Štartuje súťaž o najkrajšiu známku EUROPA 2013, Slovensko prihlásilo poštový autobus (FOTO)

BRATISLAVA, 22. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Slovenská pošta, a. s., sa zapojila do medzinárodnej súťaže o najkrajšiu poštovú známku emisie EUROPA, ktorú každoročne organizuje PostEurop – Združenie európskych verejných poštových operátorov. Súťaží sa verejným on-line hlasovaním. Našej poštovej známke EUROPA 2013: Poštové vozidlo môžete dať svoj hlas na webovej stránke.

Autorom výtvarného návrhu známky ako aj motívu FDC a FDC pečiatky je akad. mal. Marián Komáček.
Slovenská pošta vydala poštovú známku „EUROPA 2013: Poštové vozidlo“ s nominálnou hodnotu 0,90 €. Ústredným motívom známky je poštový autobus z obdobia 1. Česko-slovenskej republiky, ktorý bol vyrábaný na podvozku Škoda 125.

Tohtoročnou témou emisie EUROPA, a teda spoločnou témou pre aktuálny ročník súťaže, je „Poštové vozidlo“.

Slovenská pošta súťaží so svojou najnovšou poštovou známkou, ktorej hlavným motívom je poštový autobus z obdobia prvej Česko-slovenskej republiky.

Tento autobus sa vyrábal na podvozku Škoda 125 a disponoval štvortaktným, zápalovým, kvapalinou chladeným štvorvalcovým motorom s obsahom 1944 cm3, ktorý mal výkon 30 koní.

Známka bola vybraná na počesť 20. výročia združenia PostEurop.

Prečo práve poštové vozidlo? Jednoducho preto, že poštové vozidlo je bezpochyby mobilný, dynamický a denne viditeľný symbol každého prevádzkovateľa poštových služieb vo svojej vlastnej krajine. Tieto vozidlá prepravujú každý deň osobné veci a správy pre milióny zákazníkov.

Online súťaž prebieha v období od 9. mája do 9. septembra 2013. Víťazné známky budú vyhlásené na slávnostnom večere pri príležitosti 20. výročia PostEurop, ktorý sa bude konať 18. septembra 2013 v Bruseli.

Slovenská pošta získala v oblasti filatelie už množstvo prestížnych ocenení, ale v súťaži o najkrajšiu poštovú známku z emisného radu EUROPA ocenenie ešte nezískala. Práve preto sme vďační za každý jeden hlas, ktorý môže pomôcť k úspechu Slovenskej pošty v tejto medzinárodnej súťaži.

Kontaktné údaje:
Stanislava Pondelová
Hovorkyňa, Slovenská pošta, a. s.
Tel.: +421  903 130 571, E-mail: pondelova.stanislava@slposta.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.