Martin Škrtel podporil Coca-Cola Školský pohár 2013, víťazi zo Žiliny pocestujú do Turína! (FOTO)

BRATISLAVA, 17. júna 2013 (tlacovasprava.sk) – Siedmy ročník futbalového turnaja Coca-Cola Školský pohár pozná svojich víťazov. Šestnásť najlepších školských tímov bojovalo tri dni na ihrisku seneckého Národného tréningového centra  o trofej a hlavnú cenu turnaja – exkluzívny zážitok s klubom Juventus Turín.

Družstvá celoslovenskej žiackej futbalovej súťaže Coca-Cola Školský pohár prišiel podporiť aj ambasádor turnaja Martin Škrtel. Stretnutie s kapitánom slovenskej futbalovej reprezentácie bolo pre mnohých hráčov tou najväčšou odmenou.

Radosť z víťazstva! Coca Cola Školský pohár 2013 vyhral tím Spojenej školy na Rosinskej ceste v Žiline.
Radosť z víťazstva! Coca Cola Školský pohár 2013 vyhral tím Spojenej školy na Rosinskej ceste v Žiline.

Projekt organizovaný spoločnosťou Coca-Cola patrí medzi najväčšie športové akcie svojho druhu na Slovensku.

„Bolo to finále plné kvalitných výkonov, čo viac by sme si mohli priať? Pôžitok z futbalu sme mohli vidieť na ihrisku každý deň. Verím, že futbal a radosť z pohybu spríjemnili život mnohým mladým ľuďom počas celého roka. Som nadšený z výhry, ktorú venujeme tým najlepším futbalistom a futbalistkám na Slovensku. Po veľkej drine ich čaká nezabudnuteľná odmena v podobe troch výnimočných dní v Juventuse Turín,“ uviedol manažér projektu CCŠP Jakub Will Loos.

Na finálových zápasoch sa zúčastnil aj ambasádor projektu, kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel.

„Som nadšený z finálovej atmosféry turnaja. Bola bojovná, ale zároveň priateľská a plná očakávaní, kto bude víťazom. Veď odmena je úžasná, keď už v tomto veku môžu stráviť čas s výnimočnými futbalistami a inšpirovať sa ich osobnosťami. Dúfam, že ich to povzbudí a budú na sebe ešte viac makať, aby z nich vyrástli úspešní športovci,“  povedal na margo finále Martin Škrtel.

O hlavnú cenu – exkluzívny a nezabudnuteľný trojdenný zážitok so svetovým klubom Juventus Turín, po celý školský rok bojovalo 756 tímov a viac ako 11 000 mladých futbalistov a futbalistiek. Vďaka značke Coca-Cola šampióni zo Slovenska spoznajú každodenný život a tréningové metódy šampiónov talianskej série A.

Čaká ich tréning pod vedením TOP trénerov v centre VINOVO, turnaj zmiešaných tímov s víťazmi CCŠP z ďalších šiestich krajín, prehliadka štadiónu, stretnutie s hráčmi a možno aj priateľský zápas s futbalovými hviezdami tímu AC JUVENTUS. Pred návratom sa víťazi zúčastnia na slávnostnej večeri v najlepšej reštaurácii Turína – Oneapple, ktorú pozná každý fanúšik tohto klubu.

Tohtoroční víťazi

Na 3. mieste spomedzi chlapčenských družstiev skončili žiaci zo ZŠ J. G. Tajovského v Senci, keď porazili ZŠ Kľačno Ružomberok tesným rozdielom 1:0. Vo finále zvíťazili 1:0 tohtoroční víťazi – hráči zo Spojenej školy na Rosinskej ceste v Žiline. Celý turnaj boli jednoznačnými favoritmi, ale vo finále mali ťažkého súpera ZŠ Okružná Michalovce. Jediný gól stretnutia padol z bieleho bodu po faule záložníka zo Zemplína. Do Turína pocestuje aj Jozef Vajs z Michaloviec, ktorý zvíťazil v rozstrele o najlepšieho strelca.

Fotogaléria:

.

Titul z minulého roku obhájili a celkovými víťazkami dievčenského turnaja sa stali hráčky ZŠ Gorkého v Trebišove, na druhom mieste skončili dievčatá zo ZŠ Z. Nejedlého v Spišskej Novej Vsi a tretie skončili žiačky zo ZŠ Školská v Močenku. Okrem víťaziek do Turína pocestuje aj najlepšia strelkyňa Mária Mikolajová zo Spišskej Novej Vsi, ktorá počas celého finálového turnaja vsietila 10 gólov.

O turnaji Coca-Cola Školský pohár

Coca-Cola Školský pohár je celorepublikový futbalový turnaj, určený pre žiakov a žiačky druhého stupňa základných škôl a nižších ročníkov osemročných gymnázií. Tímy sa stretávajú najprv v kvalifikačnom miestnom predkole, odkiaľ môžu postupovať od prvého obvodného, cez druhého okresné, až do tretieho krajského kola. Osem najlepších tímov z chlapčenskej časti a osem najlepších tímov z dievčenskej časti sa stretne o konečné poradie na finálovom turnaji.

Všetky zápasy sa hrajú podľa oficiálnych Pravidiel futbalu FIFA, Súťažného poriadku a ostatných platných predpisov SFZ, pokiaľ nie sú upravené inak s ohľadom na zvláštnosti školských športových súťaží. Od druhého kola zápasy rozhodujú delegovaní profesionálni rozhodcovia. Cieľom projektu, organizovaného spoločnosťou Coca-Cola, je umožniť mládeži aktívne tráviť voľný čas a dbať na vyvážený životný štýl, ku ktorému patrí aj správny pitný režim.

O spoločnosti Coca-Cola

Spoločnosť Coca-Cola (kótovaná na Newyorskej burze cenných papierov ako KO) je najväčší svetový výrobca nápojov a svojich zákazníkov osviežuje takmer 500 značkami perlivých a neperlivých nápojov. Spolu so značkou Coca-Cola, ktorá je uznávaná ako najcennejšia značka sveta, patrí do portfólia spoločnosti šestnásť značiek s hodnotou rádovo miliárd amerických dolárov. Sú to napríklad značky Coca-Cola light, Fanta, Sprite, Coca-Cola Zero, vitaminwater, Powerade, Minute Maid, Simply, Georgia a Del Valle. Coca-Cola je v celosvetovom meradle najväčším dodávateľom perlivých nápojov, káv na okamžitú spotrebu, džúsov a džúsových nápojov. Prostredníctvom najväčšieho nápojového distribučného systému na svete si nápoje spoločnosti vychutnávajú spotrebitelia vo viac než 200 štátoch, a to v množstve viac ako 1,8 miliardy porcií denne. Spoločnosť Coca-Cola sa trvalo angažuje v budovaní udržateľných spoločenstiev a zameriava sa na iniciatívy, ktoré chránia životné prostredie a šetria prírodné zdroje, podporujú aktívny a zdravý život, vytvárajú bezpečné a otvorené pracovné prostredie pre zamestnancov a podporujú hospodársky rozvoj v spoločenstvách, kde spoločnosť pôsobí. Spoločne s výrobnými a distribučnými partnermi patrí spoločnosť Coca-Cola s viac než 700 000 zamestnancami systému medzi desať najväčších zamestnávateľov sveta.

Lenka Kollerova
Account manager
M +421 902 901 610 | T +421 2 330 705 11
lenka.kollerova@neo.sk
NEOPUBLIC PORTER NOVELLI
Galvaniho 7/A, 821 04 Bratislava, Slovakia

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.