Prezidenti budú počas summitu v Bratislave ubytovaní v Kempinski Hoteli River Park

BRATISLAVA, 12. júna 2013 (tlacovasprava.sk) – Dvadsiatka prezidentov krajín strednej, východnej a juhovýchodnej Európy sa v dňoch 12. – 13. júna 2013 stretne v Bratislave na 18. stredoeurópskom samite hláv štátov. Účasť potvrdilo aj dvanásť manželiek prezidentov a jeden manžel.

Všetci účastníci budú ubytovaní v bratislavskom Kempinski Hoteli River Park.

„Veľmi si vážime, že sme opätovne súčasťou takého významného podujatia ako je stredoeurópsky samit prezidentov. Teší nás, že ďalší z hotelov Kempinski, tentokrát Kempinski Hotel River Park, sa stáva centrom diania nielen kultúrneho, ale aj politického,“ povedal predseda predstavenstva Best Hotel Properties a.s. (BHP) Branislav Babík.

„Pre hotely z portfólia skupiny Best Hotel Properties je to už druhý prezidentský samit. V máji 2012 bol hostiteľom samitu prezidentov krajín V4 Grand Hotel Kempinski High Tatras na Štrbskom Plese,“ doplnil Babík.

Keďže ide o najväčšiu protokolárnu akciu v histórii samostatnosti Slovenska, prispôsobené sú tomu aj bezpečnostné opatrenia v hoteli. Celkovo bude počas prezidentského samitu pracovať v kuchyni približne tridsiatka kuchárov.

Desiatka kuchárov a cukrárov bude pre hostí pripravovať raňajky z vybraných čerstvých potravín tak, aby sme splnili náročné hygienické predpisy,“ priblížil prípravu pokrmov na pracovné raňajky šéfkuchár Kempinski Hotela River Park Bjoern Juhnke. Ako dodal, všetky suroviny, z ktorých jedlá pripravujú, musia byť označené dátumom výroby aj spotreby.

Na raňajkovom stole sa nesmú objaviť žiadne „neprevarené“ potraviny ako je bryndza, surová ryba či surové vajcia. Hostiteľom samitu bude prezident SR Ivan Gašparovič. Mottom rokovaní prezidentov bude „Stratégiou rastu k pokrízovej obnove“.

Samit otvorí koncert Slovenskej filharmónie v bratislavskej Redute. Druhý deň samitu, štvrtok 13. júna 2013, sa začne pracovnými raňajkami trinástich prezidentov členských krajín Európskej únie a Chorvátska práve v Kempinski Hoteli River Park. Hlavy štátov budú hovoriť o úlohe tzv. nových členských štátov EÚ a o ich pridanej hodnote pre európske spoločenstvo.

Účasť na Slovakia Summit 2013 potvrdili prezidenti Rakúska, Rumunska, Čiernej Hory, Estónska, Macedónska, Litvy, Chorvátska, Ukrajiny, Poľska, Lotyšska, Bulharska, Moldavska, Maďarska, Srbska, Albánska, Slovinska, Česka a tiež predseda Predsedníctva Bosny a Hercegoviny a Atifete Jahjaga z Kosova. V prvý deň podujatia sa na programe v bratislavskej Redute zúčastní aj predseda Európskej rady Herman Van Rompuy.

Hotely Kempinski Hotel River Park a Grand Hotel Kempinski High Tatras patria do portfólia spoločnosti Best Hotel Properties a.s. Okrem týchto hotelov má spoločnosť v portfóliu aj hotel Crowne Plaza v Bratislave, moskovské hotely Kadashevskaya a Baltschug Kempinski a taktiež reštauráciu Buddha – Bar v Prahe. Akcie spoločnosti Best Hotel Properties a.s. sú kótované na Burze cenných papierov v Bratislave.

Mgr. Barbora Bognárová
PR manažér
bognarova@mediacentral.sk,
M: +421 917 135 184,
T: +421 252 635 665,
MEDIA CENTRAL, s.r.o.,
Grösslingova 45, 811 09 Bratislava
http://www.mediacentral.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.