Vstupenka na domáce zápasy Slovana v KHL bude aj lístok na MHD, cieľom je odľahčiť dopravu pri štadióne

BRATISLAVA, 24. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Hokejový klub HC SLOVAN Bratislava, Dopravný podnik Bratislava a.s. a Hlavné mesto SR Bratislava sa dohodli na akceptovaní vstupenky na hokej ako platného cestovného lístka na mestskú hromadnú dopravu v dňoch domácich zápasov v KHL.

Možnosť cestovať na vstupenku, t.j. permanentku aj jednorazový zápasový lístok, začína dve hodiny pred začiatkom domácich zápasov HC SLOVAN, t.j. v pracovné dni od 17:00 h a počas víkendov od 15:00 h. Platnosť tohto cestovného lístka vyprší posledným denným spojom. Táto dohoda platí predbežne na všetky domáce zápasy HC SLOVAN v Kontinentálnej hokejovej lige do konca sezóny 2013/2014 a nadväzuje na podobný systém, aký už platil v Bratislave v rokoch 2009-2011.

HC SLOVAN oceňuje ústretovosť manažmentu DPB, ako aj zástupcov samosprávy hlavného mesta, že napriek zložitej finančnej situácii boli ochotní o tejto aktivite uvažovať. Súčasťou dohody je, že HC SLOVAN bude na krytie nákladov spojených s touto aktivitou uhrádzať DPB pravidelné mesačné príspevky z príjmu zo vstupného.

Nárok na bezplatné cestovanie nevzniká fanúšikom Slovana v prípade, že nemajú pri sebe platnú vstupenku na domáci hokejový zápas. Nárok na bezplatné cestovanie nemajú fanúšikovia mimo dohodnutého termínu a vstupenka neplatí ako cestovný lístok na nočné spoje a ani na spoje, ktorých konečná zastávka sa nenachádza na území Slovenskej republiky.

“SLOVNAFT Arena je typickou mestskou arénou v širšom centre Bratislavy, ktorá je výborne dostupná prostriedkami MHD,” povedal generálny manažér HC SLOVAN Bratislava Maroš Krajči. “Verím, že toto opatrenie využije veľa našich priaznivcov, logistika pred arénou bude prehľadnejšia a zároveň sa bude ľahšie dýchať aj obyvateľom lokality Tehelného poľa.”

Podľa rýchleho prieskumu, ktorý klub urobil v spolupráci s agentúrou SITA na jeseň minulého roku, by MHD ako spôsob dopravy na hokej využilo približne 40 percent všetkých návštevníkov zápasov Slovana v KHL.

Električkou sa k SLOVNAFT Arene dá dostať linkami č. 2 a 4 (zastávka Odbojárov, odtiaľ cca 5 min. pešo). Autobusy č. 39, 53, 61, 63, 74 a 78 zastavujú priamo pred arénou na Trnavskej ceste, podobne ako trolejbusy č. 204, 205 a 212. Ďalšie spojenie predstavujú zastávky na Bajkalskej ulici a Trnavskom Mýte, odkiaľ je to pešo k aréne okolo 400-600 m. Priame spojenie arény s hlavnou železničnou stanicou zabezpečujú spoje č. 61 a 204 (cca 6-7 minút).

“Týmto krokom chceme v prvom rade podporiť atraktivitu cestovania v mestskej hromadnej doprave. Zároveň by to malo pomôcť odľahčiť dopravu okolo štadióna, mala by sa zlepšiť situácia s parkovaním pre ľudí, ktorí bývajú v jeho okolí”, vysvetlil primátor hlavného mesta SR Bratislavy Milan Ftáčnik.

“Idea kumulovaného lístka, teda vstupenky na podujatie s dopravou prostredníctvom MHD je progresívnym produktom pre Bratislavčanov i návštevníkov mesta,” vyjadril sa generálny riaditeľ DPB a.s. Ľubomír Belfi.

Ľubomír Andrassy, Ing. PhDr.
riaditeľ kancelárie primátora
Hlavné mesto SR Bratislava
Primaciálne námestie 1, 814 99 BRATISLAVA
e-mail: andrassy@bratislava.sk
mobil: 0903/255 024

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.