award opäť ocenené mimoriadne a novátorské umelecké počiny  umelcov v kategóriách maľba, kresba, fotografia, videoart aj inštalácia. Všetky zúčastnené krajiny následne nominujú do medzinárodného kola svojich zástupcov, z ktorých v lete 2013 vyberie prominentná medzinárodná porota osobností päť finalistov. Meno víťaza bude oznámené na slávnostnom gala večeri spojenom s udeľovaním cien, ktorý sa bude konať  v decembri 2013 vo Viedni.

Predchádzajúce ročníky súťaže Henkel Art.Award sa u slovenských umelcov stretli s veľkým záujmom.
Umelecké diela prihlásené do súťaže Henkel Art.Award 2013 musia byť najneskôr do 7. júna 2013 odoslané na adresu spoločnosti Henkel Slovensko (rozhoduje dátum odoslania na obálke).

Spoločne s ukážkami diel je nutné zaslať aj profesný životopis autora ako aj podrobné údaje o umeleckej kariére v nemčine alebo v angličtine. Miestna porota vyberie do konca júna 2013 zo všetkých prihlásených jedného umelca, ktorého diela zašle medzinárodnej porote. Slovenskí umelci môžu zasielať tri až päť ukážok vo forme fotografií alebo katalógov (max. formát A3). Diela v kategórii videoart alebo umelecká inštalácia je možné zaslať ako prezentáciu v časovom rozsahu do 10 minút na DVD.

Súťaž je určená pre umelcov do 40 rokov a diela, ktorými sa prezentujú v súťaži musia byť vytvorené po roku 2010.

Informácia o minulom ročníku tu: Medzinárodná už porota vybrala päticu finalistov Henkel Art.Award. 2012

Mladí talentovaní umelci z Rakúska majú navyše príležitosť podať prihlášky do súťaže  o cenu mladých rakúskych umelcov, ktorá je dotovaná finančnou prémiou 2000 eur. V spolupráci s dlhoročným partnerom, združením KulturKontakt Austria, spoločnosť Henkel CEE udelí aj tretiu cenu – štipendium v hodnote 2000 eur pre mladých umelcov z východnej Európy. Víťaz tejto ceny bude vybraný spomedzi účastníkov programu Artists-in-Residence, ktorý organizuje združenie KulturKontakt Austria.

Spoločnosť Henkel so svojimi vedúcimi značkami a technológiami celosvetovo pôsobí v troch oblastiach podnikania: Starostlivosť o domácnosť, Beauty Care a Adhesive Technologies (Lepidlá Technológie). Spoločnosť, založená v roku 1876, so svojimi známymi značkami Persil, Schwarzkopf a Loctite globálne zastáva vedúce postavenie na trhu tak v spotrebiteľských, ako aj priemyselných odvetviach. Henkel zamestnáva okolo 47 000 pracovníkov a v roku 2011 dosiahol tržby vo výške 15,605  miliónov eur a upravený prevádzkový zisk vo výške 2,029 miliónov eur. Prioritné akcie spoločnosti Henkel sú evidované v indexe DAX na nemeckej burze cenných papierov.

Na Slovensku pôsobí Henkel vo všetkých troch strategických oblastiach už od roku 1991. Henkel Slovensko predáva viac ako 50 značiek a ku koncu roka 2012 spoločnosť zamestnávala 1000 pracovníkov.

Kontakt:

Natálie Lorencová
Tlačová hovorkyňa
Telefón: +420 739 325 116
Fax: +420 220 101 190
E-mail: natalie.lorencova@henkel.com

Elena Valovičová
agentúra Seesame
+421 917 859 956
valovicova@seesame.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.