Kandidát na župana Jaroslav Baška štartuje na bicykli tour po Trenčianskom kraji! (FOTO)

TRENČÍN, 2. júla 2013 (tlacovasprava.sk) – Poslanec NR SR a kandidát na trenčianskeho župana v novembrových voľbách do vyšších územných celkov Jaroslav Baška strávi prázdniny na bicykli v Trenčianskom kraji.

v piatok 5. júla, symbolicky na 1150. výročie príchodu vierozvestcov Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu, odštartuje kampaň na bicykli, ktorú nazval TOUR de Baška. Počas nej prejde spolu s priateľmi všetkých 276 obcí a miest Trenčianskeho kraja, čo je 1134 kilometrov a 25 etáp rozložených do 11 víkendov.

V piatok 5. júla štartuje kampaň na bicykli TOUR de Baška, počas ktorej prejde kandidát na župana s priateľmi všetkých 276 obcí a miest Trenčianskeho kraja, čo je 1134 kilometrov.
V piatok 5. júla štartuje kampaň na bicykli TOUR de Baška, počas ktorej prejde kandidát na župana s priateľmi všetkých 276 obcí a miest Trenčianskeho kraja, čo je 1134 kilometrov.

Najdlhšia z nich, v poradí dvanásta, meria 88 kilometrov, vedie cez Homôlku a je zároveň najnáročnejšia.

Prvá etapa má názov Lednicko–Zubácka (31 km, 7 obcí), záver tour je na programe 14. septembra pod Malou Magurou na Hornej Nitre.

„Cyklistika pre mňa znamená životný štýl. Na bicykli som absolvoval stovky kilometrov po cestách i vrchovinách Slovenska, Moravy, mám za sebou cyklotúry v Dolomitoch a niektorých kopcoch Tour de France“, pripomenul Baška a dodal:

TOUR de Baška má aj iný rozmer. Ak sa mám ako kandidát na župana uchádzať o dôveru ľudí v Trenčianskom kraji, chcem poznať ich problémy, názory, podnety. Chcem detailne spoznať kraj, v ktorom žijú a vypočuť si, čo ich trápi. Na vlastné „nohy“ otestujem aj to, ktoré cesty v kraji sú najhoršie a ktoré potrebujú čo najskôr poriadnu opravu“.

Baška očakáva, že tour po Trenčianskom kraji priláka mnohých nadšencov cykloruristiky. Podľa jeho slov je každý nový člen v tíme vítaný a podrobné informácie o jednotlivých etapách sú uvedené na webovej stránke www.vaszupan.sk.

Tour sa však môže pre Bašku predĺžiť, a to v tom prípade, ak Peter Sagan obháji na tohtoročnej Tour de France zelené tričko. „Stavili sme sa, že v takom prípade pôjdem na prvú septembrovú schôdzu parlamentu z Dohnian, kde bývam až do Bratislavy na bicykli. Napriek tomu, že je  to  okolo 160 kilometrov, Petrovi držím palce,“ uzavrel Baška.

Fotogaléria:

Informáciu poskytol
Ing. Vladimír Bielik,
asistent poslanca NR SR
Jaroslav_Baska@nrsr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.