Moravčík a Piqué bojovali o titul európskeho šampióna WMC v thajskom boxe, opasok má Slovák (FOTO)

BANSKÁ BYSTRICA, 2. júna 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Banskobystrický zimný štadión bol v sobotu plný očakávania, aký bude návrat thajboxera Vladimíra Draculu Moravčíka pred domáce publikum.

Minulý rok totiž v rámci Profiligy Muay Thai opúšťal ring po súboji s Thajcom Yodsanklaiom Fairtexom ako porazený, teraz však chcel svojich fanúšikov v zápase s Holanďanom Marcom Piquém potešiť víťazstvom a dvihnúť nad hlavu opasok pre európskeho šampióna.

Návrat thajboxera Vladimíra Draculu Moravčíka pred domáce publikum sa vydaril. Zdroj foto: ACCESS Production, s.r.o.
Návrat thajboxera Vladimíra Draculu Moravčíka pred domáce publikum sa vydaril. Zdroj foto: ACCESS Production, s.r.o.

To sa mu nakoniec podarilo a vďaka víťazstvu 3:0 na body v piatich trojminútových kolách zožal ohromný aplauz banskobystrického publika.

„Nebolo to jednoduché, po minulom roku, keď som tu, pred domácim publikom prehral s Yodsanklaiom. Už som povyhrával viacero titulov, ale tento bol aj z tohto dôvodu výnimočný. Pred domácim publikom.

Nemôžem už zápasiť s ľahkými bojovníkmi, predsa, už mám za sebou niekoľko titulov. Chcel som sa odvďačiť publiku, lebo pravidelne chodia a vytvoria skvelú atmosféru. Vždy ma nakopnú,“ povedal po zápase Moravčík.

Po zápase novinárom prezradil, že rovnako, ako minulý rok, aj teraz ho dva týždne pred zápasom zmohla chrípka. Moravčík mohol zvíťaziť už skôr ako v piatom kole, jeho súpera však zachránil gong, oznamujúci koniec štvrtého kola.

Krátko pred ním totiž Piquého rozhodca počítal a otrasený Holanďan bol zrelý na uterák. Moravčík v tomto roku očakáva prírastok do rodiny, aj preto venoval víťazstvo svojim najbližším.

„Venujem ho mojej rodine, mojej žene, ktorú veľmi milujem. Dúfam, že nám vyrastie nový šampión,“ dodal Dracula. Okrem hlavného zápasu medzi ním a Piquém prebehlo počas Profiligy Muay Thai viacero zaujímavých zápasov.

Zo slovenských bojovníkov sa predstavili Tomáš Drábik, Tomáš Tkáč, Boris Kušpal, Matej Kaliský, Ivan Bartek, Dávid Kedžuch, Miroslav Štrbák, Tomáš Šenkýř, Marcel Jáger, Ján Mazúr, Miroslav Cingel a Vladimír Konský.

Posledný menovaný sa stal víťazom a šampiónom turnaja Youngblood WMC, keď vo finálovom zápase porazil Srba Dmitrije Tadiča spôsobom K.O. v prvom kole.

Kompletné výsledky Profiligy Muay Thai XIII nájdete tu.

Zdroj foto: ACCESS Production, s.r.o.

Fotogaléria:

Kontakt pre médiá:
Mgr. Dodo Mikláš
ACCESS Production, s.r.o.
0903 231 321
dodo.miklas@gmail.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.