Norbert Hovančák povedie v Slovenskej sporiteľni firemné centrá (FOTO)

BRATISLAVA, 6. júna 2013 (tlacovasprava.sk) – Od začiatku júna je Norbert Hovančák novým riaditeľom odboru firemných centier Slovenskej sporiteľne, ktoré poskytujú finančné služby malým a stredným podnikom.

Norbert Hovančák povedie v Slovenskej sporiteľni firemné centrá
Norbert Hovančák povedie v Slovenskej sporiteľni firemné centrá

Norbert Hovančák pracuje v Slovenskej sporiteľni viac ako 13 rokov, počas ktorých prešiel pracovnými pozíciami v retaili, firemnom biznise a v oblasti risk manažmentu.

Od roku 2012 bol riaditeľom odboru Riadenie úverového rizika firiem. Absolvoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave, Prešovskú univerzitu a medziodborové štúdium finančného práva na UPJŠ v Košiciach.

Firemné centrá sú obchodné miesta banky zodpovedné za komplexnú obsluhu malých a stredných firemných klientov, pričom za segment malých a stredných podnikov sa považujú firmy s ročným obratom od 1 mil. eur do 100 mil. eur.

Slovenská sporiteľňa má celkovo 8 firemných centier v 17 mestách na Slovensku. Sídlia v Banskej Bystrici, Bratislave, Dunajskej Strede, Košiciach, Leviciach, Liptovskom Mikuláši, Lučenci, Martine, Nitre, Poprade, Prešove, Senici, Topoľčanoch, Prievidzi, Trenčíne, Trnave a Žiline.

Od začiatku júna 2013 sa stal Miloš Toman novým riaditeľom odboru veľkí skupinoví firemní klienti, ktorý obsluhuje najmä veľké nadnárodné korporácie s ročným obratom nad 100 mil. eur.

Miloš Toman pracuje v Slovenskej sporiteľni od roku 2011, doteraz riadil firemné centrá. Do Slovenskej sporiteľne prišiel z Českej sporiteľne, kde pôsobil deväť rokov, naposledy ako výkonný riaditeľ odboru veľkých firemných klientov. Bankovú kariéru začal v roku 1995 v pražskej Bank Austria Credistanstalt, kde mal na starosti obchodovanie s malými a strednými podnikmi a koordináciu projektov z tejto oblasti. M. Toman je absolventom Katedry financií a bankovníctva Vysokej školy ekonomickej v Prahe.

Slovenská sporiteľňa je s 2,5 miliónom klientov najväčšou komerčnou bankou na Slovensku. Jediným akcionárom Slovenskej sporiteľne je rakúska Erste Group Bank. Slovenská sporiteľňa má dlhodobo vedúce postavenie v oblasti celkových aktív, úverov pre obyvateľstvo, vkladov klientov, v počte obchodných miest a bankomatov. Komplexné bankové služby poskytuje v 297 obchodných miestach a 17  firemných centrách na celom Slovensku.

Štefan Frimmer
Slovenská sporiteľňa, a. s.
oddelenie komunikácie
Tomášikova 48, 832 37 Bratislava
tel. 02/48 62 43 54
fax 02/48 62 70 97
e-mail: frimmer.stefan@slsp.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.