Vrcholom prvého dňa Rudimental a Hadouken!, organizátori BA City Beats pre hluk skončia 2. deň skôr! (FOTO)

BRATISLAVA, 21. júna 2013 (tlacovasprava.sk) – Nový mestský hudobný festival BA City Beats má za sebou prvý z dvoch dní. Vrcholmi toho úvodného boli podľa väčšiny návštevníkov koncerty britských formácií Rudimental a Hadouken!, ktoré na Tyršovom nábreží ukázali, ako šikovne sa dajú miešať rôzne hudobné štýly s elektronikou.

Spokojní boli aj samotní hudobníci, čoho dôkazom je fakt, že v areáli sa radi fotili s fanúšikmi a po svojich vystúpeniach sa v noci ešte išli zabávať do klubu LOFT!, kde sa konala oficiálna afterpárty. Prvý festivalový deň ukončila 15 minút pred polnocou anglická speváčka Katy B. V LOFT! hral po polnoci DJ Oný, austrálska dvojica Parachute Youth a dídžej a producent L Plus.

Organizátori zaznamenali okrem množstva pozitívnych reakcií od návštevníkov podujatia aj negatívne reakcie na hluk za bránami festivalu. Produkcia sa preto rozhodla dnešný program upraviť, a tak budú hudobné vystúpenia na open-air stagei ukončené už o 22:00. Aktualizovaný program je aktuálne dostupný na sociálnej sieti Facebook a bude zverejnený aj na oficiálnej webstránke festivalu http://www.bacitybeats.sk.

Headlinerom dnešného dňa a vlastne i celého podujatia bude rodák z Haiti Wyclef Jean, ktorý na Tyršovom nábreží vystúpi o 21:00. Spoluzakladateľ skupiny Fugees prišiel do slovenskej metropoly dnes popoludní súkromným lietadlom. Jeho koncert v Bratislave bude skutočne exkluzívny – bude to totiž jeho jediné tohtoročné vystúpenie v strednej Európe. Kým sa ale na pódium dostane Wyclef Jean, priestor dostanú ďalší muzikanti. Z USA príde soulový spevák Aloe Blacc, známy hitom I Need a Dollar.

Veľkú Britániu bude dnes reprezentovať zaujímavá gitarovka Everything Everything nominovaná na Mercury Prize a tiež vokálna dievčenská formácia The Boxettes, ktorá predvedie, ako vyzerá koncert bez hudobných nástrojov. Na festivale sa ukážu aj Richard Dorfmeister & Rupert Huber present Tosca, Jana Kirschner, Glenda López, Martin Valihora a Vivian Sessoms.

Na afterpárty v LOFT!e sa predstaví Vec, ktorý mal pôvodne vystúpiť na Tyršovom nábreží, ďalej Stereo MCs Djs a DJ Junior. Vstupenky na podujatie sa budú na mieste predávať za 39 eur. Brány festivalu sa dnes otvoria o 15:00.

BA City Beats 2013: Mapa festivalu, Tyršovo nábrežie
BA City Beats 2013: Mapa festivalu, Tyršovo nábrežie

.

Aktualizovaný program festivalu BA City Beats na piatok 21. júna 2013:

A stage:
17:00 – Everything Everything
19:00 – Aloe Blacc
21:00 – Wyclef Jean

B stage:
16:00 – Jana Kirschner
cca 17:00 – Glenda López
cca 18:45 – The Boxettes
cca 19:20 – Martin Valihora a Vivian Sessoms
Tosca

LOFT!
23:00 – Vec
00:00 – DJ Junior
01:00 – Stereo MCs DJs
03:00 – DJ Junior

Viac info o novom mestskom festivale BA City Beats nájdete tu.

Ján Papač
BA City Beats / LOFT!
+421 907 143 895
janko@kuulfabrik.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.