HP Truck Roadshow: Pozrite si, ako aj na Slovensko zavítal kamión plný špičkových technológií (FOTO)

BRATISLAVA, 21. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Spoločnosť HP zvyčajne len raz za niekoľko rokov, najmä pri dostupnosti revolučných noviniek, vypravuje po Európe predvádzací kamión plný technológií – tzv. HP Truck Roadshow. Tento kamión sa na jediný deň zastavil aj v Slovenskej republike v areáli Harley pubu v Bratislave.

Kamión HP Truck Roadshow sa na jediný deň zastavil aj v Slovenskej republike v areáli Harley pubu v Bratislave.
Kamión HP Truck Roadshow sa na jediný deň zastavil aj v Slovenskej republike v areáli Harley pubu v Bratislave.

HP Truck Roadshow predstavuje jednu z dlhodobých foriem osobnej prezentácie najnovších technológií – veľmi skoro po ich vývoji a ešte pred komerčným uvedením na trh.

Ide o plne funkčné mobilné predvádzacie centrum, ktoré je umiestnené na veľkom kamióne a v krátkom časovom rozmedzí prechádza vybranými lokalitami, v tomto prípade cez rad európskych krajín.

Kamión začal svoju púť HP 4. marca v Lisabone a pred príjazdom do Slovenskej republiky navštívil ešte postupne ďalšie mestá v Španielsku, Veľkej Británii, Luxembursku, Belgicku, Holandsku, Nemecku, Švédsku, Česku, Nemecku, Taliansku, Grécku, Turecku, Rakúsku, Maďarsku a Rumunsku. Zo Slovenskej republiky bude ďalej pokračovať do Poľska, Francúzska a Švajčiarska. HP Truck Roadshow je oveľa rýchlejšou cestou ako ukázať novinky zákazníkom, než keby produkty cestovali tradičnou dopravou a museli by sa po každý krát znova inštalovať v lokálnych demo centrách.

Obchodní partneri spoločnosti HP dostávajú vďaka HP Truck Roadshow možnosť si na vlastné oči prezrieť najnovšie technológie HP. Medzi najzaujímavejšie produkty patria najmä nové servery HP Integrity i4 s procesormi Intel Itanium 9500, HP-UX virtualizácia – inovované riešenie vPar a VM vo verzii 6.2, či unifikovaná, extrémne škálovateľná infraštruktúra Unix a x86.

„Technologické nároky moderných cloudových riešení, big data a mobility kladú neustále rastúce nároky na dostupnosť a spoľahlivosť serverov,“ povedal Miroslav Franek, HP Storage & Critical servers Business Unit Manager. „Nové servery HP Integrity so zlepšeným operačným systémom HP-UX ponúkajú nekompromisný výkon, ktorý organizáciám umožní plynulú a spoľahlivú prevádzku s maximálnou energetickou účinnosťou aj pri náraste kritických úloh a aplikácií.“

Novinky z kamiónu HP si už teraz nachádzajú cestu k významným zákazníkom. Napríklad servery HP Integrity sú nasadzované v inštitúciách a orgánoch radu členských krajín Európskej únie, ktoré si túto technológiu nedávno zvolili, kde zaistí spracovanie kľúčových úloh, náročných databázovo orientovaných aplikácií a ďalších ťažiskových prostredí IT.

Inovované systémy HP Integrity obsahujú okrem novej generácie procesorov Intel Itanium 9500 a ďalšieho zlepšeného hardvéru tiež inovovaný softvér HP-UX. Vďaka novým technickým zlepšeniam tieto servery dosahujú až trojnásobný výkon,(1) zvyšujú odolnosť a bezpečnosť IT prostredí a zaisťujú ochranu investícií do serverovej infraštruktúry na ďalšie desaťročia.

Fotogaléria:

.

Technické zlepšenia HP v kombinácii s procesormi Intel® Itanium® radu 9500 umožňujú novým systémom HP Integrity vykonávať výpočtové úlohy až trikrát rýchlejšie oproti predchádzajúcej generácii – pri znížení energetických nárokov o 21 %.(2) Vo výsledku tak môžu organizáciám priniesť až 33 % úsporu celkových nákladov na ich obstaranie a prevádzku (TCO).(3)

V čase nebývalého nárastu využitia dát firemní používatelia potrebujú výkonné výpočtové riešenia, ktoré im ponúknu škálovateľný a maximálne spoľahlivý výkon pre najkritickejšie aplikácie,“ povedal Evžen Pavlovský, Intel CEE sales manager. „Nový rad procesorov Intel Itanium 9500 je viac než dvakrát výkonnejší oproti predchádzajúcej generácii a je tak ideálnym riešením pre náročné pracovné prostredia, zahrňujúce napríklad analytické nástroje, databázy, či rozsiahle ERP aplikácie.“

Serverové novinky HP predstavujú významný míľnik v projekte HP Odyssey, ktorý je strategickým plánom budúceho rozvoja konvergovanej infraštruktúry pre kritické aplikácie. Neustále zlepšovanie dostupnosti a spoľahlivosti serverov HP Integrity pre kritické podnikové prostredia bude v budúcnosti využité aj pre rozvoj platformy x86 tak, aby vznikla jednotná unifikovaná infraštruktúra pre kritické prostredia, podporujúce tak systémy UNIX®, ako aj Windows a Linux.

Najnovšie modely serverov HP Integrity, ktoré sa vyrábajú v Českej republike v Kutnej hore pre celý región EMEA, ponúkajú vysokú škálovateľnosť, nepretržitú dostupnosť a maximálnu efektivitu, ktoré organizácie požadujú pre plnenie kritických výpočtových požiadaviek a tiež zvýšenie produktivity.

Servery HP Integrity a operačný systém HP-UX sú súčasťou HP konvergovanej infraštruktúry, ktorá zjednodušuje a unifikuje IT prostredia. HP konvergovaná infraštruktúra predstavuje zdieľané, modulárne portfólio systémov, ktoré bolo navrhnuté tak, aby plnilo nároky na vysokú dostupnosť, škálovateľnosť a odolnosť proti poruchám, ktoré na neho kladú najnáročnejšie podnikové úlohy.

O spoločnosti HP

HP vytvára nové príležitosti pre uplatnenie technológií, ktoré významne ovplyvňujú jednotlivcov, firmy, štátnu správu a celú spoločnosť. Portfólio najväčšej technologickej firmy sveta, ktoré zahŕňa špičkové produkty z oblasti tlačových riešení, osobnej výpočtovej techniky, softvéru , služieb a IT infraštruktúry, je starostlivo vyvíjané pre riešenie problémov zákazníkov. Viac informácií o spoločnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozícii na webe.

Kontakty pre novinárov:

Karel Taschner
Tel: +420 261 108 126
karel.taschner@hp.com
HewlettPackard Slovakia  s.r.o.
Galvaniho 7
P. O. Box 43
820 02 Bratislava 22
tel.: +421-2-57 52 51 11
fax: +421-2-57 52 52 22
http://www.hp.sk

Kateryna Matušková
Tel: +421 903 267 223
katkam@neo.sk
Neopublic Porter Novelli
Galvaniho 7/A, 821 04 Bratislava

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.