*
článok
Cestovný ruch, TLAČOVÉ SPRÁVY

Kľúčovou investíciou TMR v roku 2013 výmena lanovky Štart – Skalnaté pleso v Tatranskej Lomnici, nahradí ju 15-miestna kabínka (FOTO)

TATRY, 22. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) investuje vo fiškálnom roku 2012/13 ďalších 45 miliónov EUR na rozvoj cestovného ruchu v Tatrách. Po vyše 144 miliónoch EUR, ktoré do konca roka 2012 preinvestovala do svojich stredísk, tak prichádza nová finančná injekcia v podobe rekonštrukcie, rozšírenia objektov a výstavby lanoviek vo Vysokých a Nízkych Tatrách.

Tatry Mountain Resorts

Kľúčovou investíciou TMR v roku 2013 výmena lanovky Štart – Skalnaté pleso v Tatranskej Lomnici, nahradí ju 15-miestna kabínka

Najväčší líder v oblasti cestovného ruchu na Slovensku, Spoločnosť TMR aj tento rok prebúdza Tatry do novej éry a sústreďuje svoj zámer do investičných aktivít a rozvoja pracovných miest v regióne.

Kľúčovou investíciou v roku 2013 bude výmena lanovky Štart – Skalnaté pleso v stredisku Tatranská Lomnica,“ uviedol Bohuš Hlavatý, generálny riaditeľ TMR.

Ako ďalej Hlavatý podotkol, súčasná 4-miestna lanovka je už nevhodná do poveternostných podmienok.

Nahradí ju 15-miestna kabínka, rovnaká ako na Chopku Juh – vetru odolná, ktorá výrazne zlepší prepravu, skvalitní produkt a lyžiari si okrem novej lanovky budú užívať aj zjazdovky: „Esíčka“ so zasnežovaním a zábranami, „Bukova hora II.“ so zasnežovaním, či obnovenie pôvodnej zjazdovky „Generál II.“ – všetky v Tatranskej Lomnici. V Nízkych Tatrách dôjde k napojeniu zjazdovky „Turistická“ na zjazdovku v smere na Lúčky, ktorú doplní aj nová 6 sedačková lanovka na severnej strane Chopku.

Vznikne tak nový nástupný bod do strediska s pokladňami, požičovňou a gastrom na svahu. Týmto sa výrazne zvýši komfort do strediska nakoľko parkovisko Lúčky zo svojou kapacitou 350 parkovacích miest bude ski-in a ski-out.

Doplnkovými službami v roku 2013 sú aj: 350-miestna kongresová sála pri hoteli Grand v Jasnej, výstavba 6 nových Chaletov na Záhradkách v Nízkych Tatrách, či rozšírenie gastra na Skalnatom plese vo Vysokých Tatrách. Hotel Srdiečko v Nízkych Tatrách prebuduje vstupnú časť recepcie, lobby bar a wellness. V areáli Tatralandie vyrastá adrenalínová atrakcia Superfly – simulácia voľného pádu.

Rotunda na Chopku bude ikonickou stavbou tohto roku, tvarovo veľmi podobná tej pôvodnej. V hornej časti Rotundy ponúkne strešná terasa prekrásny výhľad na Západné Tatry a Horehronie. V strednej časti budovy pribudnú 4 apartmány podobné ako na Lomnickom štíte s úžasným výhľadom na okolitú scenériu,“ doplnil Bohuš Hlavatý.

Dokončením minuloročných investícií je nové opláštenie nástupných a výstupných staníc na Chopku, ktoré tak získajú nový moderný vzhľad. K skvalitňovaniu ďalších služieb prispejú aj  pokladne a lyžiarske škôlky Maxiland v tatranských strediskách.

Od tohtoročných investícií sa očakáva nárast počtu návštevníkov stredísk, vyššie priemerné výdavky na návštevníka, zvýšenie obsadenosti daných hotelov a následne vyššie tržby, podobne ako sa minuloročné investície v hodnote 44 mil. EUR prejavili na náraste návštevnosti.

Viac o téme aj tu: Hit sezóny v stredisku Jasná: Ikonická stanica Rotunda na Chopku za 4,5 milióna eur znovu otvorená! (FOTO)

.

Počet návštevníkov v stredisku Jasná Nízke Tatry, kam primárne smerovali minuloročné investície sa zvýšil o vyše 105 tisíc návštevníkov, t.j. o 24%. Okrem 45 mil. EUR na investície v Tatrách TMR preinvestuje v roku 2012/13 ďalších 120 mil. CZK do rozvoja Špindlerovho Mlýna prostredníctvom dcérskej spoločnosti Melida, v ktorej má 50% podiel, a ktorá má stredisko v prenájme. Investície v Špindlerovom Mlýne budú smerovať hlavne do rozvoja doplnkových služieb, t.j. do výstavby požičovní športového výstroja, gastro prevádzok, obchodov  a lyžiarskych škôl.

Za posledných 6 rokov uskutočnila Spoločnosť TMR viaceré významné stavby (lanovky v Tatranskej Lomnici s modrými a oranžovými sklami, cez renovácie tatranských grandhotelov, hudobný klub Happy End v Jasnej, gastro na svahoch, revolučné prepojenie oboch strán Chopku lanovkami Funitel a 15 gondoly, lyžiarsky výťah twinliner, obchody, požičovne, tropický svet v akvaparku Tatralandia atď…), ktoré výraznou mierou ovplyvnili modernizáciu, rozvoj a celkovú návštevnosť horských stredísk. TMR sa za posledných 6  rokov pričinila o vytvorenie 339 nových pracovných miest.

Spoločnosť  Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

ZUZANA FABIANOVÁ
PR & Communications
E-mail:  fabianova@tmr.sk
Tel.: +421 911 039 602
Tatry mountain resorts, a.s.,
Demänovská Dolina 72, 031 01 L. Mikuláš

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: