Desať budúcich vodiacich psov – šteniat labradora – je už adoptovaných (FOTO)

BRATISLAVA, 5. júna 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Aj napriek nepriaznivému počasiu sa v pondelok poobede uskutočnila očakávaná adopcia desiatich šteniat budúcich vodiacich psov.  Výnimoční psí súrodenci – labradori Izzi, Idan, Iffi, Ilza, Imro, Indi, Inka, Iska, Ivor a Iwa –  desať bratov a sestier práve v tento deň oslávilo presne 7 mesiacov. Všetci sa narodili spoločne z jedného vrhu americkej sučky vodiaceho psa.

Výnimoční psí súrodenci - labradori Izzi, Idan, Iffi, Ilza, Imro, Indi, Inka, Iska, Ivor a Iwa.
Výnimoční psí súrodenci – labradori Izzi, Idan, Iffi, Ilza, Imro, Indi, Inka, Iska, Ivor a Iwa.

Hostiteľmi milého podujatia v priestoroch hotela Arcadia 5* v Bratislave boli Výcviková škola vodiacich psov, Lions Club Bratislava Pressburg a spoločnosť Bayer.

Riaditeľka výcvikovej školy Jarmila Virágová sa opäť potešila prítomnosťou svojich I odchovancov a v súvislosti s ich budúcnosťou pripomenula, že ak sa z týchto 10 psích súrodencov 5 chlpáčov stane vodiacimi psami, tak bude vrh považovaný za mimoriadne úspešný:

Úspešnosťou je považovaná hranica 40%, v tomto vrhu by to boli 4 psi, ak ich bude 5, budem veľmi šťastná – bude to totiž znamenať neoceniteľnú pomoc piatim nevidiacim.“

Krstnými rodičmi sa stali  veterinárni lekári a dve oftalmologičky MUDr. Lucia Štúrová a MUDr. Barbora Kostolná, veterinárni lekári: MVDr. Andrej Vajzer, MVDr. Carmen Lietavová, MVDr. Jozef Talajka, MVDr. Janka Cíbová, MVDr. Iveta Matušková a produktová manažérka spoločnosti Bayer za oftalmológiu Lucia Gavulová.

Adoptívni rodičia svoj záväzok spečatili pripnutím známky s menom psíka na obojok a úprimným želaním. „Želám Iffi do jej života hladký priebeh výcviku, pretože toto obdobie je alebo bude pre ňu veľmi náročné a ťažké a potom keď sa skončí a spoja sa dva osudy – osud vodiaceho psíka a nevidiaceho, tak ako ona do tohto vzťahu vloží svoje oči a svoju oddanosť, tak aby v ňom získala lásku a priateľstvo na celý život.“ vyznal sa adoptívny otec MVDr. Jozef Talajka z Bratislavy.

Spojenie „ľudských a zvieracích doktorov“ a spoločná adopcia je symbolikou silného puta medzi nevidomým majiteľom a vodiacim psom. Práve spoločnosť Bayer, v roku osláv 150. výročia, ktorá v tomto období úspešne vstupuje aj do oblasti oftalmológie a disponuje tiež úspešnou divíziou Animal Health, sa rozhodla podporiť tento náročný proces výchovy a výcviku a pripraviť psíkom úspešný štart do ich náročnej, ale veľmi ušľachtilej životnej misie po boku svojho nevidiaceho majiteľa.

Ďalšie kroky životom všetkých desiatich šteniat budeme môcť spoločne sledovať cez ich facebookovskú stránku, o ktorej vás budeme včas informovať. Držme im spoločne palce.

Fotoaléria:

Vydal:
Lele Zemanová
0903/289 819
lele.zemanova@bayer.com

PR servis:
Advantage, spol. s r.o.
Michalská 12, 811 01 Bratislava
0911/265 285
radimska@advantage.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.