Gurmán Fest 2013 navštívilo vyše 15 tisíc ľudí: 10 dôvodov, prečo sa oplatilo prísť! (FOTO)

BRATISLAVA, 18. júna 2013 (tlacovasprava.sk) – Návštevníkov do Medickej záhrady pritiahla nielen vôňa, ale aj dobré meno Gurmán Festu z predchádzajúcich ročníkov. Aj piaty v poradí, ktorý sa konal od 7. do 9. 6. 2013, sa naozaj vydaril. Spoločnou rečou bol gurmánsky jazyk so všetkými chuťovými odtieňmi. Návšteva tejto akcie sa dala veľmi príjemne a zaujímavo stráviť.

Gurmán Fest 2013 navštívilo vyše 15 tisíc ľudí
Gurmán Fest 2013 navštívilo vyše 15 tisíc ľudí

Uvádzame aspoň 10 dôvodov, prečo sa oplatilo prísť na bratislavský Gurmán Fest:

Vidieť ako naživo varia dvaja šéfkuchári z reštaurácií, ktoré sú ocenené svetovo uznávanými Michelinovskými hviezdičkami – Josean Alija z reštaurácie Nerua v Španielsku a Eric Martin z reštaurácie Lemmonier v Belgicku.

Vychutnať si kuchárske umenie majstrov, ktorí patria v tejto oblasti k absolútnej špičke  – Korbelič, Filo, Konrád, Križan, Artz, Čehy, Bjoern Juhnke, Harciník, Opletal, Kocák, Kováč, Staroň, Zapletal…

Spoznať menu 53 šéfkuchárov v stánkoch 27 reštaurácií zo 7 krajín sveta.

Osladiť si život v La Patisserii, navariť sami sebe v škole varenia, okoštovať dezerty vlastných detí.

Hlasovať za najlepšiu reštauráciu, vyhrať v tombole alebo nechať si podpísať kuchársku knihu či pozrieť si večerný koncert.

Vybrať najchutnejší džem a zároveň si popri tom aj “zadžemovať” so starostkami a starostami mestských častí, ktorým výrazne pri prezentácii a reprezentácii pomáhali aj dámy a páni – Sládečková, Feldeková, Mračnová, Luknár, Pomajbo, Kobielsky, Prochác a mnohí ďalší.

Kúpou pohárika džemu potešiť vlastné chuťové poháriky a zároveň tým aj pomôcť v tom čase zatopenej mestskej časti Devín, ktorej bola, vďaka operatívnemu rozhodnutiu organizátorov, určená tržba z predaja.

Zažiť v priamom prenose komentovanie pečenia palaciniek trojnásobným laureátom OTA – Marcelom Merčiakom, očami vychutnať víťaznú červenú palacinku dua Bernasovská – Štubňová, výšku Jána Hudoka, šarm Simony Simanovej, krájanie hrušky ako ďalšiu disciplínu v portfóliu triatlonistu Riša Vargu, palacinky ako umenie Dany a Olivera Kleinertovcov, Noru Beňačkovú a Mendeza Miguela ako znovuobjavili karamel.

Predebatovať a predegustovať tému piva so sládkom, dozvedieť sa prečo je možné považovať bublinky sektu za afrodiziakum, nájsť nejakú novú pravdu vo víne a vypočuť si aj rady skúseného someliéra vo Svete nápojov. K tomu navyše, vybrať si chutnú a zdravú ovocnú šťavu alebo možnosť vybrať sa na jednu z najlepších európskych káv – Ebenicu.

A v neposlednom rade, stať sa aj súčasťou živého vysielania Dámskeho klubu na Jednotke RTVS.

Fotogaléria:

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

.

Možno aj bolo v organizácii festivalu niečo nedopečené, presolené alebo presladené, ale celkový výsledok a dojem stál za to. To, že to bolo naozaj tak, môže vari potvrdiť, odhadom, okolo 15 000 návštevníkov. Práve oni rozhodli, že najobľúbenejšími reštauráciami podujatia v rámci jednotlivých dní boli Hotel FIS Štrbské Pleso, Hotel Tri studničky a Hotel Grand Jasná.

Boli to práve účastníci, ktorí vytvárali najdlhší rad pred Creperie Chez Amélie s originál francúzskymi palacinkami, najviac kupovali wasabi krevety z Fou Zoo, bravčové líčka na spôsob perkeltu z Le Monde, mini hamburger z El Gaucho alebo králika podľa receptu hotelovej reštaurácie roka 2013 – Grand Kempinsky High Tatras.

Podujatie Gurmán Fest sa o pár dní uskutoční aj v Košiciach. Bude sa konať od 21. 6. do 23. 6. 2013 v areáli Botanickej záhrady UPJŠ. Festival má určite prestreté aj na ďalšie úspešné ročníky.

Vydal:         
Gurman Club, 02/4445 3003, tomasovicova@gurman-club.sk

PR servis:     
Advantage,spol. s r.o.
0911/422 120
office@advantage.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.