Novým generálnym riaditeľom HP na Slovensku je Martin Sůra, od 1. mája 2013 vymenil Martina Kubalu

BRATISLAVA, 2. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Spoločnosť HP 30. apríla 2013 oznámila vymenovanie Martina Sůru (39) za nového generálneho riaditeľa HP Slovakia a súčasne riaditeľa divízie Enterprise Group na Slovensku s platnosťou od 1. mája 2013.

Na tejto pozícii bude Martin Sůra zodpovedný za dohľad nad širokým portfóliom hardvéru, softvéru a služieb, súčasne bude pôsobiť ako generálny riaditeľ HP na Slovensku. Nový generálny riaditeľ HP Slovakia bude podliehať Herbertovi Rastbichlerovi, viceprezidentovi a generálnemu riaditeľovi divízie Enterprise Group pre strednú a východnú Európu.

HP na Slovensku bude viesť Martin Sůra
Spoločnosť HP oznámila vymenovanie Martina Sůru (39) za nového generálneho riaditeľa HP Slovakia a súčasne riaditeľa divízie Enterprise Group na Slovensku s platnosťou od 1. mája 2013.

„V dnešných časoch informačnej ekonomiky zostáva kľúčovým momentom našej stratégie zabezpečenie dobrých výsledkov našich zákazníkov prostredníctvom poskytovania inovatívnych riešení, orientovaných na široký okruh ľudí – od malých podnikateľov až po priemyselné podniky a štátne inštitúcie,“ povedal Herbert Rastbichler, generálny riaditeľ a viceprezident HP pre strednú a východnú Európu.

„Som si istý, že pod vedením Martina Sůru, bude HP Slovensko naďalej zastávať silnú pozíciu na slovenskom trhu vďaka širokému portfóliu služieb a riešení a poskytovať nielen konkurenčnú výhodu pre našich zákazníkov, ale tiež pomáhať zákazníkom znižovať prevádzkové náklady na IT.“

Martin Sůra začal svoju profesionálnu kariéru v spoločnosti HP v roku 1998 ako prvý zamestnanec  slovenského obchodného zastúpenia pre Enterprise Business. Tri roky pôsobil ako District Manager Public Sector TSG Sales a zodpovedal za celé portfólio HP pre oblasť verejného sektora na Slovensku.

V rokoch 2006-2009  zastával niekoľko obchodných manažérskych pozícií v regióne strednej a východnej Európy, Blízkeho východu a Afriky. V roku 2009 riadil obchodný rozvoj a rast pre podnikové služby na slovenskom trhu ako Country Sales Lead Enterprise Services a od roku 2010 Martin Sůra pôsobil ako ES Country Director.

“Som veľmi rád, že sme sa ako Enterprise Services mohli v uplynulých rokoch podieľať na dodávke kľúčových riešení pre zákazníkov. Máme silný tím ľudí, ktorý ochotne pomáha našim zákazníkom a partnerom zlepšiť svoje podnikanie. Teším sa, že v novej pozícii budem môcť užšie spolupracovať práve aj s našimi partnermi, ktorí sú mimoriadne dôležití pre naše pôsobenie,“ povedal Martin Sůra k svojmu vymenovaniu za generálneho riaditeľa.

Martin Sůra vymení Martina Kubalu, ktorý úspešne viedol HP na Slovensku od roku 2009. Martin Kubala bol menovaný za generálneho riaditeľa a obchodného riaditeľa pre Enterprise Group v regióne južnej a východnej Európy (SEE). V nasledujúcich týždňoch bude naďalej úzko spolupracovať s Martinom Sůrom pri odovzdávaní pracovnej agendy a zabezpečení kontinuity v rozpracovaných projektoch.

HP na Slovensku zamestnáva vyše 1700 ľudí a je významným dodávateľom IT riešení a služieb pre štátnu správu a spoločnosti všetkých typov, ako aj produktov určených pre domáce použitie.

O spoločnosti HP

HP vytvára nové príležitosti pre uplatnenie technológií, ktoré významne ovplyvňujú jednotlivcov, firmy, štátnu správu a celú spoločnosť. Portfólio najväčšej technologickej firmy sveta, ktoré zahŕňa špičkové produkty z oblasti tlačových riešení, osobnej výpočtovej techniky, softvéru , služieb a IT infraštruktúry, je starostlivo vyvíjané pre riešenie problémov zákazníkov. Viac informácií o spoločnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozícii na webe spoločnosti HP na Slovensku.

Jana Gregušová
Account executive
M +421 911 705 545 | T+421 2 330 705 23
janag@neo.sk | Facebook | Blog | Web
NEOPUBLIC PORTER NOVELLI
Galvaniho 7/A, 821 04 Bratislava, Slovakia

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.