OKNOPLAST použil pri konštrukcii okna Winergetic Premium Passive materiál aerogél známy ako izolačná vrstva v skafandroch (FOTO)

BRATISLAVA, 14. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – OKNOPLAST predstavuje inovatívne okno Winergetic Premium Passive, v ktorom je prvýkrát použitý materiál s najlepšími tepelnoizolačnými  vlastnosťami na svete – aerogél. Doteraz sa využíval pri stavbe raketoplánov alebo ako izolačná vrstva v skafandroch astronautov.

Winergetic Premium Passive Oknoplast aerogel
Winergetic Premium Passive: Prvé okno s kozmickou technológiou na svete

Aerogél je charakteristický najnižším súčiniteľom prestupu tepla v pevných látkach a je dokolaným doplnenením tradičnej oceľovej výstuže. Okno Winergetic Premium Passive spája dokonalé statické parametre s veľmi dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Moderný tepelnoizolačný systém Winergetic Premium Passive je spojenie veľmi pevnej oceľovej výstuže (viacnásobne ohýbaná v krídle a uzavretý profil v ráme) a unikátnej termickej bariéry SpaceBlock. Tá sa skladá z aerogélu použitého v ráme a vrstvy z polyuretánovej peny montovanej v krídle.

Vďaka revolučnej konštrukcii môže byť tento model úspešne používaný v pasívnych domoch. Súčiniteľ prestupu tepla profilu Winergetic Premium Passive predstavuje iba Uf = 0,95 W/m²K.

Aerogél sa vyrába nanotechnológiou a je známy už od 30. rokov 20. storočia. Keďže až 90 % jeho obsahu tvorí vzduch, je v súčasnosti najľahšou pevnou látkou. Pre tento materiál je charakteristická mimoriadna odolnosť – vydrží tlak hmoty, ktorá má až 4000-krát vyššiu hmotnosť ako je jeho vlastná. Aerogél má tiež veľmi dobré tepelnoizolačné parametre, je trikrát teplejší ako styrodur, ktorý sa používa vo väčšine okien.

Navyše, okno Winergetic Premium Passive je možné doplniť izolačným štvorsklom. Môže byť vyplnené argónom, ktorého súčiniteľ prestupu tepla predstavuje Ug=0,4 W/m2K alebo kryptónom so súčiniteľom Ug=0,3 W/m2K. Okno s Ug=0,3 dosahuje súčiniteľ tepelného prestupu na skvelej úrovni Uw=0,6 W/m2K.

„Okrem vynikajúcich parametrov nám záleží aj na neopakovateľnosti vzorov. Pre Winergetic Premium Passive je charakteristická moderná zaoblená línia profilu z vonkajšej strany. Celok dopĺňa príslušenstvo z línie dESIGN+, navrhnuté spolu so známym rakúskym dizajnovým štúdiom KISKA, ktoré projektuje pre spoločnosti ako Audi alebo KTM. Líniu dESIGN+ tvoria: kľučky minimalistických tvarov, bezpečnostné čapy zabezpečujúce ochranu pred vlámaním a elegantné kryty kovania, ktoré významne zvyšujú estetiku jednotlivých prvkov a zjednodušujú ich údržbu,“ uviedol Juraj Koudela, obchodný riaditeľ pre Slovensko a Českú republiku OKNOPLAST.

Moderné vzory, vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti a bezpečnosť robia z  Winergetic Premium Passive skutočné okno budúcnosti.

Spoločnosť OKNOPLAST

OKNOPLAST patrí už 19 rokov k expertom vo výrobe plastových a hliníkových otvorových systémov. Svojim zákazníkom poskytuje služby šité na mieru prostredníctvom 1 450 predajní na Slovensku, v Čechách, v Nemecku, v Taliansku, v Rakúsku, vo Francúzsku, v Maďarsku, v Slovinsku, vo Švajčiarsku a Poľsku. Najkvalitnejšie komponenty, automatizovaný strojový park a najmä kvalifikovaný personál sú zárukou najvyššej kvality výrobkov spoločnosti OKNOPLAST. Jej potvrdením je európsky certifikát kvality Q-Zert, ktorý spoločnosť získala od nemeckého ústavu ift Rosenheim. Výrobný proces je riadený on-line a spĺňa všetky požiadavky ISO 9001:2000, ako aj novej normy Európskej únie EN 14351-1:2006.

Spoločnosť má vlastné R&D oddelenie, ktoré pracuje nad sústavným zdokonaľovaním a hľadaním jedinečných riešení. Vďaka svojej inovatívnosti, ako prvá firma v Európe priniesla na trh množstvo riešení, ktoré sú dnes štandardom v sektore okien a dverí z PVC a tým udáva trendy v jeho rozvoji. Okrem iného sú to päťkomorový profil, sklo s koeficientom tepelného prieniku U=1,0, nízky balkónový prah a mnohé iné. Spoločnosť zamestnáva vyše 900 ľudí, ktorí predstavujú vysokú úroveň profesionality a odbornosti.

Bohatá ponuka profilov, výplní, široká škála farebných odtieňov a doplnkov, a najmä presnosť vyhotovenia sú aspektmi, vďaka ktorým sa výrobky OKNOPLAST odlišujú vzhľadom a najvyššou estetickou úrovňou, pričom vytvárajú skutočnú vizitku stavby. Zákaznícke prieskumy a mnohé názory odborníkov potvrdzujú, že OKNOPLAST je momentálne  jednou z najlepšie rozpoznávaných značiek v Európe a to nielen medzi ľuďmi v sektore otvorových systémov, ale aj medzi koncovými zákazníkmi. Od januára 2012 je OKNOPLAST top sponzorom futbalového klubu Inter Miláno.

Kontakt pre médiá:
MEDIA IN – public relations agentúra
Martina Kovalíková
Account / PR manager
Tel: +421 2 32 15 12 21
E-mail: martina.kovalikova@cohnwolfe.sk

OKNOPLAST predstavuje inovatívne okno Winergetic  Premium Passive, v ktorom je prvýkrát použitý materiál s najlepšími tepelnoizolačnými  vlastnosťami na svete – aerogél. Doteraz sa využíval pri stavbe raketoplánov alebo ako izolačná vrstva v skafandroch astronautov. Aerogél je charakteristický najnižším súčiniteľom prestupu tepla v pevných látkach a je dokolaným doplnenením tradičnej oceľovej výstuže. Okno Winergetic Premium Passive spája dokonalé statické parametre s veľmi dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.