Štúdia ŠKODA Rapid SPORT mala premiéru na stretnutí GTI vo Wörthersee (FOTO)

BRATISLAVA, 8. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Štúdia ŠKODA Rapid SPORT oslavuje svoju svetovú premiéru na tohtoročnom stretnutí GTI vo Wörthersee. So športovou verziou kompaktnej limuzíny ŠKODA Rapid ukazuje český výrobca automobilov opäť rozmanitosť svojej modelovej palety. 32. ročník legendárnej tuningovej akcie Volkswagenu sa koná od 8. do 12. mája 2013.

Každoročne sa na začiatku mája schádza až 200 000 tuningových fanúšikov Volkswagenu na kultovom stretnutí v rakúskom Reifnitze. ŠKODA im tento ako hlavné lákadlo predvedie model ŠKODA Rapid SPORT – obzvlášť vydarenú štúdiu svojej kompaktnej limuzíny ŠKODA Rapid.

ŠKODA Rapid SPORT
Štúdia ŠKODA Rapid SPORT oslavuje svoju svetovú premiéru na tohtoročnom stretnutí GTI vo Wörthersee.

Stretnutie GTI je Mekkou pre všetkých fanúšikov tuningu a motoristického športu“, hovorí predseda predstavenstva ŠKODA, Prof. Dr. h. c. Winfried Vahland.

„S automobilom ŠKODA Rapid SPORT ukážeme prvýkrát vyslovene športový a emocionálny variant našej novej kompaktnej limuzíny Rapid. Opäť tak zdôrazňujeme kompetenciu našich zamestnancov v oblasti športových vozidiel a motoristického športu“, hovorí Werner Eichhorn, člen predstavenstva zodpovedný za oblasť Predaja a marketingu firmy ŠKODA.

ŠKODA Rapid SPORT ukazuje potenciál dizajnu ŠKODA a možnosti, ktoré sa skrývajú v Rapide. Vznikol automobil plný dynamiky so športovým vzhľadom. Je nalakovaný v metalických farbách červená Corrida a šedá Steel. Tento športový automobil sebavedome stojí na veľkých 19 palcových kolesách z ľahkej zliatiny. Predok okúzli spojlerom a mohutným otvorom pre prívod vzduchu. Veľkoryso dimenzované blatníky a masívne prahy podtrhujú vonkajší vzhľad vozidla.

Ďalšie športové prvky pridáva zadok automobilu s výrazným nárazníkom a dvomi integrovanými koncovkami výfuku. Zadné skupinové svetlá s typickým dizajnom v tvare písmena C sú farebne odlíšené. Spodné zakončenie je vytvorené z karbónu. V interiéri pokračuje športový vzhľad napríklad v podobe športového volantu, sedačiek Recaro a osvetlených prahových líšt.

Viac o automobile Škoda Rapid aj tu: ŠKODA predstavila v Paríži nový Rapid, cena u nás už od 11 430 eur vrátane bonusu 1000 eur (FOTO)

.

Od jesene 2012 je ŠKODA Rapid na európskych trhoch ako siedmy modelový rad firmy ŠKODA. Kompaktná limuzína dopĺňa modelovú paletu vozidiel ŠKODA medzi modelom Fabia a novou Octaviou. Pri kompaktných rozmeroch (dĺžka 4,48 metrov a šírka 1,70 metra) presviedča automobil svojím výnimočným vnútorným priestorom pre päť cestujúcich a ich batožinu.

Súčasťou sú aj Simply Clever prvky, výnimočný pomer cena–úžitková hodnota a rozsiahla bezpečnostná výbava. Atraktívny je tiež nadčasový dizajn. Od svojho uvedenia na trh už Rapid získal početné ocenenia. Za svoj bezpečnostný koncept navyše získal najlepšie hodnotenie – päť hviezd – v nárazových testoch Euro-NCAP.

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:
Lucia Busquet, PR manager, ŠKODA AUTO SLOVENSKO s.r.o.
Lucia.busquet@skoda-auto.sk; +421 904 701 345

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.