Slovenská sporiteľňa podporí v projekte Futbal to je hra! 41 mládežníckych klubov sumou 102 tisíc eur

BRATISLAVA, 4. júna 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Slovenská sporiteľňa v rámci 4. ročníka grantového programu Futbal to je hra! podporí cez svoj nadačný fond v Nadácii Pontis sumou 102 tisíc eur 41 projektov zameraných na rozvoj neprofesionálnych mládežníckych futbalových klubov na celom Slovensku. Partnerom  tohto ročníka je už po tretíkrát Slovenský futbalový zväz.

O grant sa uchádzalo 270 mládežníckych futbalových klubov. Žiadosti sa týkali najmä investícii do skvalitnenia tréningového zázemia – prestavby šatní, nákupu športových pomôcok a futbalového výstroja.

Tešiť sa na vynovené šatne či futbalovú výstroj sa môžu napríklad mladí futbalisti zo Slanca, Gbelov, Dobšinej či Štiavnických Baní. Kompletný zoznam podporených projektov v programe Slovenskej sporiteľne Futbal to je hra tu.

Ak chceme, aby mladí ľudia trávili svoj voľný čas aktívne a zdravo, malo by byť našou povinnosťou vytvárať im na to adekvátne podmienky. My v Slovenskej sporiteľni pokračujeme v našej stratégii a podporujeme mládežnícke kluby v najpopulárnejšom slovenskom športe vo všetkých regiónoch na Slovensku už štvrtý rok.“ povedala Marta Krejcarová, riaditeľka komunikácie a sponzoringu Slovenskej sporiteľne.

Slovenská sporiteľňa počas všetkých štyroch ročníkov grantového programu podporila celkovo 126 klubov sumou vyše 412 tisíc eur vo všetkých regiónoch na Slovensku.

„Veľmi vítam aktivitu, ktorej sa už štyri roky venuje Slovenská sporiteľňa, cením si ich proaktívny prístup k slovenskému futbalu a môžem prisľúbiť, že spoločne vynaložíme všetko úsilie, aby grantové peniaze smerovali tam, kde ich najviac treba,” povedal generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu Jozef Kliment.

Cieľom grantového programu Futbal to je hra! je skvalitniť podmienky fungovania mládežníckych futbalových klubov a telovýchovných jednôt  v obciach a mestách na Slovensku. Futbal je často jediná voľno časová aktivita, ktorej sa môžu deti a mládež venovať, ale ihriská, šatne či športové vybavenie sú v mnohých prípadoch v nevyhovujúcom stave.

Slovenská sporiteľňa je s 2,5 miliónom klientov najväčšou komerčnou bankou na Slovensku. Jediným akcionárom Slovenskej sporiteľne je rakúska Erste Group Bank. Slovenská sporiteľňa má dlhodobo vedúce postavenie v oblasti celkových aktív, úverov pre obyvateľstvo, vkladov klientov, v počte obchodných miest a bankomatov. Komplexné bankové služby poskytuje v 297 obchodných miestach a 17 firemných centrách na celom Slovensku.

Štefan Frimmer
Slovenská sporiteľňa, a. s.
oddelenie komunikácie
Tomášikova 48, 832 37 Bratislava
tel. 02/48 62 43 54, fax 02/48 62 70 97
e-mail: frimmer.stefan@slsp.sk, press@slsp.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.