Nálety komárov sa začali! Oknoplast radí, ako si vyberať správnu sieťku proti hmyzu (FOTO)

BRATISLAVA, 23. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Každý sa teší na prichádzajúce leto, na nezameniteľné krásne chvíle pri otvorenom okne či terase… avšak nie vždy nám táto idylka vydrží. O neželanú zábavu nás zvyknú pripraviť komáre, ale aj iný nepríjemný hmyz. Viete, ako sa voči nim chrániť? OKNOPLAST, líder na európskom trhu okien a dverí, prináša riešenie ideálnej ochrany proti hmyzu.

OKNOPLAST, líder na európskom trhu okien a dverí, prináša riešenie ideálnej ochrany proti hmyzu.
OKNOPLAST, líder na európskom trhu okien a dverí, prináša riešenie ideálnej ochrany proti hmyzu.

Našu dobrú náladu z príjemného počasia môžu veľmi rýchlo pokaziť komáre, mušky, či muchy.

Až donedávna bola veľmi populárna laminátová sieťka proti hmyzu, prilepená na ráme obojstrannou lepiacou páskou, no vo veľmi krátkom čase sa začala olupovať.

V súčasnosti sú na našom trhu k dispozícii moderné sieťky proti hmyzu. Rámy sú prevažne vyrobené z PVC alebo hliníka, na ktorých sú natiahnuté sieťky skleného vlákna.

Výhodou je, ak má sieťka veľmi jemné a husté vlákna, vďaka čomu účinne chráni aj pred drobným hmyzom. OKNOPLAST ponúka svojim zákazníkom sieťky proti hmyzu, ktoré sú na ráme vyrobenom z profilu z valcovaného hliníkového pásu s hrúbkou 0,5 mm. Hrúbka otvorov sieťky býva spravidla 1,2 mm x 1,2 mm, čo zabráni tomu, aby sa čo i ten najmenší hmyz dostal do domu,“ uviedol Peter Grocký, obchodný manažér spoločnosti OKNOPLAST.

Výrobcovia okien ponúkajú sieťky proti hmyzu na dvere aj na okná. Štandardne sa vyrábajú v dvoch verziách. Môže ísť o samozatváracie pánty – t.z. otvoria sa vďaka ľahkému zatlačeniu a následne sa automaticky vrátia do pôvodnej polohy. Druhou možnosťou sú pevné pánty. Dvere na pevných pántoch musíte manuálne otvoriť a následne zavrieť.

Akú farbu vybrať?

Súčasným trendom nie sú len biele okná a k nim farebne ladiaca sieťka proti hmyzu. Stále populárnejšie sa stávajú sieťky vo farbách dreva alebo menej obvyklých farbách ako je žltá alebo zelená. Moderné sieťky je možné prispôsobiť aj k dreveným rámom okien a imitáciám dreva, pretože sú k dispozícii v širokej palete odtieňov.

„Okrem klasickej bielej farby, sieťky proti hmyzu ponúkame aj v hnedej farbe alebo v imitácii dreva. Môže ísť o odtiene orech, zlatý dub alebo mahagón. Na špeciálne požiadanie poskytujeme možnosť výroby rámu sieťky aj v práškových farbách, ktorými je pokrytý profil rámu. Tieto farby sú odolné voči poveternostným vplyvom, preto sa nemusíte báť, že by stratili svoju pôvodnú farbu vplyvom slnka alebo dažďa,“ uviedol Peter Grocký, obchodný manažér spoločnosti OKNOPLAST.

Aké rozmery sú správne?

OKNOPLAST svojim zákazníkom odporúča, aby si pred odchodom do predajne starostlivo premerali svoje okná, príp. si privolali na pomoc odborníka. Pri nákupe je vždy potrebné uviesť výšku a šírku každého krídla, spolu s rámom, aby bol predajca presvedčený, že svojim zákazníkom zabezpečí správnu veľkosť sieťky.

Sieťky proti hmyzu sa na okno zvyčajne pripevňujú s otočnými háčikmi alebo magnetmi. Toto riešenie si nevyžaduje žiadny zásah do okenného rámu, preto je výhodou, že nie je potrebné v ňom vŕtať diery. Náročná nie je ani montáž sieťky na balkónové dvere a väčšina našich zákazníkov si to môže urobiť sama. No montáž posuvnej sieťky na balkónové dvere si už vyžaduje skúsenosti a používanie vhodných nástrojov, preto OKNOPLAST svojím zákazníkom odporúča obrátiť sa na odborníkov,“ uviedol Peter Grocký, obchodný manažér spoločnosti OKNOPLAST.

Fotogaléria:

.

Ako nám poslúžia na dlhé roky?

Ak chceme, aby nám sieťky proti hmyzu slúžili dlhé roky, je potrebné sa o ne starať. Nevyžadujú si mnoho komplikovaných aktivít, stačí, aby sme ich pravidelne čistili a v zime uskladnili na suchom mieste. Pri čistení odporúčame používať vlažnú vodu s kvapkou bežného saponátu. Čisté a suché sieťky proti hmyzu, môžeme mať doma až do budúceho leta.

Sieťky proti hmyzu by mali byť súčasťou každej modernej domácnosti. Chránia nielen ľudí pred nebezpečným bodnutím, ale aj interiér domu a potraviny pred výlučkami hmyzu. Hmyz je potenciálnym nosičom rôznych baktérií a chorôb.

Spoločnosť OKNOPLAST

OKNOPLAST patrí už 19 rokov k expertom vo výrobe plastových a hliníkových otvorových systémov. Svojim zákazníkom poskytuje služby šité na mieru prostredníctvom 1 450 predajní na Slovensku, v Čechách, v Nemecku, v Taliansku, v Rakúsku, vo Francúzsku, v Maďarsku, v Slovinsku, vo Švajčiarsku a Poľsku. Najkvalitnejšie komponenty, automatizovaný strojový park a najmä kvalifikovaný personál sú zárukou najvyššej kvality výrobkov spoločnosti OKNOPLAST. Jej potvrdením je európsky certifikát kvality Q-Zert, ktorý spoločnosť získala od nemeckého ústavu ift Rosenheim. Výrobný proces je riadený on-line a spĺňa všetky požiadavky ISO 9001:2000, ako aj novej normy Európskej únie EN 14351-1:2006. Spoločnosť má vlastné R&D oddelenie, ktoré pracuje nad sústavným zdokonaľovaním a hľadaním jedinečných riešení. Vďaka svojej inovatívnosti, ako prvá firma v Európe priniesla na trh množstvo riešení, ktoré sú dnes štandardom v sektore okien a dverí z PVC a tým udáva trendy v jeho rozvoji. Okrem iného sú to päťkomorový profil, sklo s koeficientom tepelného prieniku U=1,0, nízky balkónový prah a mnohé iné. Spoločnosť zamestnáva vyše 900 ľudí, ktorí predstavujú vysokú úroveň profesionality a odbornosti. Bohatá ponuka profilov, výplní, široká škála farebných odtieňov a doplnkov, a najmä presnosť vyhotovenia sú aspektmi, vďaka ktorým sa výrobky OKNOPLAST odlišujú vzhľadom a najvyššou estetickou úrovňou, pričom vytvárajú skutočnú vizitku stavby. Zákaznícke prieskumy a mnohé názory odborníkov potvrdzujú, že OKNOPLAST je momentálne  jednou z najlepšie rozpoznávaných značiek v Európe a to nielen medzi ľuďmi v sektore otvorových systémov, ale aj medzi koncovými zákazníkmi. Od januára 2012 je OKNOPLAST top sponzorom futbalového klubu Inter Miláno.

Kontakt pre médiá:
MEDIA IN – public relations agentúra
Martina Kovalíková
Account / PR manager
Tel: +421 2 32 15 12 21
E-mail: martina.kovalikova@cohnwolfe.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.