Prieskum mall.sk ukázal, že Slováci nakupujú v pracovnej dobe menej ako Poliaci

BRATISLAVA, 14. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Slováci nakupujú v pracovnej dobe menej ako Poliaci. Vyplýva to z prieskumu internetovej nákupnej galérie MALL.SK, ktorý prebehol v krajinách Vyšehradskej štvorky a Slovinsku.

Viac než polovicu všetkých objednávok na internete zrealizujú Slováci, Česi, Poliaci, Maďari a Slovinci počas pracovnej doby. Najsilnejším dňom je pondelok.

mall
Prieskumu internetovej nákupnej galérie MALL.SK prebehol v krajinách Vyšehradskej štvorky a Slovinsku.

Najväčší podiel objednávok odoslaných v pracovnej dobe zaznamenal MALL v Poľsku, a to takmer 73%.

Medzi 8. a 17. hodinou ďalej najviac nakupujú Maďari s 68% podielom na celkových objednávkach počas jedného pracovného dňa. Nasledujú Slovinci s 65%, Slováci s 60% a Česi pod hranicou 60%.

Pri detailnejšom preskúmaní sme však zistili, že Slováci a Česi väčšinou objednávajú v čase popoludňajšej pauzy, komentuje situáciu Ladislav Csukás, Country Manager MALL.SK.

Zaujímavý pohľad ponúka aj krivka nákupu po jednotlivých hodinách. Na Slovensku je najsilnejším obdobím počas dňa medzi desiatou a jedenástou vo večerných hodinách, v Čechách je to o hodinu skôr. Naopak Poliaci, Maďari a Slovinci objednávajú rovnako najviac v dopoludňajších hodinách medzi jedenástou a dvanástou.

Pri porovnaní jednotlivých dní v týždni sa obyvatelia krajín Vyšehradskej štvorky a Slovinska správajú rovnako. Najviac nakupujú v pondelok.

„Podiel prvého pracovného dňa na týždenných tržbách predstavuje v priemere 20%. Naopak, najslabším dňom je sobota, ktorá tvorí len 7% týždenných objednávok,“ uzatvára Ladislav Csukás.

O spoločnosti Internet Mall Slovakia, s.r.o.

Internet Mall Slovakia je jedným z najväčších internetových predajcov na Slovensku. Patrí do významnej medzinárodnej holdingovej štruktúry NASPERS a MIH Allegro, ktorá združuje najvýznamnejších hráčov na internete v strednej Európe. Ponúka okolo 40-tisíc produktov rôznych kategórií, napríklad z oblasti elektroniky, športu, starostlivosti o dieťa, oblečenia, hračiek, drogérie či hobby potrieb.

Ďalšie informácie poskytne:
Alena Predáčová
PR manažérka
+421 904 949 212
alena.predacova@mall.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.