Pozrite sa, ako skončilo 21 ton falošného pracieho prášku Ariel v Trenčíne (FOTO)

TRENČÍN, 9. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Takmer 21 ton napodobeniny pracieho prášku zlikvidovali trenčianski colníci. Prací prášok zaistili 02.augusta 2012 počas kontroly v obci Partizánske.

Falošný prací prášok je známej obchodnej značky, pri ktorej oprávnená osoba, teda vlastník obchodnej značky potvrdil, že v danom prípade ide o napodobeninu obchodnej značky.
Falošný prací prášok je známej obchodnej značky, pri ktorej oprávnená osoba, teda vlastník obchodnej značky potvrdil, že v danom prípade ide o napodobeninu obchodnej značky.

Kontrola bola zameraná na ochranou práv duševného vlastníctva.

Počas kontroly colníci zaistili 2611 kusov pracieho prášku, v balení po 8 kilogramov, spolu takmer 21 ton napodobeniny pracieho prášku.

Falošný prací prášok je známej obchodnej značky, pri ktorej oprávnená osoba, teda vlastník obchodnej značky potvrdil, že v danom prípade ide o napodobeninu obchodnej značky.

V ďalšom konaní Colný úrad Trenčín skúmal, či sú splnené podmienky na likvidáciu zaisteného tovaru.

Vzhľadom k tomu, že medzi vlastníkom obchodnej značky a držiteľom tovaru došlo k dohode, boli naplnené podmienky  na likvidáciu tovaru.

Colný úrad Trenčín uvedený tovar zlikvidoval dňa 09.mája 2013 na skládke odpadu v obci Kostolné, a to vysypaním na skládku pevného odpadu. Náklady, ktoré vznikli colnému úradu v súvislosťou s likvidáciou tovaru, budú predmetom samostatného konania colného úradu.

Fotogaléria:

.

kpt. Mgr. Milada Hubočanová
hovorkyňa CÚ Trenčín
tel: +421 905 384 233
milada.hubocanova@financnasprava.sk

One comment

  1. To sa 21 ton chemikalie neda zlikvidovat ekologickejsie ako zahrabat do smetia na skladke? Krasne “napredujeme” v separacii a recyklacii… mozgy studovane… To mohli rovno vysypat do Vahu…

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.