Potápači vyčistili dno Kuchajdy, vytiahli nákupný vopzík aj pneumatiku (FOTO)

BRATISLAVA, 2. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Nákupný vozík, detský kočík, ale aj vyhodenú pneumatiku vytiahli dnes potápači počas čistenia prírodného kúpaliska na Kuchajde v bratislavskom Novom Meste. Čistenie pravidelne na začiatku sezóny zabezpečuje mestská časť.

Čistenie Kuchajdy, Bratislava, potápači
Čistenie zabezpečoval deväťčlenný tím, v ktorom boli štyria potápači. Tí sa pod vodou vystriedali po dvojiciach. Odpad zbierali do veľkokapacitného kontajnera

„Dôraz kladieme na pásmo vyhradené pre kúpajúcich sa a vyčistenie plochy pod mólom. Pravidelne tam nachádzame sklenené črepiny, ale aj vlasce a háčiky po rybároch, ktoré predstavujú riziko pre ľudí, ktorí sa prišli na Kuchajdu okúpať,“ informoval starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Čistenie zabezpečoval deväťčlenný tím, v ktorom boli štyria potápači. Tí sa pod vodou vystriedali po dvojiciach. Odpad zbierali do veľkokapacitného kontajnera, ktorý zabezpečil EKO – podnik verejnoprospešných služieb.

Po prvom veľkom čistení sa v priebehu sezóny zabezpečuje dočisťovanie dna v pobrežnej časti. „Väčšina správcov dno vodnej plochy nečistí, čím ohrozujú zdravie návštevníkov,“ upozornil predseda Klubu potápačov Octopus Tomáš Rácz, podľa ktorého je mestská časť Nové Mesto svetlou výnimkou. Vďaka starostlivosti správcu jazera a vďaka každoročnému potápačskému čisteniu dna množstvo odpadu, ktoré vytiahnu z dna Kuchajdy ubúda.

V minulosti potápači našli vo vode aj označovač cestovných lístkov z autobusu MHD, odpadkové koše, či utopený vodný bicykel.

Kontakt
Mestská časť Bratislava – Nové Mesto
Mgr. Marek Tettinger
Hovorca
Tel.: 02/49 253 215
Tel2: 0918 707 252
hovorca@banm.sk
http://www.banm.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.