HP už celosvetovo recyklovalo 776 000 ton elektronických výrobkov a originálnych tlačových kaziet

BRATISLAVA, 20. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Spoločnosť HP predstavila rozšírené recyklačné riešenie, ktoré zákazníkom v regióne Európy, Blízkeho východu a Afriky (EMEA) umožní znížiť dopad používania tlačiarní na životné prostredie a zároveň ťažiť z výhod originálneho tlačového materiálu HP.

Ako popredná spoločnosť v oblasti vývoja udržateľnejších tlačových technológií, HP neustále spolupracuje s výrobcami, distribútormi a partnermi z radov mimovládnych organizácií na vytváraní riešení s čo najnižším dopadom na životné prostredie – od návrhu a výroby inovatívnych, z hľadiska životného prostredia vysoko udržateľných produktov, cez ich používanie, až po konečnú recykláciu.

K dnešnému dňu zákazníci v rámci programu HP Planet Partners celosvetovo recyklovali už viac ako pol miliardy atramentových kaziet a tonerových kaziet LaserJet.
K dnešnému dňu zákazníci v rámci programu HP Planet Partners celosvetovo recyklovali už viac ako pol miliardy atramentových kaziet a tonerových kaziet LaserJet.

„Naši zákazníci vyžadujú tlačové riešenia, ktoré im zaistia kvalitu, spoľahlivosť a zároveň poskytnú záruku ekologickosti. Navyše, používanie originálneho spotrebného materiálu nešetrí len životné prostredie, ale znamená aj významné zníženie nákladov zákazníkov na tlač,“ povedala Erika Lindauerová, riaditeľka divízie HP PPS pre Českú a Slovenskú republiku.

Rozšírenie možností recyklácie pre zákazníkov HP

Špičkový program recyklácie HP Planet Partners umožňuje zákazníkom recyklovať použité originálne tlačové kazety HP v rámci „uzavretého“ procesu recyklácie plastov. K dnešnému dňu zákazníci v rámci programu HP Planet Partners celosvetovo recyklovali už viac ako pol miliardy atramentových kaziet a tonerových kaziet LaserJet.(1)

Program HP Planet Partners je bezplatný a dostupný zákazníkom v 34 krajinách regiónu EMEA, vrátane Slovenskej republiky. Zapojiť sa do programu je veľmi jednoduché – stačí navštíviť stránky alebo zberné miesto autorizovaného partnera HP.

Vďaka spolupráci s rôznymi predajcami v rámci celého regiónu EMEA, ako sú Staples, Makro, Dixons a El Corte Ingles, v uplynulých mesiacoch HP rozšírilo svoju sieť odberných miest, ktorá teraz zahŕňa viac ako 9000 maloobchodných predajní na celom svete.

V Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku a vo Francúzsku teraz HP aktívne spolupracuje aj so spoločnosťou AfB Group, ktorá sa špecializuje na recykláciu v oblasti IT; viac ako 50 % ich zamestnancov je telesne postihnutých. Spoločnosť AfB sa zaoberá zberom a triedením použitých originálnych tlačových kaziet a ich zasielaním spoločnosti HP na recykláciu. Vzájomná spolupráca sa nedávno prehĺbila v nadväznosti na úspešný pilotný projekt, ktorý sa uskutočnil v minulom roku v Rakúsku. V jeho rámci spoločnosť AfB zabezpečila zber viac než 10 000 tonerových kaziet z takmer 200 podnikov.

Prostredníctvom tejto a podobných aktivít chce HP do konca roku 2015 recyklovať približne 1,6 milióna ton elektronických výrobkov a spotrebného materiálu.

Recyklácia rádovo v miliardách

V rámci svojho unikátneho „uzavretého“ procesu recyklácie, HP využíva plasty z recyklovaných kaziet a ďalších použitých zdrojov na výrobu nových originálnych tlačových kaziet. HP doteraz celosvetovo recyklovalo 776 000 ton elektronických výrobkov a originálnych tlačových kaziet HP, čím zachránilo 280 miliónov tlačových kaziet (1) a viac ako dve miliardy použitých plastových fliaš pred uložením na skládky.

Fotogaléria:

.

Podľa odhadu HP, recyklované plasty, ktoré spoločnosť HP využíva od roku 2010 pri výrobe atramentových kaziet, majú v porovnaní s novými (nikdy nepoužitými) plastmi až o 33 % menšiu uhlíkovú stopu – a to aj napriek tomu, že dopad na životné prostredie zahŕňa tiež spätný odber, dopravu a spracovanie recyklovaného materiálu. Pri využívaní recyklovaných plastov tiež dochádza k zníženiu spotreby vody pri výrobe tlačových kaziet, podľa odhadu HP až o 89 %.(2)

Pozícia najväčšieho svetového poskytovateľa IT infraštruktúry, softvéru, služieb a riešení poskytuje HP jedinečnú možnosť reagovať na výzvy v oblasti znižovania spotreby energií a množstva odpadov. Spoločnosť HP si jasne uvedomuje bohaté spektrum možností zmien súčasných spôsobov využívania technológií prostredníctvom stále ekologickejších produktov a riešení, ktoré jej zákazníkom pomáhajú prosperovať i s ohľadom na trvalú udržateľnosť.

O spoločnosti HP

HP vytvára nové príležitosti pre uplatnenie technológií, ktoré významne ovplyvňujú jednotlivcov, firmy, štátnu správu a celú spoločnosť. Portfólio najväčšej technologickej firmy sveta, ktoré zahŕňa špičkové produkty z oblasti tlačových riešení, osobnej výpočtovej techniky, softvéru , služieb a IT infraštruktúry, je starostlivo vyvíjané pre riešenie problémov zákazníkov. Viac informácií o spoločnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozícii na webe.

Kontakty pre novinárov:

Karel Taschner
Tel: +420 261 108 126
karel.taschner@hp.com
HewlettPackard Slovakia  s.r.o.
Galvaniho 7, 820 02 Bratislava 22
tel.: +421-2-57 52 51 11
fax: +421-2-57 52 52 22

Kateryna Matušková
Tel: +421 903 267 223
katkam@neo.sk
Neopublic Porter Novelli
Galvaniho 7/A, 821 04 Bratislava

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.