Poznáte tajomstvo správneho stravovania? Flora vám ponúka jednoduché rady a tipy odborníkov

BRATISLAVA, 6. júla 2013 (tlacovasprava.sk) – V dnešnej uponáhľanej dobe je čoraz viac ľudí obeťou nesprávnych stravovacích návykov, ktoré spôsobujú zdravotné problémy. Mnohí sa vyhovárajú na pracovné vyťaženie, stres a málo času. V praxi sa však častejšie stretávame so slabou informovanosťou či záujmom o udržanie si vlastného zdravia. Flora preto ponúka jednoduché rady a tipy, ako bojovať s najčastejšími problémami v stravovaní.

Raňajkovať treba ako kráľ, obedovať ako pán a večerať ako žobrák. Väčšina z nás robí presný opak a dopúšťa sa troch základných chýb:

– Neraňajkujeme vôbec a snažíme sa to potom dohnať neskorou, narýchlo pripravenou večerou.

– Obedujeme v časovej tiesni, jeme po stojačky alebo v rámci chôdze a nemáme žiadnu pravidelnosť vo svojej strave.

– Nemáme takmer žiadnu kontrolu nad tým, čo vlastne jeme – či prijímame dostatok živín potrebných pre správny chod organizmu.

Mnohým problémom, ktoré označujeme ako dôvody nesprávnych stravovacích návykov, sa pritom dá jednoducho predísť práve dodržiavaním jednoduchých zásad. Prvou z nich sú pestré a vyvážené raňajky.

Mnohým problémom, ktoré označujeme ako dôvody nesprávnych stravovacích návykov, sa pritom dá jednoducho predísť práve dodržiavaním jednoduchých zásad.
Mnohým problémom, ktoré označujeme ako dôvody nesprávnych stravovacích návykov, sa pritom dá jednoducho predísť práve dodržiavaním jednoduchých zásad.

„Najjednoduchšou cestou tvorby vyvážených raňajok je pečivo natreté kvalitným margarínom, akým je napríklad Flora, obložené šunkou alebo syrom, prípadne nátierka pripravená z margarínu a čerstvá zelenina alebo ovoce, voda alebo čaj. Pečivo je zdrojom sacharidov, margarín zas obsahuje nenasýtene tuky a dodá telu esenciálne mastné kyseliny. Navyše sa vďaka nemu bude prijatá energia uvoľňovať postupne. Kvalitná šunka, domáca nátierka, či syr sú zdrojom bielkovín, ktoré by mali tvoriť 15% prijatej dennej energie.

Ovocie a zelenina sa zas postarajú o dostatočný príjem minerálnych látok, vitamínov a vlákniny. Dôležitý je samozrejme aj pitný režim, ktorý pomôže predísť dehydratácii spojenej s bolesťou hlavy,” objasňuje optimálne zloženie raňajok MUDr. Ivan Majerčák, kardiológ a prezident Ligy proti obezite Slovenskej republiky.

Ak má telo dostatok živín a vitamínov hneď od rána, je schopné rýchlejšie sa naštartovať a pri ich správnom dopĺňaní počas dňa pracovať dlhšie. Preto sú dôležitou súčasťou dňa aj desiaty a olovranty, ktoré nám pomáhajú doplniť spotrebovanú energiu.

Aj malý obložený chlebík či celozrnné pečivo s kvalitným margarínom, plátkom chudej šunky alebo syra počas prestávok vedia udržiavať organizmus v dobrej kondícii. Takouto pestrou a vyváženou stravou a zdravým životným štýlom si navyše vieme udržať aj optimálnu telesnú hmotnosť.

„V krajinách, kde sa zmenili stravovacie návyky a namiesto masla ľudia začali konzumovať viac rastlinných tukov, sa predĺžila priemerná dĺžka života a výrazne sa znížila hladina cholesterolu populácie,“ konštatuje Doc. MUDr. Jana Jurkovičová, CSc., zo Združenia pre zdravie a výživu.

Pri obede, ale všeobecne pri každom jedle by sme si mali brať príklad z Francúzov. Tí si na jeho konzumáciu vyhradzujú dostatok času. Pokiaľ totiž budeme jesť rýchlo, vzniká väčšie riziko prejedenia a následne nepríjemných pocitov plného brucha a únava. Žalúdok totiž pri rýchlom jedení nestihne poslať signál do mozgu o tom, že je už plný. Urobí tak paradoxne vtedy, keď je neskoro..

V neposlednom rade nesmieme zabudnúť na večeru. Nemali by sme ju jesť príliš neskoro (približne 3-4 hodiny pred spaním) a rovnako by nemala byť ani príliš náročná na trávenie. Za ľahké večerné občerstvenie mylne považujeme aj.ovocie. Práve jemu sa však treba vyhnúť míľovými krokmi.

Keď večer nemáte čas na prípravu teplého jedla, skúste napríklad jednu z lahodných nátierok z webu. Navyše ak budete počas dňa jesť pravidelne a budete preferovať vyváženú stravu, bude pre vás aj odolávanie pokušeniu nočného rabovania chladničky oveľa jednoduchšie.

STRAVA A ZDRAVIE

Nesprávne stravovacie návyky majú veľký vplyv aj na naše zdravie. Vynechávanie raňajok nahradených rýchlymi obedmi a bohatou večerou bez ohľadu na nutričné zloženie jedla má za následok, okrem častých žalúdočných ťažkostí, napríklad aj zvýšenú hladinu cholesterolu či kardiovaskulárne ochorenia.

Dôležitý je v tomto prípade správny pomer „dobrých“ a „zlých“ tukov. Mali by sme preferovať rastlinné tuky pred živočíšnymi. Napríklad nahradiť denné používanie masla, ktoré je produktom živočíšnych tukov, kvalitným margarínom. Ten je, naopak, čistým rastlinným produktom, teda má priaznivejšie zastúpenie jednotlivých mastných kyselín.

Najlepším príkladom sú margaríny Flora, ktoré majú vysoký obsah polynenasýtených mastných kyselín dobrých tukov Omega 3 a Omega 6 a obsahujú o 70% menej nasýtených mastných kyselín ako maslo. Vďaka tomu prispievajú k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi, a tým napomáhajú udržiavať srdce zdravé.

Pokiaľ už sa u vás objavili problémy so zvýšenou hladinou cholesterolu v krvi, mali by ste siahnuť po margaríne s aktívnou zložkou, ktorá cholesterol zníži. Pri pravidelnej konzumácii rastlinnej tukovej nátierky Flora pro.activ, ktorá obsahuje aktívnu zložku – rastlinné steroly, v odporúčanom množstve 30 g (približne 3 ľahko natreté krajce chleba) za deň je možné dokonca znížiť hladinu cholesterolu v krvi v priemere až o 7-10% počas 2-3 týždňov a v kombinácii s pestrou vyváženou stravou a zdravým životným štýlom v priemere až o15%.

Väčšina odborníkov sa dnes zhoduje v tom, že živočíšne tuky by mali byť nahradené rastlinnými olejmi a z nich vyrobenými kvalitnými rastlinnými tukmi. V Programe ozdravenia výživy obyvateľov SR bolo v cieľoch do roka 2015 konkrétne stanovené, že by sa mal znížiť príjem nasýtených živočíšnych tukov o 20 % a, naopak, zvýšiť príjem tukov rastlinných. Tie obsahujú napríklad aj margaríny,“ dopĺňa konštatuje Doc. MUDr. Jana Jurkovičová, CSc., zo Združenia pre zdravie a výživu.

Zmenou stravovacích návykov síce môžeme skvalitniť svoj život a prospieť svojmu zdraviu, nesmieme však zabúdať, že pokiaľ chceme naozaj spraviť niečo pre seba, je dôležité zamyslieť sa nad svojim životným štýlom. Okrem pestrej a vyváženej pravidelnej stravy tak zaradiť do svojho denného programu aj šport. Stačí aj ranná rozcvička či 15-minútový beh. Zázraky už prídu samé.

O spoločnosti Unilever

Spoločnosť Unilever ponúka vo viac ako v 180 krajinách 11 kategórií obsahujúcich 400 značiek potravín, výrobkov pre starostlivosť o domácnosť a výrobkov pre osobnú starostlivosť. Dokáže preto osloviť také množstvo ľudí ako žiadna iná spoločnosť. V roku 2012 táto spoločnosť, ktorá zamestnáva viac ako 173 000 ľudí po celom svete, dosiahla obrat 51,3 miliardy eur. Jej výrobky používajú každý deň dve miliardy ľudí.

Spoločnosť Unilever je zaviazaná k zodpovednému správaniu. Verí, že s pomocou 2 miliárd svojich zákazníkov dokáže zmeniť svet k lepšiemu. Spoločnosť Unilever založila v roku 2012 nadáciu „The Unilever Foundation“, ktorá sa zameria na kvalitu života hneď v niekoľkých oblastiach: hygienické podmienky, prístup k čistej a pitnej vode, výživa a lepší životný štýl. V tejto súvislosti uzavrel Unilever partnerstvo s piatimi globálnymi neziskovými organizáciami: UNICEF,  Oxfam, World Food Programme, PSI a Save the children.

V novembri 2010 bol predstavený Unilever Sustainable Living Plan (Unilever Plán Udržateľného Rozvoja), ktorý si kladie za cieľ pomôcť viac ako jednej miliarde ľudí zlepšiť ich zdravie, hygienické podmienky a životnú úroveň, využívať 100 % poľnohospodárskych surovín z udržateľných zdrojov a zmierniť dopad na životné prostredie do roku 2020 o celú polovicu. Spoločnosť Unilever sa už 13. rok drží v čele rebríčku Dow Jones Sustainability Index v kategórii potravín. Tento index čiastočne vychádza z hospodárenia, sociálnych záväzkov, vplyvu na životné prostredie a výsledkov spoločnosti.

Spoločnosť Unilever bola založená pred 120 rokmi a svoju slovenskú pobočku zriadila v roku 1993. Unilever Slovensko, spol. s r. o. – s hlavným sídlom v Bratislave – je súčasťou regiónu Central and Eastern Europe spolu s ďalšími 17 pobočkami. Unilever Slovensko, spol. s r. o. má 100 zamestnancov.

For PR
Filip Púchovský
Telefón: +421 903 536 283
filip.puchovsky@forpr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.