Zákaz používania otvorených nádob na olivový olej je zrušený, sprostredkovane za to hlasovalo aj Slovensko

BRATISLAVA, 27. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Zákaz používania otvorených nádob na olivový olej, naplánovaný na začiatok budúceho roka, prekvapil nejednu reštauráciu. O jeho príprave sa veľa nehovorilo, pretože vstupoval do života v tzv. skrátenom legislatívnom konaní – ako opatrenie, vyplývajúce zo zákona o spoločnej organizácii poľnohospodárskych trhov a špecifických opatrení na určité poľnohospodárske produkty z roku 2007.

Na základe celoeurópsky platných predpisov by sa olej mohol  podávať iba v nádobách s otváracím systémom, ktorý sa nedá opätovne otvárať a fľašu znovu naplniť, ani na nej prelepiť etiketa. Na nej si mal hosť prečítať, o aký typ oleja ide a odkiaľ pochádza. Európska komisia predložila svoj návrh špeciálnej komisii expertov z členských krajín EÚ, pričom ani  6. februára, ani 14. mája neumožnilo hlasovanie prijať jednoznačné rozhodnutie.

Podľa správ z Európskeho združenia národných zväzov hotelov, reštaurácií, barov a kaviarní – HOTREC so sídlom v Bruseli sa vyjadril za koniec olivového oleja v karafách a podobných kultúrnejších nádobách než sú fľaše z obchodu aj expert zo Slovenska; spolu s kolegami z olivodarných krajín. Česko, napríklad, hlasovalo inak.

Európska komisia však napokon využila právo prijať nariadenie podľa vlastného uváženia. Podľa prezidenta HOTRECu Kenta Nyströma si celá gastronomická brandža vydýchla, keď komisia zákaz zrušila:

„Sme jedným z  mála odvetví, kde sa napriek hospodárskej kríze vytvárajú pracovné miesta. Preto sme si naozaj vydýchli, že tento zbytočne zaťažujúci krok bol predsa len zrušený..“ Dodal, že zákaz bol veľkým prekvapením, keďže nikto tento zámer Európskej komisie s odborníkmi HOTRECu nekonzultoval. „Toto je celkom neakceptovateľné. V  budúcnosti očakávame, že k podobným rozhodnutiam, ktoré priamo ovplyvňujú chod reštauračných zariadení, budeme  prizvaní.“

Pred troma rokmi sa hlas tejto celoeurópskej inštitúcie zosilnil aj o Slovensko, keď sa Zväz hotelov a reštaurácií SR stal jej členom. Naša krajina je tak účastníkom celoeurópskeho rozhodovacieho procesu v oblasti gastronómie a hotelierstva a dostáva aj aktuálne informácie z prvej ruky. Keďže však v prípade olivového oleja ostalo aj vedenie HOTRECu zaskočené, prekvapeniu neboli ušetrené ani slovenské hotely a reštaurácie.

„Celá táto téma je ďalším výmyslom úradníkov, prijatým „od stola“. Väčšina reštaurácií dáva hosťom možnosť použiť olivový olej ako dochucovadlo, preto nevidím dôvod ponúkať ho v originálnom balení. Nehovoriac o dopadoch na životné prostredie,“ reagoval na zákaz generálny sekretár Zväzu hotelov a reštaurácií Mgr. Marek Harbuľák.

Podporil oficiálne stanovisko HOTRECu, ktoré Európskej komisii zdôraznilo vysoké výdavky na výmenu nádob, znásobenie potravinového i nepotravinového odpadu i náklady na jeho zber. Vydýchli si aj reštaurácie, ktoré používajú dochucovacie súpravy na mieru šitého dizajn, alebo si olivový olej v kuchyni individuálne dochucujú v duchu „bylinkového“ trendu.

Soňa Hudecová
mediálna konzultantka ZHR SR
0907 / 36 88 44
sonja.hudecova@mail.t-com.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.