Ako si správne vybrať okno? Tipy od odborníkov zo spoločnosti Schüco

BRATISLAVA, 26. apríla 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Výber okien do nového domu či bytu patrí v mnohých prípadoch k rozhodnutiam na celý život. Ide o významnú investíciu a či už z finančných alebo praktických dôvodov by sme si mali kúpu poriadne premyslieť a zvážiť všetky detaily. Odpovede na otázky súvisiace s výberom okna poznajú odborníci zo spoločnosti Schüco. Tá sa radí k popredným dodávateľom plášťov budov, ktorá je celosvetovo uznávaným  expertom v oblasti okien, fasád, dverí a solárnych riešení.

Nenechajte sa oklamať šikovným obchodníkom

Ako si správne vybrať okno? Tipy od odborníkov zo spoločnosti Schüco
Ako si správne vybrať okno? Tipy od odborníkov zo spoločnosti Schüco

Pokiaľ oknám či fasádnym riešeniam nerozumiete, slová z úst šikovného obchodníka môžu znieť veľmi fundovane. Dôležitejšie, ako počúvať jeho slová, je preveriť si spoločnosť a výrobcov, ktorých zastupuje.

Mnoho firiem v dnešnej dobe vzniká a zaniká, človek sa ani nenazdá a nemá kde produkt, ktorý si kúpil, reklamovať. Veľmi dôležité je preto zamerať sa na tradíciu spoločnosti, všimnúť si, ako dlho je už na trhu. Ak pracuje na trhu s oknami dlhé roky a stále úspešne podniká, ste na dobrej ceste vybrať si toho správneho dodávateľa,“ hovorí vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku Peter Škvaril. Tam sa ale cesta za kvalitným okenným riešením nekončí.

Certifikáty nič neznamenajú

Ak sa obchodník alebo firma pýši certifikátmi, nesadnite jej na lep. Každé okno, ktoré sa v rámci Európskej únie predáva, totiž musí mať certifikát. Je však dôležité vysvetliť, ako celá certifikácia prebieha.

„V praxi to funguje tak, že sa testujú len špeciálne testovacie vzorky okien. Vy však nemáte žiadnu istotu, že práve vaše okno bude v poriadku,“ vysvetľuje Peter Škvaril. Ako ďalej dodáva, priebežná kontrola okien je vo vyspelých krajinách úplne bežnou záležitosťou. U nás však znie otestovanie náhodne vybraného okna v špecializovanom laboratóriu ako science-fiction. Aj to je jeden z dôvodov, pre ktoré sa naozaj oplatí dobre si posvietiť na svojho budúceho dodávateľa okien.

Na lacnú kúpu bez DPH zabudnite

Na Slovensku sa už stalo národným športom hľadať spôsoby, ako čo najviac ušetriť, a to aj na úkor kvality a hroziacich neskorších problémov.

V žiadnom prípade sa nedajte nahovoriť na okná bez DPH. Jednak to hovorí o neserióznosti firmy a v neposlednom rade bez dokladov nebudete môcť neskôr produkt reklamovať. Zaručene takýmto spôsobom prídete o viac peňazí a pribudnú ďalšie starosti,“ radí Peter Škvaril.

Overte si referencie

Dajte si tú námahu a oslovte aktuálnych zákazníkov spoločnosti, pre ktorú sa plánujete rozhodnúť. Jedným z ukazovateľov kvality firmy a jej produktov sú totiž aj spokojní klienti.

Stavte na kvalitu

Ak si skutočne vyberáte okná na celý život, rozhodne by ste mali staviť na čo najvyššiu kvalitu. Jednotkou na trhu sú hliníkové riešenia, ktoré ponúkajú moderný vzhľad, vysokú odolnosť a najdlhšiu životnosť.

„Hliník je dokonca najudržateľnejším materiálom. Keď doslúži drevené okno, rám môžete rovno vyhodiť alebo spáliť. Skúste sa zamyslieť nad tým, ako dlho musel rásť strom, ktorý použijú na výrobu nového rámu. V prípade plastu sa síce recykluje, no na výrobu nového okna sa musia do hmoty pridať nové PVC granuláty, aby spĺňalo pôvodnú kvalitu. V prípade hliníka ide o nekonečný kolobeh. Ak sa rám napríklad poškodí, dá sa z neho vyrobiť úplne rovnaký kus s rovnakými vlastnosťami,“ doplnil Peter Škvaril zo spoločnosti Schüco, ktorá je známa aj svojou filozofiou ekologických riešení.

Celá správa s ilustráciami tu: Tipy na správny výber okien prinášajú odborníci zo spoločnosti Schüco

.

Schüco  – Sytémové riešenia pre okná, dvere, fasády a solárne produkty.

Spolu so svojou celosvetovou sieťou partnerov, architektov, projektantov a investorov vytvára Schüco dlhodobo udržateľné plášte budov zamerané na potreby ľudí v harmónií s prírodou a technológiou. Pomocou efektívneho využívania energií umožňujú znižovať emisie CO2, čím chránia životné prostredie a súčasne spĺňajú tie najvyššie požiadavky na dizajn, komfort a bezpečnosť. Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1951, má viac než 5 000 zamestnancov a 12 000 partnerských podnikov vo vyše 78 štátoch sveta. Organizačná zložka spoločnosti na Slovensku pôsobí od roku 2001. Viac informácií sa dozviete na webovej stránke.

Kontakt pre médiá:
Mgr. Lenka Krnáčová
Account Manager
Kharisma, s.r.o.
Mobil: +421 948 710 720
E-mail: lenka.krnacova@kharisma.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.