Pri akvaparku Tatralandia vyrastá 17 metrový aerodynamický tunel Superfly na simuláciu voľného pádu (FOTO)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, 17. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Superfly – jedinečná atrakcia simulácie voľného pádu bude aj na Slovensku. Pri liptovskom akvaparku Tatralandia vyrastá 17 metrový adrenalínový aerodynamický tunel, ktorý je určený širokej verejnosti a profesionálom, ktorí sa radi nechajú unášať vzduchom.

Pri liptovskom akvaparku Tatralandia vyrastá 17 metrový adrenalínový aerodynamický tunel pre tých, ktorí sa radi nechajú unášať vzduchom.
Pri liptovskom akvaparku Tatralandia vyrastá 17 metrový adrenalínový aerodynamický tunel pre tých, ktorí sa radi nechajú unášať vzduchom.

„Superfly je logickým vyústením pokračovania stratégie Tatralandia rezortu. Projekt doplní už obľúbené atrakcie a vyplní chýbajúci deficit „suchých“ atrakcií v areáli.

Jedná sa o jedinečnú zábavu, ktorých je v Európe veľmi málo a Tatralandia sa vždy snaží priniesť klientom počas dovolenky nezabudnuteľný zážitok,“ hovorí Marek Rattaj, konateľ Superfly Tunel s.r.o a externý partner Tatry mountain resorts, a.s.

Zábava v presklenej komore o priemere 4,3 m, kde rýchlosť vzduchu dosahuje 270 km/h vytvára identické podmienky ako pri voľnom páde. Vo vertikálnom simulátore sa návštevníci vznášajú v bezpečí pod neustálym dohľadom inštruktorov, s ktorými sa spolu učia ovládať svoje telo v prúde vzduchu a zažívajú tak beztiažový stav ako pri zoskoku z lietadla. Táto fyzická aktivita je dostupná každému zdravému človeku vo veku od 5 do 100 rokov, resp. pre ľudí od 110 cm.

Lietanie v komore má aj edukačnú funkciu, človek sa naučí lepšie udržiavať rovnováhu, koordinovať pohyby tela, rúk a nôh a taktiež dochádza k precvičovaniu svalov. Profesionálni športovci prirovnávajú atrakciu ku gymnastike alebo joge vo vzduchu, ktorá je dostupná aj pre imobilných ľudí, ktorí si chcú vyskúšať voľnosť pohybu.

Akvapark Tatralandia pripravuje kombinovaný balíček, v ktorom si návštevníci môžu užívať vstup do akvaparku spolu so základným balíčkom Superfly. Doba lietania v simulátore je rozdelená do 1,5 minútových vstupov. 3 minúty voľného pádu zodpovedajú asi 3 – 4 zoskokom z lietadla  z výšky 4000 m. Otvorenie atrakcie je naplánované v letnej sezóne.

Viac aj tu: Prvá Skydivingová aréna na Slovensku – Superfly Tatralandia za 5,3 milióna eur – je už otvorená! (FOTO).

 

Fotogaléria:

Spoločnosť  Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

ZUZANA FABIANOVÁ
PR & Communications
E-mail:  fabianova@tmr.sk
Tel.: +421 911 039 602
Tatry mountain resorts, a.s.,
Demänovská Dolina 72, 031 01 L. Mikuláš

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.