Program Music City 2013: Začína sa v Spišskej Novej Vsi, vystúpia legendy ako L.U.Z.A, Názov stavby, Moja reč či Vec!

BRATISLAVA, 5. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Telekom prináša do slovenských miest pod hlavičkou Music City aj tento rok sériu koncertov kapiel najrôznejších žánrov. Vstup na všetky koncerty bude už tradične voľný.

Music City 2013 – Telekom Zio bar
Hip-hopová nádielka od rešpektovaných zástupcov hip-hopu zaznie v Zio Bare v Spišskej Novej Vsi v sobotu 11. mája 2013. Vystúpia: DJ Janko Syky, Plexo, Moja reč + Komplot, Vec + Martin Valihora, Názov stavby

Music City má viac ako 5-ročnú tradíciu a jeho pokračovaním chceme potvrdiť orientáciu našej značky na hudbu. V tomto roku sme sa rozhodli zmeniť koncept projektu tak, aby bol ešte pútavejší, po hudobnej stránke kvalitnejší a odrážal aktuálne trendy.

Práve s ohľadom na zvýšenie kvality ho prinášame na klubovú scénu, teda náročnejšej a užšej cieľovej skupine, “ povedala o projekte Drahomíra Juríková, šéfka marketingovej komunikácie Telekomu.

Základným motívom Music City budú tento rok netradičné hudobné spojenia, garantom ktorých je známy slovenský hudobník Martin Valihora, dramaturg projektu:

„Našim cieľom nie je prepierať pojmy ako komercia či alternatíva, ale skôr objavovať, spájať a dávať priestor, pričom hlavným menovateľom všetkých podujatí je kvalita a hudobný odkaz. Sme presvedčení, že vytváranie neobvyklých hudobných spojení môže roztočiť špirálu vývoja slovenskej hudobnej scény a posunúť ju o niečo ďalej. Čo je ale najlepšie, fanúšikovia môžu byť pri tom a unikátnu atmosféru zažiť spolu s nami,“ povedal o projekte Valihora.

Mestá a termíny Music City 2013:

11.5. (sobota) – Spišská Nová Ves
13.6. (štvrtok) – Žilina
27.9. (piatok) – Košice
3.10. (štvrtok) – Banská Bystrica

Partnerom projektu je spoločnosť Sony Mobile Communications, ktorá pre návštevníkov Music City pripravuje rôzne sprievodné aktivity. Mediálnymi partnermi projektu sú Rádio_FM a Hudba.sk.

Prvým Music City v tomto roku bude Spišská Nová Ves. Hip-hopová nádielka od rešpektovaných zástupcov tohto hudobného žánru zaznie v Zio Bare v sobotu 11. mája 2013 a prinesie niekoľko netradičných hudobných spojení.

Postupne sa predstavia:

20:30 – DJ Janko Syky
22:00 – Plexo
22:45 – Moja reč + Komplot
23:45 – Vec + Martin Valihora
00:30 – Názov stavby
01:30 – DJ Janko Syky

Legendárne petržalské zoskupenie kapiel L.U.Z.A (Čistychov, Slipo, DJ Hajtkovič) a Drvivá Menšina (Bacil, DNA, Šegy 100) pod názvom Názov stavby nedávno po desiatich rokoch ohlásilo koniec spolupráce. Kapely sa stretli už v roku 1996 ale prvý a zároveň aj jediný spoločný album Reč naša vydali v roku 2003. Album sa dnes považuje za slovenskú hip-hopovú klasiku.

Odvtedy sa v tomto zoskupení venovali prevažne spoločnému živému vystupovaniu. Lúčia sa skladbou Posledný výstrel a rozlúčkovým tour po Čechách a Slovensku. Jedinečnú príležitosť vidieť ich naživo budú mať práve návštevníci Music City v Spišskej Novej Vsi.

Vystúpeniu Názvu stavby bude predchádzať slovenský veterán rapu, dídžej, moderátor a hudobný producent Vec. V decembri vydal už tretí sólový album Stereo farbo slepo, ocenený cenou album roka na Radio_Head Awards Rádia_FM. Veca bude na Music City sprevádzať pravdepodobne najlepší slovenský bubeník Martin Valihora.

Pred Vecom si zahrá slovenské hip-hopové duo Moja Reč, ktoré rovnako patrí už ku klasikom. Ich prvý oficiálny nosič pod názvom Dobrí chlapci 1. vyšiel v roku 2006, odvtedy nahrali ďalšie tri a podobne ako Vec sa podieľali na množstve iných projektov. Prvé demo nahrali ešte o dva roky skôr s kapelou Komplot, s ktorou vystúpia aj na Music City.

Okrem legiend na Music City v Zio Bare vystúpi aj vychádzajúca hviezda, raper Plexo z bratislavskej Petržalky. Viac na tému program, koncerty a termíny Music City 2013 na stránke podujatia.

Ján Ďurech
account manager
mobil: +421 (915) 800 095
email: jan.durech@radda.sk
RADDA, s.r.o.
Elektrárenská 4, 831 04 Bratislava

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.