Uhádnete, ktorá slovenská banka má najviac fanúšikov na Facebooku?

BRATISLAVA, 8. júla 2013 (tlacovasprava.sk) – Viac ako 58 tisíc fanúšikov na najväčšej sociálnej sieti má aktuálne Slovenská sporiteľňa. Stala sa tak lídrom spomedzi všetkých bánk na Slovensku, ktoré sú aktívne na sociálnych médiách. Porovnanie počtu fanúšikov stránok bánk na Facebooku tiež ukazuje, že najpopulárnejšie nie sú internetové, ale klasické „kamenné“ banky.

Slovenská sporiteľňa má svoju fanúšikovskú stránku na Facebooku len od mája minulého roka. Odvtedy získala nielen najväčší počet fanúšikov, ale podľa prieskumu digitálnej agentúry Core4 je aj najobľúbenejšou bankou.

Jedna z úspešných interaktívnych súťaží.
Jedna z úspešných interaktívnych súťaží.

„Aj keď Slovenská sporiteľňa nenaskočila na vlak sociálnych médií ako prvá ani druhá, ukázalo sa, že dobre nastavená stratégia a exekúcia sú zárukou zaujímavých výsledkov,“ povedal Martin Vittek, vedúci oddelenia marketingu a reklamy Slovenskej sporiteľne.

Od januára do júna 2013 bola Slovenská sporiteľňa najaktívnejšou a najdiskutovanejšou bankou s najrýchlejšie rastúcim počtom fanúšikov na Facebooku.

Z toho vyplýva, že svojim klientom a fanúšikom poskytla najviac informácii a odpovedí na ich otázky prostredníctvom „wall post-ov“, tí tieto informácie či odpovede húfne zdieľali (sharing) a rovnako najviac ľudí o aktivitách banky na Facebooku aj hovorilo (talking about).

Na Facebooku je možné získať alebo stratiť mnoho fanúšikov behom sekúnd a spätná väzba je tam nastavená najrýchlejšie a najúprimnejšie v rámci všetkých komunikačných kanálov. Neustály rast počtu fanúšikov, vysoké hodnoty kvalitatívnych ukazovateľov ako napríklad „talking about“ či množstvo interakcií s fanúšikmi sú pre nás dôležité. Najdôležitejšia je však pre nás spätná väzba keď fanúšik spontánne pochváli konanie konkrétneho zamestnanca banky či napíše konštruktívne návrhy ako by sme mohli byť pre našich klientov ešte užitočnejší,“ doplnil Martin VIttek.

Ľudia nechodia na stránku len po dôležité informácie, ale radi ju navštevujú aj kvôli zábave či súťaženiu o zaujímavé ceny. V tomto období je to napríklad možnosť vyhrať lístky na letné hudobné festivaly ako Bažant Pohoda, Viva Musica! či SPACE MUSIC SUMMER.

Oficiálne stránky bánk na Facebooku:

Banka: Počet fanúšikov (likes) / Hovoria o nej (talking about)
Slovenská sporiteľňa 58 862 / 3 113
VÚB Banka 57 549 / 833
TATRA Banka 27 422 / 474
ČSOB  14 668 / 1 709
UniCredit bank 13 197 / 196
ZUNO 10 949 / 1 459
mBank 5 496 / 19
Poštová banka 4 692 / 162
* údaje k 2.7.2013 o 9:30

Slovenská sporiteľňa, a. s., oddelenie komunikácie
Tomášikova 48, 832 37 Bratislava
Štefan Frimmer
tel. 02/48 62 43 54
fax 02/48 62 70 97
e-mail: frimmer.stefan@slsp.sk
press@slsp.sk

Slovenská sporiteľňa je s 2,5 miliónom klientov najväčšou komerčnou bankou na Slovensku. Jediným akcionárom Slovenskej sporiteľne je rakúska Erste Group Bank. Slovenská sporiteľňa má dlhodobo vedúce postavenie v oblasti celkových aktív, úverov pre obyvateľstvo, vkladov klientov, v počte obchodných miest a bankomatov. Komplexné bankové služby poskytuje v 291 obchodných miestach a 18 firemných centrách na celom Slovensku.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.