Spartak Myjava testoval umelé osvetlenie štadióna za 390 tisíc eur, premiéra v zápase proti Banskej Bystrici (FOTO)

MYJAVA, 26. apríla 2013 (wwwtlacovasprava.sk) – Dnes sa uskutočnili merania a prvá skúška umelého osvetlenia na štadióne Spartaka Myjava, pod ktorým domáci futbalisti už túto sobotu o 20.00 h odohrajú ligový zápas s Banskou Bystricou.

Vztýčenie viac ako 41 metrov vysokých stĺpov trvalo 7 hodín a pomocou 110 tonového žeriavu ho Myjavčania postavili v sobotu 20. apríla 2013. Na štyroch stĺpoch je umiestnených 144 reflektorov so svietivosťou 1200 luxov a výkonom 300 kW. V každom stĺpe sa skrýva kabeláž s dĺžkou 2,5 km a stožiare sú osadené na 10 metrov hlbokých základoch. Realizácia umelého osvetlenia stála klub z kopaníc 390 000,- €.

Umelé osvetlenie štadióna Spartak Myjava
Merania a prvá skúška umelého osvetlenia na štadióne Spartaka Myjava dopadli dobre.

To, že sa domáci fanúšikovia na večernú futbalovú atmosféru tešia a sú zvedaví na výkon svojho mužstva dokazuje aj fakt, že dnes podvečer sa v sieti ticketportal minuli aj posledné lístky na duel 28. kola Corgoň ligy.

Vedenie klubu ešte zvažuje prípadné uvoľnenie niektorých rezervácií v sektoroch tribúny B a tieto miesta by mali futbaloví priaznivci k dispozícií v priamom predaji pred zápasom.

Pre tých, ktorí sa prídu v sobotu na myjavský štadión pozrieť, bude navyše pripravený rozšírený detský sektor a bohatý sprievodný program. Na štadióne vystúpia raperi EGO, Kali a Peter Pann, moderovanie má na starosti Slávo Jurko a diváci budú môcť súťažiť o atraktívne ceny. Napríklad aj o lístky na júlový prípravný zápas Bayernu a Barcelony v mníchovskej Allianz aréne.

Mgr. Marek Hrin
mediálny manažér klubu Spartak Myjava
spartak@spartakmyjava.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.