Cyklokoalícia navrhla rozmiestnenie cyklostojanov pre administratívnu budovu Reding Tower 2 (FOTO)

BRATISLAVA 21. júna 2013 (tlacovasprava.sk) – Bicykel je v škandinávskych krajinách bežným dopravným prostriedkom pre rannú cestu do práce. V Helsinkách alebo Kodani sa na dvoch kolesách prevážajú takmer všetci vrátane úspešných manažérov.

Cyklokoalícia pripravila pre YIT Reding aj návrh, ako sa cyklisti najlepšie dostanú k budove z okolitých cyklotrás v Bratislave.
Cyklokoalícia pripravila pre YIT Reding aj návrh, ako sa cyklisti najlepšie dostanú k budove z okolitých cyklotrás v Bratislave.

V Bratislave preplnenej autami a s nedostatočnou infraštruktúrou to však cyklisti nemajú ľahké.

Za zlepšenie podmienok pre cyklistickú dopravu v hlavnom meste bojuje občianske združenie Cyklokoalícia. Práve na ňu sa obrátil fínsko-slovenský developer YIT Reding s ponukou spolupráce.

Cyklokoalícia pre nás navrhla rozmiestnenie cyklostojanov pre našu administratívnu budovu Reding Tower 2 do vonkajších priestorov pre krátkodobé návštevy a ďalšie do garáží pre zamestnancov.

Pripravili aj návrh, ako sa cyklisti najlepšie dostanú k budove z okolitých cyklotrás. Vo Fínsku je jazdenie na bicykli do práce a vo voľnom čase úplne bežné, dokonca aj v zimných mesiacoch. Odmenou za to je zdravšie životné prostredie a zdravší ľudia. Chceme tento trend priniesť aj do Bratislavy, spolupráca s Cyklokoalíciou bola preto logickým krokom,“ uviedol člen predstavenstva YIT Reding, Milan Murcko.

YIT Reding bol prvý developer, ktorý nás oslovil s návrhom na tento druh spolupráce. Verím, že je to prvá lastovička, ktorá značí zlepšenie prístupu developerských spoločností k cyklistike. Nedávno sme vydali Mapu odporúčaných cyklotrás, ktorú budeme distribuovať aj majiteľom a správcom administratívnych centier ako je napríklad Reding Tower 2.

Mapa poslúži ako podklad pre cyklistov, ktorí si chcú nájsť vhodnú trasu k objektu. Pripravujeme aj podobne ladený infoleták, ktorý prinesie zväčšenú mapu okolia Reding Tower 2 s odporúčanými prístupovými trasami pre cyklistov,“ povedal Tomáš Peciar z občianskeho združenia Cyklokoalícia.

Mladí ľudia využívajú bicykel ako alternatívny spôsob dopravy stále viac. Podľa údajov Cyklokoalície jazdí do práce na bicykli 53 % cyklistov. Za najväčší problém v infraštruktúre považujú nedostatok cyklotrás, negatívne vnímajú aj nedostatok stojanov na bicykle a nevyhovujúce dopravné značenie. Snahu YIT Reding riešiť tieto problémy si všimli aj ľudia pracujúci v Reding Tower 2.

Fotogaléria:

.

„Určite to ako zamestnanec oceňujem. Chodím na bicykli pravidelne, dokonca aj v zime. Do Reding Tower 2 sa dostanem po račianskej cyklotrase, takže vôbec nejdem po hlavnej ceste, čo je veľmi bezpečné. Zaparkujem pritom priamo pred budovou. A nie som jediná. Postupne sa začínajú osmeľovať aj ďalší kolegovia a ľudia zo spoločností, ktoré sídlia v budove,“ uviedla Jana Šavoltová, marketingová manažérka spoločnosti YIT Reding.

Cesta na bicykli do práce je pohodlná a má mnoho výhod. Nemusíte čakať na MHD či v zápchach. Na bicykli môžete využiť existujúce cyklotrasy, pokojné cesty, ale aj širšie chodníky. V dopravnej špičke a na vzdialenosti menšie ako 5 km je to veľmi rýchly dopravný prostriedok. Hlavou výhodou ale je, že jazda do práce bicyklom vám dá potrebnú dávku denného pohybu.

O spoločnosti YIT Reding:

Spoločnosť YIT Reding je súčasťou silnej fínskej skupiny YIT Group. Vznikla v roku 2010 po úspešnej akvizícii renomovanej slovenskej stavebnej a developerskej spoločnosti REDING a.s. fínskou spoločnosťou YIT. Počiatky spoločnosti YIT siahajú do roku 1912. YIT je úspešnou európskou spoločnosťou, ktorá pôsobí v Škandinávii, Rusku, Pobaltských krajinách a Strednej Európe. Poskytuje stavebné systémy, stavebnú a developerskú činnosť a priemyselné služby. Spoločnosť pôsobí v súčasnosti v 14 krajinách, a to vo Fínsku, Švédsku, Nórsku, Dánsku, Rusku, Estónsku, Litve, Lotyšsku, Nemecku, Rakúsku, Poľsku, Rumunsku, Českej Republike a na Slovensku. Zamestnáva približne 26 000 zamestnancov. V roku 2011 výnos YIT dosiahol 4,4 miliardy EUR. Akcie YIT sú kótované na burze NASDAQ OMX v Helsinkách.

Na Slovensku má YIT Reding na konte dva významné rezidenčné projekty: Tarjanne Dúbravka a Byty Villinki v Karlovej Vsi pri Líščom údolí a jeden administratívny projekt Reding Tower 2. Viac informácií sa dozviete na http://www.yithome.sk, http://www.yit.sk alebo http://www.redingtower2.sk.

O občianskom združení Cyklokoalícia

Cyklokoalícia je občianske združenie podporujúce rozvoj mestskej cyklistiky v Bratislave. Združenie monitoruje a pripomienkuje stav verejných priestorov, aby boli bezbariérové a vyhovujúce pre peších. Členmi združenia sú najmä aktívni cyklisti, architekti a ľudia zaoberajúci sa verejnými priestormi a podporujúci lepšie podmienky pre mestských cyklistov a chodcov v Bratislave. Medzi organizácie zapojené do Cyklokoalície patria napríklad BicyBa (najstaršie združenie v Bratislave zamerané na cyklistiku), Cykloeko a ďalšie iniciatívy. Združenie spolupracuje tiež s Cyklistickou Alianciou, ktorá presadzuje lepšiu legislatívu pre cyklistov na celoslovenskej úrovni.

Medzi najúspešnejšie projekty Cyklokoalície patrí vytvorenie mapy odporúčaných cyklotrás v Bratislave, vytvorenie Parkovacieho manuálu pre bicykle pre inštitúcie, organizácia diskusií a iných aktivít v rámci Európskeho týždna mobility alebo organizácia sčítania cyklistov v Bratislave. Dlhodobým úspechom je presadenie cyklodopravy ako témy na úrovni mesta aj SR.

Kontakt pre médiá:
Mgr. Lenka Krnáčová
Account Manager
Kharisma, s.r.o.
Mobil: +421 948 710 720
E-mail: lenka.krnacova@kharisma.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.