PointPark Properties stavia na letisku M. R. Štefánika v Bratislave nový distribučný uzol pre firmu DHL (FOTO)

BRATISLAVA, 23. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Európsky správca a developer priemyselných nehnuteľností, spoločnosť PointPark Properties (P3), a medzinárodný poskytovateľ balíkovej prepravnej služby DHL Express dňa 21. mája, mesiac po začatí stavebných prác, spoločne oslávili vztýčenie prvého piliera nového logistického hubu.

Fotografia z krstu prvého pilónu stavby. Zľava doprava: Anton Bezák- INGSTEEL, Richard Pokorný (Riaditeľ odboru stratégie a rozvoja, Letisko MR Stefanika – Airport Bratislava, a.s.), Daniela Mišurová (Country Manager DHL Express Slovakia), Ian Worboys  (CEO spoločnosti PointPark Properties ), Peter Jánoši (Head of Development, PointPark Properties SK).
Fotografia z krstu prvého pilónu stavby. Zľava doprava: Anton Bezák- INGSTEEL, Richard Pokorný (Riaditeľ odboru stratégie a rozvoja, Letisko MR Stefanika – Airport Bratislava, a.s.), Daniela Mišurová (Country Manager DHL Express Slovakia), Ian Worboys (CEO spoločnosti PointPark Properties ), Peter Jánoši (Head of Development, PointPark Properties SK).

Projekt na mieru podľa požiadaviek klienta (Build-To-Suit) s rozlohou 3 400 m2 buduje firma PointPark Properties pre DHL Express na bratislavskom letisku.

Firma DHL Express považuje Bratislavu za strategickú lokalitu pre stredoeurópsky trh a novo budovaný areál bude slúžiť ako distribučný uzol odbavujúci rastúci počet zákaziek v krajinách strednej Európy.

Peter Bečár, výkonný riaditeľ PointPark Properties pre Slovensko a Českú republiku, uviedol: „Distribučný uzol na veľkom letisku pre nás predstavuje jedinečnú prevádzkovú a bezpečnostnú výzvu. Tímy našej spoločnosti majú značné skúsenosti s navrhovaním budov tak, aby uspokojili potreby zákazníkov, a vďaka podpore zo strany zákazníka – bratislavského letiska, firmy Ingsteel (generálneho dodávateľa stavby), primátora a magistrátu Bratislavy, vieme úspešne vyriešiť všetky špecifiká, ktoré so sebou tento projekt prináša.“

Nová prevádzka budovaná spoločnosťou  P3 na zelenej lúke, ktorá kombinuje leteckú a pozemnú logistiku, bude obsahovať plne automatizovaný systém triedenia a odbavovania balíkov. Termín dokončenia je plánovaný na koniec leta 2013.

Distribučný uzol bude priamo prepojený s letiskovou plochou medzinárodného Letiska M. R. Štefánika v Bratislave a jeho časť vyhradená pozemnej logistike sa bude nachádzať v blízkosti diaľnic, ktoré spájajú Slovensko s ostatnými krajinami strednej a východnej Európy a s Rakúskom.

Široká škála destinácií, ktoré bratislavské letisko ponúka, z neho robí ideálnu lokalitu k napojeniu na globálne distribučné služby firmy DHL Express. DHL Express je so svojimi viac než 4 700 pobočkami a približne 120 000 doručovacími destináciami  najväčším prepravcom balíkov na svete.

Nový logistický hub viac než zdvojnásobí odbavovaciu kapacitu firmy DHL Express v Bratislave. Rozšírená kapacita podporí rýchle rastúci počet zákazníkov tejto firmy na Slovensku a poslúži i ako strategický uzol pre prevádzku firmy DHL Express v Rakúsku a Českej republike (na Morave). Takisto poslúži  ako tranzitný uzol pre krajiny na Balkáne.

Fotogaléria:

.

Daniela Mišurová, riaditeľka DHL Express pre Slovensko, dodáva: „Očakávame, že trh s expresnou leteckou prepravou v regióne strednej a východnej Európy i iných častiach kontinentu, bude v dlhodobom horizonte naďalej rásť. Nový distribučný uzol na bratislavskom letisku so svojou plne automatizovanou triediacou linkou poskytne firme DHL Express priestor k dlhodobému rastu a našim zákazníkom prinesie efektívnejšie služby.“

Poznámka pre redaktorov

PointPark Properties (P3) je významná spoločnosť zaoberajúca sa správou a developmentom priemyselných nehnuteľností, ktorá sídli v Prahe a v súčasnosti má pobočky v nasledovných krajinách Európy: Česká republika, Francúzsko, Nemecko, Luxembursko, Poľsko, Rumunsko, Slovensko a Veľká Británia. V Európe má P3 pod správou 53 nehnuteľnosti o rozlohe približne 1,54 miliónov m2  a zároveň disponuje pozemkami, ktoré sú podľa územného plánu určené na ďalší rozvoj a výstavbu viac než 593 000 m2 skladových plôch. Spoločnosť P3 sa zameriava na poskytovanie prvotriednych služieb logistickým, distribučným a retailovým spoločnostiam, rovnako ako výrobným spoločnostiam zameraným na automobilový a elektronický priemysel.

Pre ďalšie informácie sa prosím obráťte na:

Anja van den Berg
P3 Corporate Communications & Marketing Director:
Tel. +420 225 987 440
E-mail: anja.berg@pointparkproperties.com

Katarína Ranta-Krenkku, Crest Communications
PR manager:
Tel. + 421 904 283 825
E-mail: katarina@pspr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.